Filmy s Jude Lawom: zoznam najlepších filmov s hercom

Filmy vytvorené za účasti judského práva ohromujú tematickou rozmanitosťou. Pohľadný muž s magnetickým vzhľadom ľahko dokáže stelesniť obraz bezcitného zvodcu, nového rímskeho pápeža, geneticky dokonalej osoby alebo keltského kráľa.

Stručne biografia herca

Úplný názov populárneho britského herca je David Jude Hayworth Law. Narodil sa 29.12.1972 v londýnskej rodine učiteľov, ktorí od detstva povzbudzovali chlapcovu túžbu byť kreatívni. Už vo veku 6 rokov, Jude hral hlavnú úlohu v detských divadelných predstaveniach, a od dvanástich sa podieľal na vystúpeniach londýnskeho mládežníckeho hudobného divadla. Svetlovlasý chlapec s modrýma očami a jemnými prvkami vyzeral ako pekná dievčina. Z tohto dôvodu sa často stal predmetom posmechu spolužiakov.

V televízii sa mladý muž prvýkrát objavil v programe pre mládež v roku 1986. Potom strávil niekoľko rokov kombináciou natáčania a práce na divadelnej scéne. V roku 1994 bol schválený za úlohu protagonistu na mieste činu "Nakupovanie". Film nebol úspešný v profesii a prepadol na pokladni, ale ukázalo sa, že je to pre herca rozhodujúce. Hlavnú ženskú úlohu vo filme zohrala Sadie Frost, ktorá sa neskôr stala manželkou Lowe. Slávny ašpirujúci umelec priniesol obraz v hre "Immodesty" v roku 1995. Po úspešnej scénickej úlohe išiel do kopca a filmovej kariéry. Najprv vo Veľkej Británii a potom v Spojených štátoch.

V roku 1997, Jude Law vzal Sadie Frost ako jeho manželka. V manželstve porodili herci tri deti. Kým Low dosiahol vrchol svojej kariéry, jeho rodina trpela nedostatkom pozornosti. Problémy v rodinnom živote sa zhoršili av roku 2003 sa manželský pár rozviedol so škandálom. Spomienka na túto milostnú aféru vždy zostala s Judahom - tetovaním na ľavej ruke venovaným jeho žene a tromi deťom v spoločnom živote. Neskôr sa stal otcom ešte dvakrát, ale jeho vzťah už formalizoval. Štvrté dieťa herca vystúpilo po krátkom čase s modelom Samantha Burke v roku 2009 a najmladšia dcéra mu v roku 2015 predstavila speváčka Catherine Harding.

Filmografia herca má asi šesťdesiat malieb. Stal sa členom viac ako dvadsiatich divadelných inscenácií. Hral v spoločných projektoch s mnohými hollywoodskymi hviezdami. Najväčšou výhrou je ocenenie BAFTA za najlepší herecký výkon podpornej úlohy v "The Talented Mr. Ripley" (1999).

Filmy s hlavnou postavou Jude Law

Vojak-dezertér, sexuálny amatér žien, ruský ostreľovač - herec stelesnený na týchto postavách najviac odlišných postáv v týchto hrdinoch. Filmy s Jude Law v hlavnej úlohe sa líšia v obsahu, obsadenie, úroveň popularity medzi divákmi. Ich nepochybná dôstojnosť je skvelá hra talentovaného umelca.

 • Film "Enemy at the Gates" (2000) - Hollywoodska filmová adaptácia bitky pri Stalingrade. Herec hral Vasily Zaitsev - skutočný slávny sniper, ktorý získal titul Hrdina Sovietskeho zväzu počas druhej svetovej vojny. Rusky hovoriaci diváci neocenili obraz, v ktorom je obraz sovietskeho bojovníka zaujatý, historické udalosti sú zdeformované. A ruskí veteráni dokonca poslali list vláde, požadujúc zákaz prenájmu filmu. Ich žiadosť nebola poskytnutá.
 • N. Kidman a D. Lowe sa stali účinkujúcimi hlavnými úlohami v melodrame „Studená hora“ (2003). Okrem nich film zahral N. Portmana a R. Zellwegera. Príbeh o dojemných pocitoch mladých ľudí počas občianskej vojny v Amerike, publiku sa páčilo. V tomto filme nie je len obrazovka láska a krásne krajiny, ale aj kruté scény, hrozné vojnové epizódy. Obraz evokuje rôzne emócie, robí z vás sympatie s hrdinami. Pre stelesnenie obrazu Ruby v "Cold Mountain" Zellweger získal Oscara. Lowe bol tiež nominovaný na známe ceny kinematografie za hranie role dezertéra Inmana, ale sošky, ktoré boli významné pre každého herca, zlyhali.
 • V melodramatickej komédii "Handsome Alfi, alebo to, čo ľudia chcú" (2004), zákon mal úlohu pre moderný lásku s primitívnymi životnými záujmami. Sexy a úspešný protagonista má uvoľnený vzťah so ženami a zábavnými večierkami. Alfie nepochopí tých, ktorí hľadajú rodinný komfort a seriózne vzťahy, ale čelia problémom jednotlivcov.
 • Dráma "Intimacy" (2004) kombinovaná na rovnakom súbore Lowe s Juliou Roberts, Natalie Portman a Klein Owen. Štyria slávni herci vytvorili milostnú obrazovku na obrazovke. Zákerný zvodca a mokrý loser v daždi. Vo filme môžete vidieť Júdu v rôznych obrazoch. Jedná sa o psychologický filmový sprisahanie, v ktorom bolo možné živo a detailne vyjadriť emócie ľudí.
 • Príbehy Sherlocka Holmesa založené na dielach Arthura Conana Doyla, ktoré natočili mnohí režiséri. Rusky hovoriaci diváci sú oboznámení s portrétmi hrdinov, ktoré vo filme vytvorili herci Vasilij Livanov a Vitaly Solomin zo slávneho sovietskyho seriálu. Detektívny thriller "Sherlock Holmes" (2009) s tým nemá nič spoločné - to sú moderné interpretácie príbehov o slávnom detektívovi. Filmový režisér Guy Ritchie obsahuje rozsiahle špeciálne efekty, jasný humor, dynamiku a vysoko kvalitnú podívanú. Film získal mnoho ocenení a nominácií a umelec role Holmes, R. Downey Jr., sa stal majiteľom sošky Zlatý glóbus. Jude zákon v obraze Watson tiež vyzerá veľmi presvedčivo. Niet divu, že bol schválený pre túto úlohu, pričom si vybral viac ako dvadsať žiadateľov. V roku 2011 vyšli nové epizódy filmu Holmes.
 • V roku 2013 sa diváci stretli s vedľajším efektom thrillera Stephena Sodirberga, v ktorom Jude hral obraz psychiatra Jonathana a Rooney Mara a Catherine Zeta-Jones s ním spolupracovali. Dobyte sebavedomú hru hercov a nepredvídateľný koniec. Počas celého filmu je ťažké pochopiť, ako sa budú udalosti ďalej rozvíjať.

Filmy so sekundárnymi úlohami

Impozantný zoznam filmov s Jude Lawom je úžasný. Medzi nimi sú psychologické thrillery, romantické komédie, fantastické akčné filmy, historické drámy a fotografie iných žánrov.

 • "Gattaka" (1997) je fantastický thriller, v ktorom sa herec zúčastnil spolu s U.Turmanom a I. Hawke. Lowe hral geneticky dokonalého muža, Jerome, ktorý mal nehodu. Film nás robí premýšľaním o moderných možnostiach biotechnológie a nastoľuje komplexné etické otázky. Experti NASA uznali film "Gattak" za najspoľahlivejšie prispôsobenie niektorých vedeckých faktov. Správne z pohľadu moderných vedcov ukazuje mnoho hypotéz a výrokov.
 • Vo filme "Talentovaný pán Ripley" (1999), herec hral s Mattom Damonom, Cate Blanchett a Gwyneth Paltrow. Obraz veľmi atraktívneho muža s nechutným charakterom bol pre herca dokonalým úspechom. V ráme sám hral na saxofón. V roku 2000 bol Judah nominovaný na Oscara, Zlatý glóbus a BAFTA za najlepší výkon druhého ročníka mužskej role v tomto filme. A tiež získal cenu od Britskej filmovej akadémie. Nie bez nepríjemných incidentov - herec zlomil rebro počas natáčania na jachte.
 • Profesionalita, fascinujúci príbeh a nádherná hra majstrov obrazovky sú charakteristickými črtami filmu "Umelá inteligencia" (2001) Stevena Spielberga. Emocionálny film s hlbokým sémantickým obsahom prebúdza pocity. Jude hral superhumanly krásny robot, perfektný gigolo pre lásku radosti. A s týmto obrazom bol nominovaný na Zlatý glóbus za najlepší výkon sekundárnej mužskej role.
 • Exchange Holidays (2006) je romantická komédia so zaujímavým príbehom. Vo filme, štyri hlavné postavy. Dve dievčatá, ktoré sa rozhodli zmeniť svoje známe domáce prostredie a dvoch mladých mužov. Podmaní si jednoduchý štýl písaného scenára, relaxačnú atmosféru pásky a vtipný humor. Je to útulný film pre rodinné prezeranie. Krásna hra Judah Law pomáha veriť, že zázraky sa dejú na Vianoce.
 • V dobrodružnej páske génia režiséra Martina Scorseza, Time Keeper (2011) herec Jude Law má portrétu úlohu. Film získal mnoho ocenení za kiná.
 • Melodramatický príbeh "Anna Karenina" (2012) bol natočený na základe slávneho diela Leva Tolstého. Lowe hral Alexeja Karenina a jeho partnerom na obrazovke sa stala Keira Knightleyová. Mnoho ruských divákov neocenilo hru hercov, rysy inscenovaných scén a vzhľad postáv.
 • Skrútené sprisahanie tragikomédie "Hotel Grand Budapest" (2014) je založené na dielach Stefana Zweiga, nádherných scenérií a jedinečných záberov ohromujúcich hru Jude Lawa. a mnoho ďalších ocenení.
 • Vo filme "Spy" (2015) sa prelínajú prvky akcie a komédie. Podľa deja filmu hrdina Jude Law zastáva nudnú analytickú pozíciu. Vo filme, jeden z jeho hitov bol vykonaný Andrey Danilko v obraze Verka Serdyuchka.

Obrázky s účasťou herca v úlohe režiséra, scenáristu, producenta

Od roku 1997 do roku 2004 fungovala filmová spoločnosť Natural Nylon, ktorú vytvorila Lowe, jeho manželka a niekoľko ďalších britských hercov. Zakladatelia spoločne zorganizovali natáčanie viacerých obrazov. Jude v nich nielen vykonával kľúčové úlohy, ale stal sa aj producentom.

 • "Existencia" (1999) - psychologický thriller so zápletkou. Úloha interného rytiera, ktorý sa pripojí k virtuálnej hre pomocou špeciálneho konektora, ideálne vyhovuje mladému a očarujúcemu hercovi. V tomto hororovom filme sa realita a fikcia majstrovsky prelínajú.
 • V roku 1999 diváci videli film "Podvodné príbehy", jeden z jeho režisérov bol 26-ročný Lowe.
 • A. Jolie a G. Paltrow sa tiež zúčastnili na fantastickom filme "Sky Captain a svet budúcnosti" (2004). Hviezdni herci ukázali kvalitnú hru, je tu mnoho okázalých momentov. Je to štýlový film v žánri dieselpunku, ktorý kombinuje retro a moderné špeciálne efekty.

V roku 2007 Lowe vytvoril psychologickú drámu "Detektív". Taktiež šikovne hral vo svojom jednom z kľúčových obrazov - ambiciózneho pekného muža, ktorý ukradol manželke bohatého šľachtica. Herec bol schopný bezchybne ukázať svojmu hrdinovi rôznymi spôsobmi: drzý macho, smrteľný zvodca, vystrašený a ponížený človek.

Nové filmy s Jude Law

Každoročne sa dopĺňa zoznam filmov s charizmatickým hercom.

 • V roku 2016 bola v najvýznamnejšej úlohe vydaná dráma „Mladý otec“ s D. Lowom. Viac ako päťsto rokov, počas výberu nového vedúceho katolíckej cirkvi, sa stal jedným z poctených kardinálov. Vďaka fantázii režiséra P. Sorrentina je možné vidieť, čo sa stane, ak sa k nemu dostane relatívne mladý Američan. Veľká atmosféra, intrigy Vatikánu, kríza viery, problémy cirkvi, jemný humor - vo fascinujúcom filme je veľa zaujímavých vecí. A jeho výzdobou bola skvelá hra Jude Lawa - novovytvoreného pápeža.
 • Biografická dráma "Genius" (2016) rozpráva o profesionálnom redaktorovi, ktorý sa stretáva so známymi ľuďmi pre prácu. Jude Law dostal úlohu básnika Thomasa Wolfe.
 • Fantasy dobrodružný film "Meč kráľa Artuša" (2017) je verzia legendy o slávnom historickom charaktere režiséra Guy Ritchie. Juda vytvoril nádhernú postavu kráľa Vortigern. Filmári nemohli vrátiť peniaze, ktoré naň boli vynaložené, obraz nemal komerčný úspech.
 • V roku 2017 sa Lowe zúčastnil divadelnej produkcie "Obsession". On stelesnil Gino Costa na javisku - neuveriteľne atraktívny kočík. Hrdina herca sa stáva milencom vydatej dámy. Spoločne sa rozhodnú zbaviť právneho partnera.
 • "Fantastic Beasts: The Green de Wald's Crime" (2018) - dobrodružný film v štýle fantasy založený na knihe D. Rowlinga. Jude hral v mladosti úlohu homosexuálneho profesora a čarodejníka Albusa Dumbledora.

Lowe bol nominovaný na Oscara niekoľkokrát v kategórii „Najlepší herec“, ale zatiaľ nebolo možné získať prestížnu sošku. Je tu nádej, že obľúbená dáma bude aj naďalej hrať Oscara, pretože pokračuje v úspešnej práci. Medzitým, umelec pracuje na epizódach televízneho seriálu "Nový pápež", tretia časť "Sherlock Holmes" a ďalšie zaujímavé projekty.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár