Mannik - klasický recept a 10 možností varenia

Táto najjednoduchšia verzia pečenia bude skvelým doplnkom voňavého horúceho čaju. Obzvlášť obľúbený je klasický recept mannica. Ale okrem neho môžete nájsť aj ďalšie zaujímavé možnosti.

Klasický recept na mannicu na kefír

Zloženie: plná pohár krupice, pohár granulovaného cukru a mastný kefír, 0,5 čajovej lyžičky stolovej soli a sódy, 2 vajcia, štipka vanilínu, trochu masla a omrvinky. Potom publikoval podrobný klasický recept na mannicu na kefír.

 1. Najprv zmiešame prvé dve sypké prísady z receptu. Potom sa naplnia studeným fermentovaným mliečnym výrobkom a nechajú sa 15 až 17 minút.
 2. Vajíčka sú poháňané do hmoty, pridáva sa soľ, vanilín a sóda. Po zmiešaní sa cesto naleje do formy, ktorá sa musí najprv naolejovať a posypať strúhankou.

Dort pečený 35-45 minút v dobre vyhrievanej rúre.

Ako variť s mliekom?

Zloženie: plné pohár kravského mlieka, rovnaké množstvo krupice a cukru, 2 kuracie vajcia, 1 lyžička jedlej sódy, hrsť drobných drobkov a všetok tuk na mazanie formy.

 1. Vajcia sa jednoducho miešajú s metla až do hladka. Beat nie je nutné.
 2. Mlieko sa naleje do misky na zvyšok produktov. Je potrebné ho vopred zohriať.
 3. Do nádoby sa postupne pridávajú ďalšie produkty. Posledná nalievanie jedlej sódy.
 4. Mixér sa mieša vo vodnej zmesi, ktorá sa nechá pol hodiny, kým krupica nenapučí.
 5. Potom sa cesto naleje do vymastenej a naplnenej formy strúhanky.

Pečená manna v mlieku v rúre 40-45 minút pri priemernej teplote.

Mannik na kyslej smotane

Zloženie: 3 veľké kuracie vajcia, plná pohár krupice, kyslá smotana stredne tučnej a vysoko kvalitnej múky, 170 g granulovaného cukru, 1 lyžička prášku do pečiva.

 1. Po prvé, krupica sa naleje do hlbokej misy. Vrchná záď je plná studenej kyslej smotany. Po dôkladnom premiešaní sa hmota nechá 15 až 17 minút. To je potrebné, aby záď mala dobrý opuch. Ak hosteska pripravuje mannickú prvýkrát, potom pre vernosť stojí za to zvýšiť čas infúzie zmesi na pol hodiny.
 2. V samostatnej miske sa šľahajú vajíčka s cukrom na okázalosť. Hmota by nemala byť cítiť sladké zrná.
 3. Produkty z prvého a druhého stupňa sa spoja a dobre premiešajú.
 4. Zostáva preosiať do zmesi pšeničnej múky s práškom do pečiva. Toto by sa malo uskutočniť z veľkej vzdialenosti, aby sa maximálne obohatili objemové zložky kyslíkom.
 5. Výsledné cesto sa opäť dobre premieša a potom sa naleje do vymastenej formy s akýmkoľvek tukom.

Pečená manna na kyslej smotane v dobre vyhrievanej rúre 45-55 minút.

Pečieme v pomalom hrnci

Zloženie: na fasetovanom pohári vysokokvalitnej múky, kravského mlieka, granulovaného cukru a krupice, 2 kuracie vajcia, veľkého štipku prášku do pečiva, 1/3 šálky rafinovaného oleja.

 1. Po prvé, mliečny výrobok sa zahreje do teplého stavu.
 2. Samostatne, kuracie vajcia sú dobre šľahané s pieskom. Do zmesi sa naleje olej. Rastlinnú zložku možno nahradiť roztopeným maslom. Ten bude musieť užívať polovicu štandardného balenia. Tu je rozpad.
 3. Zložky z prvého a druhého stupňa sa spoja. Po dôkladnom premiešaní sa nechajú „odpočívať“. Tento proces bude trvať aspoň pol hodiny. V ideálnom prípade by ste mali nechať krupicu dokončiť na niekoľko hodín.
 4. Keď uplynie uvedený čas, musíte do zmesi naliať prášok do pečiva, ako aj pšeničnú múku, ktorá bola predtým niekoľkokrát preosiata. Všetky zložky sú opäť dobre premiešané.
 5. Cesto sa naleje do namazanej misky zariadenia.

Mannik v pomalom sporáku je pripravený v programe určenom na pečenie 50-55 minút. Ak bola teplota vykurovania vyššia ako 150 stupňov, potom by sa tento čas mal znížiť.

Tvaroh manna

Zloženie: 330 g drobivého tvarohu, 3 kuracie vajcia, plný pohár granulovaného cukru a krupice, 120 g bohatej kyslej smotany, 1 lyžička prášku do pečiva, štipka vanilínu.

 1. Vaječné žĺtky rozplývajú s tvarohom, vanilkou, cukrom a kyslou smotanou.
 2. Keď sa hmota stane homogénnou, všetky deklarované suché zložky sa do nej nalejú. Po ďalšom miešaní sa cesto nechá 10 až 12 minút. Ak vám chýba táto dôležitá etapa, potom v procese praženia mannik bude zle rásť.
 3. V tom istom čase sa bielky vajec šľahajú na hustú snehovo bielu hrubú. Potom výrobok jemne zasahuje do cesta.

Je možné piecť tvaroh manna v akejkoľvek vhodnej forme. Hlavnou vecou je predmastenie tukom. Príprava dezert 45-55 minút pri priemernej teplote.

Čokoládový dezert recept

Zloženie: 3 slepačie vajcia, plné poháre krupice, high-grade pšeničnej múky, mastné kefír a granulovaný cukor, 1 lyžička prášok do pečiva, 4 polievkové lyžice. lyžice kakaa, 3 kúsky jemnej soli, 60 ml rafinovaného oleja.

 1. Krupica sa naplní fermentovaným mliečnym výrobkom. Zmes sa nechá stáť aspoň hodinu. A je lepšie zvýšiť čas jej trvania 2 krát.
 2. Vajcia sa šľahajú v samostatnej nádobe s pieskom a soľou. Toto by sa malo vykonať pomocou mixéra alebo mixéra.
 3. Sú pripojené produkty z prvého a druhého kroku.
 4. Kakao, prášok do pečiva sa naleje do hmoty. Zložky sa miešajú, až kým nezmiznú najmenšie hrudky.
 5. Nakoniec sa do cesta pridajú preosiate múky a maslo. Opäť sa nechá odpočívať, ale 10-12 minút.

Čokoládová hmota sa naleje do vymastenej formy, ktorá sa umiestni do predhriatej rúry na 45 až 55 minút. Hotový koláč sa vyberie z pece až po ochladení.

Okamžitá manna

Zloženie: plne tvarované sklo krupice, granulovaný cukor, mastný kefír a prvotriedna múka, 0,5 lyžičky jedlej sódy, 3 kuracie vajcia, vrece vanilínu, hrsť čerstvých alebo mrazených čučoriedok.

 1. Záď sa naleje s mierne zahriatym kefirom. Na napučanie sa hmota nechá 12 až 15 minút.
 2. V prvej miešačke miešajte vajcia s cukrom a vanilkou. To tiež pridáva zmes obilnín a jogurtu. Všetko sa znova dobre mieša.
 3. Zvyšné zložky sa podľa receptu pridajú do cesta.
 4. Hmota sa naleje do olejovanej silikónovej formy. Bobule sú rozložené na vrchole budúcej manny. Ak je čučoriedka zmrazená, nie je potrebné ju vopred rozmrazovať.

Pečené kúsky v rúre na 200-210 stupňov až do zlatohnedej.

Na kefír s banánmi a kondenzovaným mliekom

Zloženie: plnoplošné sklo krupice, vysokokvalitná múka, granulovaný cukor, mastný kefír, plechovka kondenzovaného mlieka, pol balenia vysoko kvalitného masla, 3 zrelé banány, ½ lyžičky jedlej sódy.

 1. Po prvé, piesok a krupica kombinovať v hlbokých jedlách. Top produkty nie sú naplnené studeným kefírom. Po miešaní sa nechajú niekoľko hodín pri teplote miestnosti.
 2. Roztopené maslo sa naleje do cesta, preoseje sa vysoko kvalitná múka so sódou. Produkty sa znova zmiešajú.
 3. Cesto sa rozloží vo forme rozotretej tukom a posypané suchou krupicou. Koláč sa pečie pri 180 stupňoch, kým nie je zápas suchý.

Výsledný "koláč" je narezaný na 2 časti, potiahnuté kondenzovaným mliekom. Medzi dvomi časťami koláča sa nachádzajú aj tenké kruhy banánov.

Koláč bez vajec

Zloženie: pohár krupice a kefíru, pol šálky cukru a hrozienok, ½ lyžičky prášku do pečiva, 2 polievkové lyžice. lyžice tuku kyslej smotany.

 1. Munk nalial kefír a odišiel hodinu.
 2. Potom sa všetky ostatné deklarované zložky postupne pridajú do napučanej hmoty.
 3. Rozinky, ktoré sa umyjú a dusia vriacou vodou, sa vylejú do cesta.

Pečieme v dobre vyhrievanej rúre na 25-30 minút.

Nie je pridaná žiadna múka

Zloženie: celé pohár krupice, piesku (cukru) a kefíru, 2 kuracie vajcia, 120 g masla, 1 lyžička prášku do pečiva.

 1. Krupica sa vyleje studeným kefírom a nechá sa namočiť.
 2. Maslo sa roztopí, cukor sa v ňom rozpustí.
 3. Sú pripojené produkty z prvého a druhého kroku.
 4. Samostatne poraziť vajcia a jemne vstúpiť do cesta. Do nej sa naleje posledný prášok do pečiva.

Homogénne cesto sa naleje do vymastenej formy. Varené v rúre na 180 stupňov na suchý zápas.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár