Čo kŕmi šváb a jeho larvy v prírode a doma

Vrásky, ktoré sa odtrhli od jarného slnka, sa dajú ľahko odovzdať v ruke a neponáhľajú sa. Ich zábavné malé tváre spôsobili deťom potešenie a túžbu priviesť nových priateľov domov, kde sme začali zisťovať, čo má May Beetle, a ako môžeme tento gurmánsky domov nakŕmiť.

Opis a vlastnosti hmyzu

Chytili sme priemernú inštanciu s dĺžkou asi 3 cm. Vetrovité antény a veľké vypuklé oči dávali chrobákovi dojemný výraz. Bez zväčšovacieho skla boli na hlave, hrudníku a tvrdých červenohnedých puzdrách viditeľné mnohé biele chlpy. Čeľuste a dolná čeľusť s čuchovými palpi boli skúmané na obrázku v encyklopédii, pretože nebolo možné fixovať chrobáka na podrobnú štúdiu. Hmyz bol priateľský, neskrýval sa a nehryzol, pohyboval sa šikovne a zámerne. S pomocou troch párov nôh so silnými zakrivenými pazúrmi náš hosť prechádzal po holej ruke tak ľahko, ako to robil na oblečení.

Môže chrobák muchy, porušujú všetky zákony aerodynamiky. Ale on to nevie a pokračuje v lete. Foto: naturephotoportal.com

V procese vyhľadávania informácií sme sa dozvedeli veľmi zaujímavý fakt: májový Chruščov sa ukázal ako "nebezpečný porušovateľ" zákonov aerodynamiky. Z hľadiska vedcov, tenké úzke krídla nemôžu zdvihnúť váhu jeho tela: ich dizajn je neúspešný a svaly nie sú dostatočne vyvinuté. Chruščovia, ktorí nesúhlasia s kritikou lietajú bezstarostne a dosahujú rýchlosť až 3 km / h Lietajúci chrobák berie vzduch do skrytých dutín a stáva sa trojnásobne ľahším, pričom sa mení na kríženec medzi vrtuľníkom a vrtuľníkom.

Čo sa živí Mayovým chrobákom a jeho larvami v prírode

Najchutnejšou pochúťkou pre Khrushchu sú ovocné plodiny. Foto: twitter.com

V prvom rade sme s deťmi zistili, aký druh jedla preferuje hmyz vo svojom prirodzenom prostredí.

Prvá letná brázda - larva májového chrobáka - sa živí tenkými koreňmi trávnatých rastlín. Na ďalšiu sezónu si vyberie hrubšie jedlo, okusujúce mladé výhonky podzemnej časti stromov a kríkov. O rok neskôr sa jej čeľuste vyrovnávajú s úplne všetkými „dobrými“ podzemiami. Ak má Chruščovova larva šťastie, že sa „usadí“ na území zeleninovej záhrady alebo na poli, bude hrýzť akékoľvek koreňové plodiny: zemiaky, mrkva, repa a cibuľa dahlia. Škodlivý škodca často kazí plodiny na našich stránkach.

To je zaujímavé! Dovoz Chruščova v Severnej Amerike je prísne zakázaný zákonom. Tu nemá chrobák prirodzených nepriateľov. Žravý hmyz môže spôsobiť ekologickú katastrofu.

Dospelý chrobák žerie pevnú rastlinnú potravu, vo veľkých množstvách ničí mladé zelené, kvety a vaječníky všetkých rastlín v okolí. Počas rokov hromadného letu možno v stromoch „zachytených“ kôrou vidieť plne konzumované vetvy. Ihličnaté a listnaté plodiny sú napadnuté škodcami, ale najmä ovocnými plodinami.

Ponuka je rôzna:

 • javor,
 • dub
 • žeriav,
 • topoľ,
 • breza,
 • jabloň
 • čerešňa,
 • slivka,
 • egreše,
 • ríbezle.

Zriedkavé výnimky:

 • horčica,
 • vlčí bôb,
 • baza,
 • všetky druhy krížovitých.

Dieta Chruščov doma

Cilia a vypuklé oči dávajú pekný výraz k májovému chrobákovi. Foto: yandex.kz

O tom, čo je to brázda doma, mi povedali známi rybári. Držia larvy v vedrách so zemou a používajú sa ako návnada pre veľké ryby. Hmyz nie je vyberavý, jedia akúkoľvek pevnú zeleninovú potravu: kúsky koreňových plodín, nasekané zelené.

Chytené deti chrobákov držané dva dni. V plastovej fľaši s otvormi pre vetranie kladú vetvičky brezy, lipy a ríbezlí s jemnými listami. Hosť jedol len čerstvo nazbierané zelené.

Je dobré vedieť! "Gourmet" bude potešený, ak listy sú mokré a mäkké, ešte nie úplne kvitne.

Tretí deň bol hmyz jasne oslabený: nedostatok pohybu a slnka. Musel som pustiť Chruščova.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár