Ako variť pohánka na vode - 5 receptov

Vedieť, ako variť pohánka správne na základe obyčajnej pitnej vody, hosteska bude môcť rýchlo variť chutné rozpočtu raňajky alebo prílohu. Hlavnou vecou je pozorovať presné pomery obilnín a tekutín. A navyše, zistiť, koľko času variť jedlo v diskusii.

Ako variť pohánka na vode v panvici?

Najčastejšie na varenie pohánky na vode pomocou pravidelných kachlí a panvice s tenkými stenami. Kvapalina sa používa bez filtrácie.

Zloženie: 1 šálka pohánky, 2 poháre vody, kamenná soľ podľa chuti, cukor, národné maslo.

 1. Po prvé, záď je opatrne odstránená z nepotrebných inklúzií a nečistôt, umytá. Zkažené alebo tmavé tvrdé zrná budú škrípať nepríjemne na zuby a veľmi kazí chuť jedla.
 2. Pohanka sa naleje do vybraného hrnca, zhora sa naplní vodou s príjemnou teplotou. Okamžite sa pridá k ostatným zložkám deklarovaným v receptoch (okrem oleja).
 3. Keď sa obsah nádoby varí, kachle sa zohrejú na minimum.

Miska sa bude variť, až kým sa kvapalina v zrne úplne neabsorbuje. Pripravené cereálie sú ochutené porciou masla.

Koľko času variť pohánka?

Aby nedošlo k pokazeniu liečenia, musíte presne vedieť, koľko času variť pohánka. V opačnom prípade môžete ľahko variť spálenú kašu alebo dokonca nechať jadrá nedovarené.

V priemere to trvá 17 - 20 minút variť obilnín na sporáku. Správnym výsledkom je drobivá pohánková štruktúra, ktorá úplne absorbovala kvapalnú zložku.

Odporúča sa zabaliť deku už pripravenú kašu priamo do panvice. Za pol hodiny sa jedlo dobre vyparí a stane sa ešte viac chutnejším.

Podiel vody a pohánky

Rovnako dôležité sú správne pomery suchých a kvapalných zložiek. Na liečbu sa ukázalo, drobivá, musíte použiť 2 diely tekutiny pre 1 diel pohánky.

Ak je kaša varená pre najmladších členov rodiny, potom sa množstvo vody môže bezpečne zvýšiť o 1,5-2 krát. V opačnom prípade bude pre neho dieťa ťažko používať suchú drobivú pohánku.

Ako variť pohánka v pomalom hrnci?

Zloženie: 280 g pohánky, 630 ml filtrovanej vody, 1-2 kvapky soli, cukor podľa chuti, maslo alebo rozpustené maslo. Ako variť pohánka správne a chutné v pomalom hrnci je popísané nižšie.

 1. Po prvé, zástera sa dôkladne umyje z odpadkov. V tomto procese sa voda opakovane mení. Všetky čierne zrná sa vymažú. Ale pohár nie je potrebný.
 2. Pripravená zástera sa naleje do misky zariadenia a okamžite sa pridá. Môžete pridať cukor podľa chuti.
 3. Studená voda vyteká zhora.

Na prípravu pohánky tak budú robiť rôzne programy "inteligentného hrnca". Napríklad „kaša“, „pilaf“ alebo „obilniny“. Chudnutie pod poklopom bude o niečo menej ako pol hodiny.

Varenie v mikrovlnnej rúre

Zloženie: pol šálky pohánky, 2 krát viac filtrovanej vody, soľ na špičke lyžice, 1 polievková lyžica. lyžica rafinovaného oleja, malá banda čerstvého kôpru a petržlenu, voňavé byliny.

 1. Suché cereálie sa okamžite nalejú do misky, vhodnej na použitie v mikrovlnnej rúre. Môže to byť pravidelná hlboká sklenená misa.
 2. Pohánka zhora sa naplní čistenou vodou akejkoľvek teploty.
 3. Zložky sa zmiešajú, nádoba sa prikryje vrchnákom a odošle sa do mikrovlnnej rúry 5-6 minút pri maximálnom výkone.
 4. Potom sa do misky pridá trochu viac tekutiny, hmota sa nasolí, napojí olejom, posype aromatickými bylinkami a soľou. Nádoba sa znova zasiela do rúry na rovnaký čas.

Hotový pokrm sa podáva s nasekanou zelenou.

Pohanka v balíkoch - tajomstvo varenia

Dnes medzi zákazníkmi sú veľmi obľúbené obilniny, balené v porciovaných vrecúškach. Takýto trik pomáha chrániť jedlo pred horením, a navyše ako celok umožňuje zjednodušiť proces varenia vašich obľúbených obilnín.

Dva litre balenej pohánky sa odoberajú 1,5 litra filtrovanej pitnej vody. Kvapalina je jednoducho nasolená podľa chuti, privedená do varu, po čom do nej spadnú vrecká obilnín. Niektoré hostesky tiež nahrádzajú 1-2 bobkové listy pre jasnejšiu arómu kaše.

Varené cereálie v špeciálnych vreciach len 17-20 minút. V tomto prípade nie je potrebné zakryť panvu vekom.

Ďalej sa obal s pohánkou jednoducho opiera o cedník. Keď je tekutina vypustená, môžete obal rozrezať a misku položiť na tanier. V tomto štádiu, na požiadanie, je ošetrenie ochutené roztopeným maslom a inými prísadami na zalievanie úst. Môžete použiť drvený cesnak, olivový olej, nasekanú zeleninu atď.

Dušená pohánka v termoske

Táto verzia misky sa zvyčajne pripravuje počas terapeutickej diéty alebo na zníženie hmotnosti. Naparená pohánka sa ukáže obzvlášť nízkokalorická. Okrem toho si zachováva všetky prospešné látky. Jedzte hotový výrobok môže byť len počas dňa. Preto nepoužívajte príliš veľa obilnín s rezervou.

Zloženie: 1 diel pohánky, 2 diely čistej prevarenej vody, stolová soľ podľa chuti.

 1. Prvá vec pohánka je dôkladne triedená a umytá pod tečúcou vodou. To ju zachráni pred troskami a tmavými spálenými zrnami, nevhodnými na spotrebu.
 2. Grecha vylieva do čistej termosky. Top vyleje deklarované množstvo vyčistenej slanej vody. Kvapalina sa používa pri mierne teplej teplote.
 3. Ďalej je nádoba tesne uzatvorená vekom a ponechaná cez noc v prirodzených podmienkach.

Tento recept robí jedlo čo najzdravšie, ale mierne suché a drsné. Ak chcete variť kašu, viac podobnú v štruktúre, potom je potrebné paru obilnín nie s teplou vodou, ale s vriacou vodou. Ďalej sa pohánka nechá aj cez noc. Všeobecne platí, že raňajky budú plne pripravené za 7-8 hodín.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár