Pizza cesto - 10 chutných receptov

Pizza je jedlo, ktoré milujú dospelí aj deti. Plnka na to môže byť varená z takmer všetkých zvyškov jedla v chladničke - plátok syra, pár plátkov klobásy, klobásy, paradajky, nakladané uhorky, olivy, cibuľa, atď. Ale cesto na pizzu je hnetené presne podľa zvoleného receptu. Je to od neho, že chuť pripraveného jedla závisí v prvom rade.

Classic Pizza Dough - Krok za krokom recept

Obrovské množstvo pizzerií ​​v každom meste vám povie, ako populárne jedlo je, ale nie každá gazdinka vie, ako pristúpiť k cesta na takéto pečenie. V skutočnosti je pripravený celkom jednoducho z nasledujúcich produktov: 480 g múky, 1 lyžička. soľ, 310 ml čistej pitnej vody, 2 lyžičky. rýchle kvasinky, 3-4 lyžice. olivového oleja.

 1. Suché droždie sa naleje do múky, pridá sa voda a olej. Je žiaduce, aby výrobky neboli studené.
 2. Mäkké cesto sa miesi z uvedených zložiek, ktoré sú pokryté filmom a poslané na teplom mieste 40-50 minút.
 3. Potom môžete začať tvoriť základ misky.

Zo stanoveného počtu zložiek sa získajú tri bázy s priemerom približne 33 cm.

Varenie bez pridania droždia

Aj keby kuchár nemal k dispozícii žiadne droždie, nebránilo by mu to v tom, aby urobil svoju domácu šťavnatú ochutenú pizzu šťastnou. Z ostatných zložiek sa použije: 420 g múky, štipka jemnej soli, 45 g smotanového margarínu, 110 ml ľadovej vody, štipka cukru.

 1. Po prvé, múka sa preoseje na stole vo forme nízkych diapozitívov.
 2. V jeho strede je prehlbovanie, kde prúdi slaná studená voda. Zložky sa jemne premiešajú s nožom. Výsledkom by mala byť homogénna chladná hmota.
 3. Po 1,5 hodine odpočinku pod uterákom v chlade sa cesto odstráni, vyvalí a kúsky margarínu sa pošlú do stredu.
 4. Hmota je pritlačená princípom obálky, zaprášená múkou a tenko zvinutá (švíkom dole).
 5. Po trojnásobnom zložení cesta sa opäť dobre vyvalí valčekom.
 6. Postup skladania a valcovania sa opakuje.
 7. Po ďalšej 1 hodine v studenej hmote je pripravený na pizzu.

Takéto cesto na pizzu bez droždia vám umožní variť tenkú chrumkavú omáčku s akoukoľvek náplňou.

Na kefír

Najjednoduchšie cesto sa varí veľmi rýchlo. To uľahčuje spoločná práca kvasiniek a baktérií kyseliny mliečnej z kefíru. Okrem mliečneho výrobku (130 ml), vezmite: ½ malú lyžicu rýchleho droždia, štipku soli, 200-220 g múky, 6-7 g granulovaného cukru.

 1. Kefír sa mierne zahrieva, všetky suché prísady sa do neho nalejú (len 1/3 múky).
 2. Po dôkladnom premiešaní metla by mala hmota stáť, kým sa na jej povrchu neobjavia číre bubliny.
 3. Ďalej môžete naliať zvyšnú múku a začať hnetať cesto na pizzu na kefír.
 4. V dôsledku toho by mal ľahko spadnúť za prsty.

Cesto dokonale stúpa, takže na výrobu tenkej pizze je potrebné ju čo najúplnejšie previnúť.

Droždie Pizza cesta

Toto cesto sa podáva infúziou najmenej 1,5-2 hodiny, takže ho musíte vopred rozmiešať. K tomu, pripraviť produkty: 520 g pšeničnej múky, 2 lyžice. soľ, 320 ml pitnej vody, ½ polievkovej lyžice. rýchle droždie, 1 lyžička Kryštálový cukor.

 1. Asi 90 ml sa vyleje z ohriatej vody, v ktorej sa rozpustia kvasinky a cukor. Pod lepiacou fóliou bude špongia vhodná niekoľko minút. Keď zmes začne bublinkovať, môžete s ňou pokračovať.
 2. Múka niekoľkokrát preosiala, solila sa a naliala sa do zmesi kvasiniek.
 3. Po dôkladnom hnetení by ste mali dostať elastické cesto, ľahko zaostávajúce za prstami. V prípade potreby môžete pridať viac múky alebo tekutiny.
 4. Na teplom mieste sa hmota naplní najmenej 1,5 hodiny, po hnetení ju môžete premeniť na pizzu.

Toto kvasinkové cesto sa môže dlhodobo uchovávať v mrazničke.

Štíhla možnosť na vode

Hlavným tajomstvom hmoty, o ktorej sa diskutuje, je starostlivé dlhodobé miešanie. Budeme musieť veľa pracovať s jeho rukami. Recept používa: 120 ml varenej studenej vody, 1,5 polievkovej lyžice. múka, 4-5 polievková lyžica. olivový olej, soľ.

 1. Je dôležité dôkladne preosiať múku do širokej nádoby. Odporúča sa to urobiť niekoľkokrát.
 2. Do preosiatej múky sa pridá štipka soli, prípadne čierne mleté ​​korenie, ako aj voda a olej.
 3. Po prvé, hmota sa miesi lyžičkou, potom sa položí na stôl a dôkladne sa umyje rukami. To by malo byť vykonané najmenej 10-12 minút.
 4. Výsledné cesto sa otočí do "buchty", zabalí do lepiacej fólie a odstráni v chlade 45-55 minút.

Na výrobu pizze sa hmota navinie približne 5-7 mm hrubá, natrie sa vybranou omáčkou a posype sa plnkou.

Tenké cesto na taliansku pizzu

Tento druh cesta je obzvlášť obľúbený u kuchárov. Koniec koncov, umožňuje vám pripraviť si pochúťky ako v najznámejších pizzeriách Talianska. Zloženie receptúry zahŕňa: asi 4 polievkové lyžice. bielej múky, 2,5 malé lyžice rýchleho droždia, 1,5 polievkovej lyžice. pitná voda, štipka granulovaného cukru, 1,5 st.l. kvalitný olivový olej, štipka jemnej soli.

 1. V prvej fáze sa voda zahrieva, cukor a droždie sa v nej rozpúšťajú. Ďalej musíte dať komponenty prebudiť a dostať sa do práce. Za týchto 5-7 minút stačí.
 2. Počas prípravy piva sa olivový olej, soľ, preosiata múka mieša v oddelenej nádobe. Už v tejto fáze, môžete naliať štipku oregano.
 3. Obe hmoty sa spoja a zmiešajú.
 4. Výsledkom bude husté, nelepivé cesto, ktoré bude po namazaní olivovým olejom natiahnuté pod lepiacu fóliu približne 1,5 hodiny v blízkosti zdroja tepla.

Na valcovanom tenkom cesto sa vyloží výplň, omáčka a omáčka sa pečú v rúre až do konca.

Ako variť s mliekom?

Na základe mliečnej pizze vždy dopadá veľmi uspokojivo. No, ak si môžete vziať domov produkt. Ale mlieko v obchode je celkom vhodné (1 šálka). Okrem toho sa bude používať: surové vajcia, 1/3 lyžičky. jedlá sóda, 12-14 st.l. pšeničná múka, 1 malá lyžica soli.

 1. Vajcia dobre porazené soľou. Na povrchu hmoty by sa mala objaviť stabilná pena. Môžete použiť tento mixér alebo špeciálny mixér.
 2. Potom sa do hmoty pridá mlieko s teplotou miestnosti a jedlá sóda. Uhasenie nie je potrebné.
 3. Po dôkladnom miesení bude cesto potrebovať odpočinok. Stačí 12-15 minút.
 4. V tejto dobe si môžete pripraviť náplň, napríklad, nakrájajte paradajky a nakladané uhorky, vyprážajte huby s cibuľou, nakrájajte údené klobásy, rozotrite syr.
 5. Nádoba na pečenie je namazaná olejom alebo tukom, do nej sa naleje cesto a na vrch položia sa vybrané prísady.
 6. Miska bude pečená iba 15-20 minút v horúcej peci (pri teplote 200-220 ° C).

Pred pridaním náplne by ste mali cesto rýchlo rozotrieť s kečupom s provensálskymi bylinkami alebo inou obľúbenou omáčkou.

Nadýchané cesto na pizzu

Svieža verzia cesta umožňuje variť tzv. "Americkú" pizzu. Ukazuje sa, hustý výživný a chutný. Akékoľvek plnenie bude vyhovovať akémukoľvek takémuto pokrmu. A pre test je potrebné pripraviť: 320 ml čistej pitnej vody, 1 lyžička. cukor, 440 g bielej pšeničnej múky, 2 malé lyžice rýchleho droždia, štipka soli a rovnaké množstvo kukuričného škrobu, 30 ml olivového oleja. Ako urobiť pizza cesto svieži, podrobne nižšie.

 1. Najlepšie je použiť zariadenie zásobnej kuchyne v dávkovom procese. Napríklad mixér, kombinovaný alebo mixér so špeciálnou tryskou. To výrazne uľahčí prácu hostesky.
 2. Teplá (ale nie horúca!) Pitná voda je sladená a kombinovaná s kvasinkami. Výsledná zmes sa nechá stáť niekoľko minút.
 3. V hlbokej miske zmiešajte olivový olej, soľ a všetku múku naraz (vopred preosiate).
 4. Dve hmoty sa spoja a dobre premiešajú. V závislosti od kvality múky budete potrebovať viac tejto zložky. Hlavnou vecou je, aby bolo cesto elastické a skôr mäkké.
 5. Hmota by mala ležať asi 2 hodiny v teple, až kým sa výrazne nezvýši.

Po uplynutí odporúčaného času sa cesto zvinie do plochého koláča a nechá sa ďalších 25 minút. Až potom ho môžete zakryť omáčkou a náplňou.

Chrumkavý a chutný recept na suché droždie

Toto je ďalší taliansky recept. S najväčšou pravdepodobnosťou hneď po prvej skúške pôjde rovno do kuchárky hostesky. Recept obsahuje: 460 g múky 1. triedy, 12 g soli, 4 g rýchleho droždia, 40 ml extra panenského olivového oleja, 1 lyžička. cukor, 330 ml teplej pitnej vody.

 1. Ideálna teplota pre použitú kvapalinu je 30-40 stupňov. V teplejších tekutinách kvasinky často umierajú. Soľ a olivový olej sa miešajú vo vode.
 2. Múka sa preoseje v širokej miske v kombinácii s rýchlym droždím a cukorným pieskom. Po dôkladnom premiešaní sa suché prísady položia na kopec, v strede ktorého sa naleje ohriata voda s olejom a soľou.
 3. Ruky miešali dva druhy komponentov do hladka. Vo veľkoryso pripylennym múke kapacita cesto je pokrytý filmom a zatiahnutý do tepla pre dôkaz. Môžete ho poslať do nevykurovanej rúry s priloženým svetlom.
 4. Keď hmota rastie asi 2 krát, je čas vyvaľať cesto pod pizzu.

Je dôležité nezabudnúť na spodné strany na základe, takže omáčka a náplň nevytekajú.

Pečivo z kvasiniek

Puff pečivo pizza je obzvlášť chutné - chrumkavé, tenké, jemné. A je pripravený veľmi jednoducho použitím nasledujúcich zložiek: surové vajcia, 2 polievkové lyžice. biela múka, 1/3 lyžičky soľ, polovica štandardného balenia masla, 1 polievková lyžica. cukor, 1,5 čl. kravské mlieko, 25 g čerstvých kvasníc.

 1. Na začiatku sa čerstvé droždie, predtým extrahované z chladničky, riedi v mierne ohriatom mlieku.
 2. Do výslednej zmesi sa naleje cukor, vyleje sa vajíčko a pridá sa soľ.
 3. Múka sa opatrne preoseje cez sito. Možno budete musieť tento postup opakovať opakovane.
 4. Múka ide do mliečnej zmesi.
 5. Cesto sa najprv miesi lyžičkou, potom rukami.
 6. V poslednom prípade sa k nemu posiela tekuté maslo.
 7. Mieša sa tak dlho, až sa homogénna hmota nechá v teple 2,5 až 3 hodiny. Počas tejto doby by sa mal výrazne zvýšiť objem.
 8. Cesto je rozdelené na 3 časti. Obe sú navinuté a stohované na seba. Zásobník sa zloží 4-krát. Opäť je potrebné ho vyhodiť a rozdeliť na tri kusy. Postup sa opakuje najmenej 4-5 krát.

Potom môžete okamžite začať vyrábať pizzu z listového cesta.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár