Ako variť pilau? 8 receptov na chutné a drobivé pilaf

Pilaf nie je len pokrm. Toto je filozofia, ktorú má každý národ. A tak, pre všetky bežné zložky, Uzbek pilaf sa líši od tadžického, a to môže byť tiež varené v Azerbajdžan, Bukhara, to môže byť s hydinou, mäsom, a dokonca aj so sušeným ovocím. Povieme vám, ako variť pilaf podľa všetkých pravidiel, ako aj prispôsobiť staré národné recepty na varenie v podmienkach a produktoch tradičnej ruskej kuchyne.

Uzbecký drobivý pilaf

Mali by sme začať s týmto typom pilaf, pretože to možno považovať za klasický model, a to je tiež veľmi bežné v každej kaviarni s uzbeckou zaujatosťou a všeobecne v ruských kuchyniach.

Uzbecký plov (ktorý sa často nazýva Fergana) sa pripravuje tak, že ryža je drobivá, ryža sa nelepí na ryžu. Ako to dosiahnuť?

Podľa známeho kulinárskeho špecialistu a experta na národnú kuchyňu, Stalik Khadzhiev, je objem výrobkov vypočítaný na základe dostupnosti ryže.

Hoci skúsený kuchár spravidla robí všetko očami, existuje presná formulácia Fergana pilaf:

 • 1 kg ryže;
 • 350 g nesoleného bravčového tuku;
 • 800 gramov mäsa;
 • 800 g mrkvy;
 • 150 g cibule.

Je to dôležité! Ak chcete variť skutočné, dokonca povedať, autentické Fergana pilaf, potom sa pozrite na žltú mrkvu, ktorú budete kombinovať s obyčajnou pomarančovou zeleninou v pomere jedna ku trom. Je dokonale vyprážaná a v hotovom pokrme vyzerá dobre. Ak nie je žltá, potom si celý objem obyčajnej mrkvy.

Pripravte si takýto pilaf v kotlíku, ale v domácej kuchyni si môžete zobrať tučný hrniec z liatiny. Fit a káča.

Príprava:

 1. V hrubostennej liatinovej panvici alebo kotle na nízkom ohreve na ohrev tuku.
 2. Zohrejte dobre a dajte pár plátkov krájaného mäsa. (Pre uzbecké pilaf, je rez na malé kúsky, aby sa zmestili do úst pre jedno sústo).
 3. Po minúte v horúcom oleji budú tieto kúsky dobre vyprážané, čo dodá tuku arómu mäsa. Teraz ich ešte musia odstrániť.
 4. Potom cibuľu nakrájame na polovice krúžkov a opražíme na vysokom ohni. Po tom, oznámte zvyšok mäsa, soľ a položte časť mrkvy nakrájané na kocky - prvá žltá. Osolte a posypte aj ním (zira je nutnou zložkou uzbeckého pilafu).
 5. Akonáhle mrkva začne pečieme, pridajte zvyšok a všetko premiešajte. Dajte trochu smažiť. Ďalej položte zvyšnú zeleninu, korenie. Všeobecne platí, že všetko okrem ryže, vrátane tých kusov mäsa, ktoré boli vyprážané úplne prvý.
 6. Opäť soľ, dať malý lusk horkého korenia, a pridajte lyžičku na vrchol dráč, to dá potrebnú kyslosť.
 7. Na okraji kotla alebo utyatnitsy jemne zalejeme horúcou prevarenou vodou, zakryjeme ju mäsom a zeleninou. Potom zakryte veko, nechajte 40 minút na najpomalšom ohni.
 8. Kým sa pripravuje zirvak (toto je názov tohto ryžového obväzu, je to rovnaké pre všetky kuchyne, kde sa varí pilaf), my umývame ryžu. Je lepšie to urobiť pod tečúcou vodou, aby ste mučenie zmyli. Neumývajte - nebudete mať drobivý pilaf.
 9. Čistá ryža vložená v skirvak skimmer, soľ vo výške 1 polievková lyžica. lyžicu bez kopca soli na kilogram ryže.
 10. Umyte cesnakovú hlavu do ryže.
 11. Nalejte vriacu vodu tak, aby voda pokrývala ryžu na prst.
 12. Priveďte do varu, znížte teplotu na nízku teplotu, prikryte panvicu vekom a počkajte, kým sa voda odparí. Keď je ryža takmer pripravená, vypnite teplo, prikryte hrniec alebo kotlík teplým uterákom alebo prikrývkou a nechajte ďalšiu hodinu na dosiahnutie.
 13. Otvorte veko, vložte do uzbeckej plochej dosky, vedľa vložte tenké plátky paradajkový šalát s cibuľou a užívať si!

Drvivý pilaf v kotlíku

V zásade je predchádzajúci recept vhodný pre kotly. Všetky zložky misky sa odoberajú v rovnakom pomere, pripravia sa v rovnakom poradí. Jediný rozdiel je v tom, že takmer hotový pilaf je zakrytý vekom a potom je oheň pod kotlom úplne uhasený. Ale kotol zostáva ležať na tehlách pece, tehly dávajú teplo ryžovej vrstve a prinášajú ju na štandard. Veko kotla je pokryté prikrývkou, a preto je samo osebe ďalším zdrojom tepla. V tejto forme prichádza pilaf a ukázalo sa, že je dobre dusený - približne ako keby ste ho varili v ruskom kachle.

V Azerbajdžane

Rozdiel medzi azerbajdžanským plovom a uzbeckým plovom spočíva v tom, že mäso v ňom sa pripravuje oddelene od ryže a na prípravu ryže sa používa špeciálny plochý koláč, nazývaný gazmach.

Tu je návod, ako variť pilaf v Azerbajdžane:

 1. Pick up produkty - 700 g jahňacie, 200 g tekvice, päť cibule, 100 g ghí, polovica granátového jablka, pol šálky hrozienok, trochu vody, kurkuma a soľ podľa chuti. Stále je potrebné vziať vajcia a múku 220 g na cesto na tortu.
 2. Ryža nie je úmyselne indikovaná v dávke - varí sa samostatne, takže ju môžete vziať do úvahy. Umýva sa pod tečúcou vodou alebo niekoľkokrát nahrádza vodu. Dajte ju do osolenej vriacej vody a varte takmer až do pripravenosti. Potom sa sklopte, umyte studenou vodou.
 3. Vyrábame plyn: do múky pridáme vajce a veľmi studenú vodu, miesime veľmi strmé cesto. Jeho roll do tenkého koláča.
 4. Rozprestierame plochý koláč na steny a dno kotla.
 5. Položte polovicu ryže na koláč.
 6. Odtieňame druhú časť ryže so žltou farbou, miešaním kurkumy s lyžičkou prevarenej vody a vriacou vodou s lyžičkou prevarenej vody zmiešanej s lyžičkou kurkumy (kurkuma).
 7. Prelejte prvú časť ryže s roztopeným maslom, na vrch položte žltú ryžu, zakryte kotlík vekom a trochu viac pri minimálnom požiari, kým nebude pripravený.
 8. Mäkké kúsky jahňacieho mäsa na panvici alebo panvici s hrubou stenou smažte v masle alebo v tuku. Keď sa rozsvieti na červeno, dajte jemne nasekanú tekvicu a cibuľu, nalejte šťavu z granátových jabĺk, pridajte hrozienka, premiešajte všetku soľ a nalejte pol šálky vriacej vody.
 9. Keď sú všetky časti pilaf pripravené, dajte ryžu na veľké okrúhle misky, mäso a zeleninu, ozdobte všetko semenami granátového jablka a okamžite dajte ghams - rozbite tortu rukami.

Ak sa obávate nekonvenčných chutí, môžete si urobiť bez tekvice.

Tajik Mutton Pilaf

Hlavné zložky v tomto kúpaní sú tradičné: ryža, cibuľa a mrkva. Ale mäso je len jahňacie. Okrem toho je tadžický pilaf vyrobený zo špeciálnej ryže - tento červený obilnín sa nazýva devzira, je to najlepší a najkvalitnejší zo všetkých „hladkých“ druhov. Je však tiež možné pripraviť celkom dobrý tadžický pilaf z obyčajnej zrna Krasnodar ryže.

Zvláštnosťou varenia je, že prvá cibuľa je predvarená cibuľová reza nakrájaná na polovice krúžkov (2 hlavy), čím sa dosiahne silné praženie, potom sa pridá mäso (600 g). To je tiež vyprážané na hmatateľné kôry. Po tom, dať mrkvu tyče (600 g), opäť prevariť a potom nalejte pol litra vriacej vody. Mäso by sa malo napoly uvariť, potom položiť ryžu namočenú v slanej vode (600 g) a naliať vriacu vodu cez vodu, aby pokryla povrch. Korenie - zira a cesnak. Pod vekom sa pilaf varí ešte pol hodiny.

Ako variť pilaf - základný recept s bravčovým mäsom

Ak nie je kotol na otvorenom ohni, jahňacine a dráč, neznamená to, že nedostanete chutnú pilaf na večeru. Základným receptom, ktorý sa vždy získava, je bravčový pilaf. Pripravuje sa rýchlo a jednoducho, vyžaduje 400 g mäsa v plátkoch, pár veľkých cibúľ a mrkvy, 2 šálky ryže a päť vody. A tiež soľ, bobkový list, pár klinčekov cesnaku, štipka jiry a niekoľko hráškov nového korenia.

Rastlinný olej musí brať toľko, že to bolo dosť na pečenie mäsa. Kusy rýchlo opražte, pridajte cibuľu. Mierne redukujte oheň, vyprážajte a pridajte mrkvu. Opečieme malú mrkvu, nalejeme pohár vody a dusíme asi 10 minút pod vekom. Dajte korenie, soľ. Vývar by mal byť mierne nasolený - v budúcnosti bude soľ absorbovať ryža. Ďalšia - umytá ryža. Naleje sa skimmerom s vodou v pomere 2 šálky ryže dvakrát po pohári vody. Prinesieme k varu varu, dáme cesnak pažitku, znížiť teplo na minimum a nechajte dusiť 40 minút pod vekom. Potom vypnite oheň a počkajte rovnaké množstvo času na štrajk ryže.

Ako variť kuracie pilaf?

Rovnakým spôsobom môžete použiť kuracie miesto bravčového mäsa. Môžete variť kuracie pilaf ešte rýchlejšie, pretože to trvá veľmi málo času na dusenie mäsa a zeleniny. Je potrebné vyprážať stredne veľké kúsky kurčaťa na masle, soľ. Samostatne opečieme jemne nakrájanú cibuľu a trochu cesnaku, pridáme mrkvu nastrúhanú na hrubom strúhadle, trochu dusíme a pridáme do mäsa. Top s umyté ryže, vavrín, korenie, opäť dobre soľ a zalejeme vriacou vodou. Varíme 20-25 minút, kým ryža nie je mäkká. V prípade potreby môžete pridať vriacu vodu.

Recept na multicooker

Pilaf v pomalom hrnci je hlavným jedlom mnohých, zvyčajne má pomalý varič aj samostatný program na prípravu pilafu, a preto je mikroprocesorom určený čas.

Nižšie uvedený recept je uvedený pre 4 porcie:

 1. 250 g akéhokoľvek mäsa nakrájaného na malé kúsky, nakrájame 1 mrkvu na tyčinky a cibuľu na kocky;
 2. V otvorenom multicooker, nalejte pár stolov. polievkové lyžice rastlinného oleja, nastavte program na vyprážanie s časom 25 minút;
 3. Olej sa zahreje - mäso dajte na kúsky. Nie je potrebné dať všetko naraz, inak to nebude vyprážané a uhasené;
 4. Po 10 minútach pridajte mrkvu a cibuľu;
 5. Keď je pečenie u konca, pridajte soľ, korenie pilaf, pár strúčikov cesnaku a dajte premytú ryžu na vrch;
 6. Nalejte asi pol litra vriacej vody (voda by mala byť trochu, na pol až dva cm na pokrytie ryže);
 7. Vložte program "Pilaf";
 8. Keď je úloha dokončená, otvorte veko, nalepte pár čerstvých strúčikov cesnaku, s drevenou paličkou, prepichnite ryžu na dno a nechajte ďalších dvadsať minút, kým sa pilaf dostane do vykurovacieho programu.

S pridaním sušeného ovocia

V pomalom hrnci môžete dokonale urobiť vegetariánsky pilaf bez mäsa, ako aj sladké jedlo so sušeným ovocím. Namiesto mäsa, musíte dať len zeleninu alebo sušené marhule s hrozienkami, a znížiť čas vyprážania na 5 minút.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár