Čo je to proteín v prírode a doma

Veveričky sú známe svojou schopnosťou robiť rozsiahle zimné zásoby. Ale väčšina ľudí má veľmi povrchné vedomosti o tom, čo zviera jej, pretože nie len orechy, bobule a huby sú zahrnuté v jeho strave.

Čo bielkoviny jedia v prírode?

Bielkoviny sa veľmi dobre prispôsobujú prostrediu. V našich zemepisných šírkach sú orechy, semená a plody skutočne základom ich výživy. Pre mnohých však bude prekvapením, že títo hlodavci sú ďaleko od vegetariánov: nie sú proti jedlu žaby, hmyzu, vajec. Zvieratá sa často dostávajú do jašteríc a dokonca aj do mláďat v hniezdach. Títo roztomilý jedinci sú vinní za zničenie veľkého počtu malých spevákov. Najmä často bielkoviny jedia hmyz a malé stavovce v zime, keď je ťažké nájsť iné potraviny bohaté na vitamíny a tuky.

Napriek tomu, že veveričky dokážu prežiť aj v otvorených oblastiach savan, cítia sa veľmi pohodlne v ovocných sadoch a ovocných lesoch. Na zimu vždy pripravujú obrovské zásoby: semená, orechy, semená, bobule, šišky ihličnatých stromov s jadrom vo vnútri. Ale veľmi často zabúdajú, kde skryli svoje ustanovenia. Výsledkom je, že nájdu jedlo na inom mieste a klietky pomáhajú ostatným zvieratám a vtákom prežiť. Niektoré semená zostávajú neodhalené a klíčia. Tieto proteíny majú pozitívny vplyv na zvýšenie lesného masívu, jeho aktualizáciu a šírenie semien na dlhé vzdialenosti.

Na rozdiel od svojich bežných náprotivkov, lietajúca veverička spotrebuje oveľa menej živočíšnych produktov. Živí sa hlavne mladými ihlami, listami, púčikmi a výhonkami.

Čo jedia zvieratá v zajatí av parkoch

Veveričky sa cítia pohodlne v mestskom prostredí, usadzujú sa v záhradách a námestiach. Tam sú im k dispozícii nielen známe orechy a bobule, ale dávka obohacuje pamiatky od ľudí. Musíte byť však veľmi opatrní, čo sa týka veveričky v parku alebo v prírodných podmienkach, pretože ich organizmy nie sú schopné stráviť všetko, čo ľudia jedia. Môžete ponúknuť semená hlodavcom, kúsky chleba. Zvlášť užitočné budú borovicové oriešky, bohaté na bielkoviny. Je však prísne zakázané vydávať sladkosti veveričkám: ich použitie je zanedbateľné a v strave hlodavcov je dostatok sacharidov.

Cedrové šišky sú veľmi užitočné pre zvieratá. Obsahujú až 150 semien, čo pomáha bielkovinám vytvárať veľa zásob. Pri absencii iných potravín môžu zvieratá konzumovať len borovicové orechy. Je to najlepšie jedlo, bohaté na živiny, vitamíny E a P, jód a glukózu, ako aj obohatené proteínom.

V deň, keď bude žrať až 5 kusov, ak sa jej podarí nájsť iné krmivo.

Zvláštnosti kŕmenia doma

Strava veveričiek v zajatí sa líši od potravín, ktoré zviera stojí v prírodných podmienkach. Nie každý majiteľ bude ponúkať svojho domáceho hmyzu, jašterice jari. V podstate, domáce zvieratá sú spokojní s lieskovými orechmi, vlašskými orechmi a píniovými orieškami, a nevzdá sa malého množstva arašidov.

Užitočné bude zmes tekvicových semien, slnečnice, melónu. Je dôležité, aby orechy a semená neboli predspracované alebo pražené, bielkoviny by sa nemali podávať solené orechy. Inými slovami, jedlo by malo byť čo najbližšie k kvalite, ktorú veverička jedí v lese. Ale vlašské orechy sa môžu trochu zlomiť, takže zviera sa rýchlo dostalo do jedlého jadra. Je zakázané dávať mandle. Vyhnite sa a pokušenie kŕmiť svoje obľúbené s praženými semienkami z balenia - to môže veľmi poškodiť zviera a ovplyvniť jeho zdravie.

Ak sa v blízkosti domu nachádza les alebo borovicový les, môžete si priniesť veveričky. Zároveň by sa malo dbať na to, aby sa zabránilo zberu prázdnych šištičiek, ktorých semená už uhynuli alebo boli konzumované lesnými zvieratami.

Ako zdroj vápnika a fosforu je vhodné pripraviť zmes mletých rýb alebo hovädzej kosti na proteíny. S vďačnosťou, zviera bude akceptovať aj mravce 'kukly a surové prepelice vajcia, ktoré sú ľahko nájsť vo veľkom obchode s potravinami.

Ak chcete pridať ovocie do stravy svojho milovaného domáceho maznáčika, ponúknite mu jablká, banány a hrušky. Zelenina bude zbytočná, pretože veveričky ich jednoducho nejedia. Okrem toho by mala byť vždy k dispozícii čistá voda.

Je veľmi dôležité, aby nedošlo k prekrveniu bielkovín. Tým sa skracuje ich životnosť. Vykrmovaní jedinci riskujú, že zomrú na mozgové krvácanie.

Rozdiely v strave veveričiek v zime av lete

V lete sú základom stravy zvierat výhonky, kôra, puky, semená. Bližšie k pádu sú pridané ovocie a bobule, rôzne huby. Ale v chladnom období, keď nie je dostatok iných potravín, veverička prežije nielen kvôli rezervám, ale aj zničeniu hniezd. Jedia chutné a výživné vajcia, a dokonca aj vyliahnuté mláďatá, chytiť žaby a hmyz.

Keď v zime v obývateľnej oblasti nie je absolútne nič vhodné na obed, zvieratá môžu hľadať nový domov. S cieľom zabezpečiť si jedlo, sú dokonca schopní prekročiť rieky a jazerá, križujú husto obývané oblasti. Pre veveričky v mestskom prostredí je jednoduchšie prispôsobiť sa zimnému chladu: prežiť aj tie najtvrdšie zima a nedostatok potravy pomáha starostlivosti o súcitných ľudí, ktorí šťastne zaobchádzajú so zvieratami orechmi a semenami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár