Koľko kalórií by sa malo konzumovať denne pre ženy a mužov: denné množstvo kalórií na chudnutie a udržanie hmotnosti

Zistiť, koľko kalórií musíte jesť denne, každý štíhlejší bude schopný urobiť pre seba správne správne menu. V dôsledku toho sa kilá nebudú hromadiť a budú vždy schopné udržať si dokonalú postavu. Diskutovaný parameter je odlišný pre mužského a ženského tela.

Odkiaľ pochádzajú kalórie, na čo sa spotrebujú

Naše telo funguje vďaka kalóriám, ktoré dodávajú energiu. Môžeme povedať, že ich telo spaľuje ako palivo. Samotné kalórie pochádzajú z potravín a nápojov a mnohí ľudia, ktorí sa snažia zbaviť svojich nenávidených kíl, si zachovávajú prísny počet. Táto prax pomáha udržať sa vo forme a zabraňuje ukladaniu tuku v problémových oblastiach.

Každá ľudská činnosť vedie k spotrebe kalórií. Niektoré chudnutie veria, že ich spaľovanie začína len počas aktívneho športového tréningu. V skutočnosti to tak nie je.

Dokonca aj tie banálne denné činnosti vyžadujú energiu, a teda kalórie. Napríklad: čistenie postele - asi 32 kcal, návšteva sprchy - 38 kcal, umývanie riadu po jedle - 48 kcal, účes vlasov - 137 kcal, vhodné oblečenie - asi 100 kcal.

Nesmieme zabúdať na bazálny metabolizmus. Tento pojem znamená výdaj energie na základné potreby organizmu, bez ktorého nie je možné jeho normálne fungovanie. Ide o syntézu hormónov a enzýmov, spánok, trávenie potravy, udržiavanie imunitného systému, respiračnú funkciu, atď. Preto sa kalórie spotrebujú aj v spánku av úplne paralyzovaných ľuďoch.

K dispozícii je aj špeciálny vzorec, ktorý vám umožní určiť, koľko energie sa spotrebuje, keď je telo pokojné, výsledok získaný po výpočtoch pomáha presne vypočítať optimálny kalorický obsah jeho menu.

Treba poznamenať, že počet spálených kalórií pri vykonávaní rovnakej akcie pre dvoch rôznych ľudí môže byť mierne odlišný. Záleží na mnohých faktoroch, dokonca aj na výške a počiatočnej hmotnosti.

Koľko kalórií denne je potrebné pre normálny život

Celkový kalorický obsah dennej stravy je tiež ovplyvnený pohlavím osoby. U mužov by mala byť vždy výrazne vyššia ako u žien.

Denná sadzba pre ženy

S priemernými údajmi sa u kaţdej ţeny ukáže, ţe kaloria za deň je 2100. Toto číslo je relevantné pre tie prípady, keď je dievča úplne zdravé, dostatočne aktívne a nesnaţí sa schudnúť. Ak sa mladá dáma musí zbaviť nadváhy, zvyčajne tento indikátor klesne na približne 1400 kcal denne.

Ak dáma beží, tance, pláva, fyzicky funguje, je chorý (telo trávi silu bojovať proti chorobe), potom kalorický obsah vašej stravy by mala byť zvýšená na asi 2400 kcal. Tieto ukazovatele sú relevantné pre ženy stredného veku.

S vekom je potrebné znížiť kalorický obsah menu, vzhľadom na spomalenie metabolizmu z fyziologických dôvodov.

Tí, ktorí sa úplne nepopierajú fyzickou aktivitou, denný ukazovateľ, o ktorom sa diskutuje, by sa mal znížiť na 1300 - 1400 kcal.

Norma pre mužov

Denný príjem kalórií pre mužov je 2700 - 2800 jednotiek. Toto číslo je relevantné pre mladých ľudí do 33 rokov. Po tomto veku bude postupne klesať. Takže po 48 rokoch človek už nepotrebuje viac ako 2500 - 2600 kcal, aby jeho telo fungovalo správne. Ak je osoba aktívna, indikátor sa zvýši asi o 400-600 kcal.

Počítanie chudnutia

Ak chcete začať proces chudnutie v tele, musíte správne vypočítať počet kalórií. Žena, ktorá sa vyhýba fyzickému cvičeniu, potrebuje na celý deň 1000 až 1200 kcal. Muž má viac 550-600 kcal.

Ak žena pravidelne trénuje, potom za deň by mala jesť a piť 1900 - 2100 kcal. Pre mužov, 500 - 600 kcal je tiež pridaný k uvedenému obrázku.

Konkrétne údaje závisia od úrovne fyzickej aktivity a mnohých ďalších ukazovateľov, pretože hlavný princíp - jesť menej kalórií, než trávite.

Dietetické odporúčania

Aby bola vaša strava užitočnejšia a nízkokalorická, mali by ste z ponuky vylúčiť všetky druhy omáčok, olejov na vyprážanie a ďalších podobných prísad. Nedodávajú telu energiu, ale iba „dávajú“ extra kalórie.

Najlepšie je ísť do jednoduchého výdatného jedla. Napríklad, skúste piecť a variť, a nie smažiť mäso, variť jednoduché obilniny ako prílohu alebo sekanie čerstvej zeleniny a zelených. Ak nie je absolútne žiadna chuť bez omáčok, potom je najlepšie pripraviť aromatický olivový olej ako prísadu do jedál. Na tento účel sa čerpá z cesnaku a / alebo všetkých druhov korenia. Tento olej môže posypať mäso, varené vajcia, miešané vajcia, sezónu zeleninový šalát, kryt bochníky.

Ak sa chudnutie bude prísne sledovať príjem kalórií a zároveň sa snaží pridať k svojmu životu aspoň minimálne cvičenie, potom veľmi skoro šípka na váhy začne usilovať o požadovanú postavu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár