Tiger python: dĺžka a váha, ako to vyzerá, obsah veľkého hada doma

Tajomný tiger python má pokojnú dispozíciu. Je neaktívny a pokojný. Všetky tieto vlastnosti robia takého hada veľmi obľúbeným medzi majiteľmi domácich terárií.

Popis tiger python

Ihneď je potrebné poznamenať, že tiger python (vrátane jeho druhov a poddruhov) nie je jedovatý. A jeho svetlý vzhľad priťahuje všetkých milovníkov hady. Je zaujímavé, aby sa tieto krásy držali doma, denne sledovali ich život a všetky druhy zmien.

Ako to vyzerá

Je ťažké rozlíšiť prevládajúce farby Python molurus. Konečná farba každého jednotlivca závisí od mnohých faktorov. Napríklad z druhu hada.

Obvykle sú tmavšie (napríklad hnedé) škvrny umiestnené na svetlejšom pozadí so žltkastým nádychom. Tieto môžu mať rôzne tvary a veľkosti. Všetky miesta na koži hada tvoria komplexný a individuálny vzor. V dôsledku toho sa stáva podobným koži tigra alebo leoparda. To je to, čo vysvetľuje názov python na prvom mieste.

Tmavý pás prechádza očami plaza. Začína jeho cesta z nosných dierok a siaha po škvrny na krku. Z očí sa vytiahne ďalší prúžok a okolo sa nadýchne obaľuje, dotýka sa horného pera plaza. V hornej časti hlavy hada sa nachádza tmavá škvrna, ktorá je trochu rozmazaná vpredu. V tvare sa podobá šípke.

V strede bočných škvŕn sa môžu vyskytnúť svetlejšie oči. Na bokoch hlavy sú jasne viditeľné celkom jasné pruhy s červeným alebo ružovým odtieňom. Zaujímavé je, že takýto druh albín tiger python možno nájsť aj v prírode.

Dĺžka a hmotnosť

Napriek tomu, že diskutovaný had nie je jedovatý, môže inšpirovať k tomu, aby sa v okolí okolo neho nachádzal jeho vlastný vzhľad. Jedná sa o veľmi veľký plaz, ktorého dĺžka je v priemere od 1,7 do 3,8 m. Impozantná veľkosť nezľaká mnohých moderných priaznivcov exotických zvierat, vrátane hadov, ľudia držia tigrie pythons aj v malých mestských bytoch, čo spôsobuje terčom pre ich susedov. ,

Najdlhší najdlhší python presiahol 4,5 m. Jeho hmotnosť bola viac ako 50 kg. Je zaujímavé, že ženy sú vždy o niečo masívnejšie ako muži.

Druhy plazov

Spočiatku bol tmavý a ľahký tiger python považovaný za jeden druh. Prvá je zvýraznená v samostatnom formulári. Dark tiger python (Python bivittatus) má maximálnu distribúciu. Môžete sa to naučiť na niekoľkých miestach. Po prvé, takýto had nemá „oko“ na boku postavy. To je jeden z hlavných rozdielov.

Tmavý plaz sa vyznačuje väčšími parametrami. V byte, s minimálnym pohybom a kvalitnou výživou, môže rásť v priemere 6 metrov. V prirodzenom prostredí - až asi 5 metrov. Taký tiger python má tmavšie tóny vo farbe.

Často je napríklad tmavohnedá alebo olivovo hnedá. Na povrchu hlavy je možné pozorovať číry pásik v tvare kosoštvorca. Tento druh žije predovšetkým v južnej a juhovýchodnej Ázii.

Pokiaľ ide o svetlý tiger python, existujú dva jeho poddruhy. Prvý bol nazvaný "indický". V jeho bočných škvrnách sú zvyčajne jasné "oči". Farba v hnedých odtieňoch, ale ľahšia ako vyššie opísané druhy. Šípka na hlave takýchto hadov je mierne rozmazaná. Maximálna dĺžka jednotlivcov je 5 metrov.

Druhý poddruh sa nazýva "Ceylon". Je to vzácnejšie a ide do ruských milovníkov plazov zo Srí Lanky. Hlava takýchto hadov je čo najľahšia a šípka na nej je silne rozmazaná. Ale farba tela je živšia. Veľkosť tiger python sa zvyčajne pohybuje od 2,5 do 3,5 metra.

Obsah doma

Udržiavanie tiger python doma je ťažké a pomerne drahé zábavy. Aby sa predišlo akýmkoľvek problémom v procese, chovateľ si musí od samého začiatku zvyknúť na plaz.

Odborníci neodporúčajú užívať dospelého hada. Zvlášť - vziať ju k nej už vyrástla z iného chovateľa, na ktorého je plaz zvyknutý.

V opačnom prípade môžu vzniknúť vážne problémy v jej „výchove“.

Aby si had zvykol na zápach svojho majiteľa a považoval ho za blízkeho, v bezpečí, človek sa bude musieť najprv kontaktovať čo najčastejšie. Pravidelne sa napríklad zúčastňujte na kŕmení.

Pythons málokedy uhryzne. Ale na takéto akcie môžu tlačiť niektoré faktory. Napríklad, vydesiť. Mladí a nervózni hadi sa často pokúšajú zahryznúť majiteľa najprv, keď ich vytrhne z terária.

V takýchto prípadoch je veľmi dôležité správať sa správne. Ak sa po prvom pokuse o uhryznutie majiteľ plaza vystraší zo svojej reakcie a hodí domáceho maznáčika späť do voliéry, had pochopí, že je ľahké riadiť majiteľa tým, že preukáže jeho agresiu.

Pri následných pokusoch o nadviazanie kontaktu sa pravdepodobne bude správať rovnako. Preto musí človek všetkými možnými spôsobmi preukázať svoju silu a nebojácnosť. Je potrebné dostať hada z terária v pokojnej atmosfére.

Vo všeobecnosti sú plazy diskutované skôr pokojné a pokojné. Ak sa majiteľ správa správne, ľahko sa s nimi skontaktuje. Ak chcete, aby bol život hada pohodlný, musíte sa starostlivo postarať o jeho výživu, kompetentne vybaviť terárium, preskúmať informácie o potrebnej starostlivosti počas obdobia umývania atď.

Kŕmenie a starostlivosť

Pre majiteľov je veľmi výhodné, aby takéto domáce zvieratá nevyžadovali časté kŕmenie. Majiteľ hada po ďalšom jedle môže na túto zodpovednosť zabudnúť asi týždeň. Keď python rastie do dospelosti, je kŕmený ešte menej často - raz za 10-11 dní. Na začiatku sú ako hlavná liečba vhodné živé alebo mrazené myši. Je veľmi dôležité kŕmiť takéto hady krmivom pre zvieratá.

Pre mladých, ktorí sa práve vyliahli z vajec, odborníci odporúčajú užívať veľmi mladé potkany alebo myši. Keď python rastie na 1 meter, potom v jeho menu môžete začať zahŕňať dospelých myší. Po dosiahnutí veľkosti 3 metre sú povolené aj veľké hlodavce. Užitočné budú aj špeciálne doplnky s vysokým obsahom vitamínov a minerálov.

Často sa stáva, že v období po 1. mesiaci a do pol roka tiger python zrazu začne úmyselne hladovať. Je veľmi dôležité nájsť dôvod takéhoto „štrajku“. Najčastejšie k tomu dochádza v dôsledku hibernácie, umývania alebo tehotenstva. Ak je odmietnutie potravy prirodzené, had nebude chudnúť. Keď je jeho objem stále znížený, obráťte sa na svojho veterinára.

Je veľmi dôležité vybaviť terárium pre plazy. Mala by byť horizontálna výška najmenej 70 cm, dĺžka a šírka závisí od veľkosti hada. Za optimálne sa považujú nasledujúce parametre: 200 x 100 cm, vyznačená výška je vhodná pre všetky činnosti starostlivosti o python. Napríklad na pravidelné čistenie.

Pre dospelých by ste nemali mať "dom", vyrobený výlučne zo skla. Môžu ľahko rozbiť takúto štruktúru, opierať nos a chvost na opačných koncoch a pružiť. Najlepšia možnosť - terárium z kompozitných materiálov. Napríklad kombinácia plastu, skla a dreva. Nemenej dôležitá je spoľahlivosť zámkov. Tygr python môže ľahko otvoriť aj tie najodolnejšie kryty. Ale nemôžete zabudnúť na ventiláciu. Zvyčajne stačí len malé otvory v stenách konštrukcie.

Roztrhané noviny alebo drevené piliny sa dobre hodia na posteľnú bielizeň ako lôžko na dne hada. V obchodoch s domácimi zvieratami si dnes môžete zakúpiť špeciálne rohože pre hadie teráriá. Nemusia byť často menené, stačí pravidelne umývať / umývať. Piliny alebo noviny musia byť nahradené novými, pretože sú znečistené.

Diskutované druhy pythons sú najpohodlnejšie žiť vo vysokej vlhkosti. Optimálne parametre sú od 60 do 90 percent. Na dosiahnutie tohto ukazovateľa pomôže časté postrekovanie terária alebo špeciálne dažďové inštalácie. Odporúča sa dať do obydlia python priestranný pijan alebo dokonca miniatúrny bazén, v ktorom bude pravidelne plávať. Ale každá nádoba s tekutinou by mala byť veľmi stabilná, inak had ju neustále otáča.

Uistite sa, že vaše python "chodiť" na čerstvom vzduchu.

To však neznamená, že by sa mal zobrazovať na ulici. Dosť na uvoľnenie plaza v miestnosti za slnečného teplého dňa. Teplota vzduchu v miestnosti by nemala klesnúť pod 25 stupňov.

Ak je had mladý a nervózny, mal by byť zabezpečený prístrešok pre prvé prechádzky, v ktorých sa bude cítiť úplne bezpečne. Neskôr môžete urobiť bez takéhoto útočiska.

Reprodukcia a liatie

Ak sa o tiger python správne postará, začne sa dobre reprodukovať aj v podmienkach normálneho mestského bytu. U žien tohto typu plazov sa sexuálna zrelosť vyskytuje približne za 2,5 až 3,5 roka. Doba párenia trvá od polovice jesene do konca zimy. Na urýchlenie procesu hnojenia je možné usporiadať umelý január v obydlí hada, znížiť teplotu, úroveň vlhkosti a znížiť osvetlenie.

V čase párenia sa pár hadov usadí v jednom teráriu. Po asi 2-5 mesiacoch, samica leží asi 50-60 vajec. V dôsledku toho bude počet vyliahnutých detí závisieť od mnohých faktorov. Napríklad o veľkosti a veku matky. Po kladení vajíčok sa samica okolo nich zloží a zostane v tejto polohe asi 2-2,5 mesiaca. Keď je ten správny čas, hadí strúhanka poklop, ktorého dĺžka nepresahuje 45-55 cm.

Nemenej dôležité pre python je obdobie umývania. Pred jeho začiatkom môže byť vzhľad hada. Jej farba vybledne, oči sú belavé, nejasné. Celý proces trvá približne 2 týždne. Tentoraz sa neodporúča kŕmiť plaz. Je dôležité a zvýšiť úroveň vlhkosti v domácnosti. Napríklad na postrek rozprašovaním samotného hada a stien terária teplou vodou.

Ideálnou voľbou je odstránenie starej kože s keltskou pančuchou. Tento výsledok však nie je vždy možný. Keď hadí koža nemá vlhkosť, môže ísť v samostatných kusoch. Musíte ho okamžite odstrániť z terária. Keď sa proces dumpingu staré "oblečenie" je dokončená, môžete sa vrátiť kŕmenie plazov, rovnako ako predchádzajúca úroveň vlhkosti.

Požadovaná teplota v teráriu pre jednotlivcov

Jeden z najdôležitejších momentov v starostlivosti o tiger python - dodržiavanie teplotného režimu v jeho "domov". V ideálnom prípade sa vyžaduje vytvorenie dvoch zón naraz - s dodatočným vykurovaním a bez neho. Ale prechod teplôt medzi nimi musí byť veľmi hladký, inak môže had ochorieť. Pre nižšie vykurovanie, ktoré by malo byť konštantné, sú termočlánky vhodné a pre horné jednoosové svietidlá. Počas dňa by mala byť teplota vykurovacej zóny počas dňa 34-36 ° C a 28-29 v noci. V priemere je potrebné udržiavať teplotu 25-26 stupňov.

Životnosť tiger python

Dospelý tiger python je považovaný za približne 5-6 rokov starý. Dĺžka života diskutovaných plazov sa veľmi líši. Zvyčajne je to 19-26 rokov. Boli však jedinci, ktorí doma dosiahli vek 30 rokov. Ale vo voľnej prírode, vedci stále nemôže stanoviť tento presný dátum.

Zaujímavé fakty o veľkom hadovi

Existuje veľmi zaujímavá informácia o tigerových pythons, ktoré budú užitočné pre každého vedieť, kto sa rozhodol usadiť takýto plaz v zajatí doma:

  1. Prezentované hady nikdy neuberú obeť, o ktorej sa rozhodli obedovať. Zaplietajú jej telo a stláčajú sa, kým zviera neprestane dýchať. Len už mŕtvy korisť plazov úplne prehltne.
  2. Za prirodzených podmienok je hadom obľúbeným „liečením“ kajmani, antilopy a opice.
  3. Dnes ľudia aktívne lovia pre krajty kvôli ich krásnej pleti, z ktorej robia rôzne šatníkové predmety. Najčastejšie - tašky a peňaženky.

Skrotení jednotlivci, ktorí sa narodili doma od narodenia, boli vždy menej agresívni a priateľskejší ako ich „divokí“ bratia.

Koľko stojí non-jedovaté python náklady

Taký veľký jedovatý had má dosť vysoké náklady. Dnes jeho minimálna cena od non-profesionálne razvodchikov začína od 10 tisíc rubľov. A mali by ste tiež pamätať na to, že budete musieť kúpiť terárium, vykurovacie zariadenia a mnoho ďalších produktov potrebných pre pohodlný plaz žijúci v obytnom prostredí.

Ak sú v dome malé deti, odborníci neodporúčajú riskovať a začínajú tiger python. Všeobecne platí, že tieto plazy sú bezpečné, ale vždy existuje hrozba, že náhle, z nejakého neznámeho dôvodu, ukazujú agresiu a útok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár