Antivirotiká sú lacné, ale účinné pre dospelých a deti.

Chytanie nachladnutia je ľahké kedykoľvek počas roka. V zime a skoro na jar, telo je oslabené nedostatkom vitamínov, na jeseň, nestabilné počasie a vlhkosť môže hrať krutý vtip, v lete, chytíme za studena pod klimatizáciou alebo sedieť na modré pery vo vodných nádržiach. Preto v lekárni by mali byť vždy studené prostriedky, pretože ich účinnosť je vyššia, čím skôr sa liečba začne. Samozrejme, že by bolo skvelé nájsť antivírusové lieky, ktoré sú lacné, ale účinné. Niekto sarkasticky sa usmial a úplne márne. Lekári sami potvrdzujú, že v posledných desaťročiach revolučný prostriedok proti prechladnutiu nebol vynájdený. Takže nové a drahé nie je nevyhnutne najlepšie.

Druhy antivírusových liekov

Predtým, než sa ponoríte do štúdia antivírusových liekov, musíte povedať pár slov o tom, kedy by sa mali vôbec vziať.

Každý pozná pocit slabosti a malátnosti, sprevádzajúci začiatok prechladnutia. V hrdle je len trochu šteklenie, trochu striekania nosa a určitá slabosť neumožňuje plne pracovať a viesť život. Najčastejšie, až kým sa teplota neuloží do postele, uprednostňujeme „prejsť“ chorobu, umyť ju čajom a citrónom. To je nesprávne a liečba by mala začať čo najskôr.

Príjem antivírusových liekov je odôvodnený doslova od prvých hodín ochorenia, pretože môžu byť neúčinné 2-3 dni.

Samostatne je potrebné dohodnúť príjem antibiotík. Tieto prostriedky sa netýkajú vírusov, pretože sú úplne zbytočné pre prechladnutie. Aspoň tak dlho, až sa bakteriálna infekcia pripojí k bežiacej chrípke.

Vírusy spôsobujú nielen chrípku alebo herpes, ale mnoho ďalších chorôb. Mnohé antivirotiká sú však aktívne proti niekoľkým typom vírusov. Preto sa nemusíte báť, ak máte predpísaný liek na prechladnutie, ktorý je indikovaný napríklad pri hepatitíde.

Tradične sa akceptuje rozdelenie všetkých liekov proti vírusom do dvoch skupín:

 • interferóny a ich inhibítory (činidlá, ktoré indukujú imunitný systém na produkciu protilátok);
 • Vlastne, drogy, ktoré napadajú vírus.

Druhá uvedená skupina ďalej zahŕňa lieky proti chrípke, herpesu, cytomegalovírusu a retrovírusom. Samostatnú kategóriu tvoria rastlinné prípravky a homeopatia.

Je dôležité poznamenať, že väčšina týchto produktov má nepreukázanú účinnosť. Výskum je drahý a realizujú ho priamo výrobcovia alebo zainteresované strany. V lekárňach je preto leví podiel „studených liečiv“ jednoducho prázdny a nie lacný.

Čo sa týka imunomodulátorov, o týchto liekoch sa veľa hovorí. Niektorí lekári trvajú na ich vysokej účinnosti. Iní varujú, že mechanizmus imunitného systému je stále nedostatočne preskúmaný, aby hovoril o bezpečnosti používania takýchto látok v dlhodobom horizonte. V každom prípade, všetky tieto lieky sa najlepšie berú ako preventívne opatrenie počas chladného obdobia, pretože ich pôsobenie nie je okamžité.

Široké spektrum antivírusových liečiv

V prvom rade by táto skupina mala zahŕňať interferóny a ich inhibítory. Prvým z nich sú lieky ľudského interferónu alebo jeho analógov, získané umelo. Druhý - znamená stimulovať imunitu k rozvoju vlastného interferónu.

Čo je to vo všeobecnosti interferón? Toto je bežný názov pre niekoľko proteínov, ktoré sú syntetizované bunkami počas vírusového napadnutia.

Sú troch typov: alfa, beta a gama. Samotná látka neútočí na vírus, ale mení štruktúru bunky a zabraňuje jej reprodukcii. Okrem toho aktivuje imunitný systém.

Je potrebné poznamenať, že inhibítory interferónu sú široko používané len v post-sovietskych krajinách a samotné interferónové prípravky sú liekmi na predpis.

Široká škála účinkov a liečiv na rastlinnej báze, z ktorých mnohé tiež aktivujú syntézu interferónu.

Leukocytový interferón

Liek predpísaný proti chrípke a iným vírusovým ochoreniam. Používa sa na prevenciu aj ako liek (základný aj sprievodný). K dispozícii v práškovej forme. Balené v 2 ml ampulkách. Pred použitím sa zriedi vodou a potom dvakrát denne kvapká do nosa, 5 kvapiek. Ako preventívne opatrenie ho naďalej užívajú tak dlho, kým zostáva pravdepodobnosť infekcie.

Ak sa príznaky chrípky už prejavili, mal by sa interferón podať čo najskôr. Dávkovanie je rovnaké, ale až 5-krát denne. Roztok sa používa pri inhalácii. Na to sa 3 ampulky zriedia v 10 ml vody.

Pokiaľ ide o používanie tehotných žien a detí, neexistujú spoľahlivé údaje. Niektorí lekári predpisujú interferón takmer od detstva. Náklady na balenie s 10 ampulkami sa pohybujú od 80 do 130 rubľov.

Grippferon

Tento liek obsahuje rovnaký ľudský interferón, ale vo forme kvapiek alebo spreja. Jedna fľaša zodpovedá 100 ampulám určenej látky. Cena sa pohybuje od 225 do 340 rubľov.

Povolené prijímať deti a tehotné ženy. Dospelí v liečbe chrípky a odkvapkávania SARS 3 kvapkajú do jednej a druhej nosovej dierky. Na deň je povolených až 6 procedúr. Deti prijímajú v závislosti od veku. Ako preventívny prostriedok sa kvapká dvakrát denne. Kontraindikácie, s výnimkou alergických reakcií, liek nemá.

viferon

To je opäť interferón, ale vo forme čapíkov. Vhodné pre malé deti. Vyrába sa tiež vo forme gélu a masti.

Liek je povolený od druhého trimestra tehotenstva, rovnako ako deti od detstva. Žiadne kontraindikácie. Náklady na 10 čapíkov sa pohybujú od 210 do 260 rubľov.

Dávkovanie sa vypočíta na základe veku pacienta a typu ochorenia.

Lavamax, Amiksin, Tilaksin

To znamená na báze tilorónu, ktorý je inhibítorom interferónu. Náklady na balenie s 6 tabliet 450-560 rubľov. Aj napriek nie celkom prijateľnej cene, tento počet piluliek postačuje na celý terapeutický kurz.

Prostriedky sú indikované na liečenie chrípky, nachladnutia, herpetických infekcií a iných ochorení vírusového pôvodu. Zakázané prijímať deti mladšie ako sedem rokov a tehotné.

Pri prechladnutí počas prvých dvoch dní sa indikuje 125 mg, potom tableta každý druhý deň (4-krát, celkovo 8 dní). Aby sa zabránilo piť liek ešte jednoduchšie - jedna tableta týždenne, 6 dávok.

Kagocel

Liečivo na báze rovnakej účinnej látky je iný induktor interferónu. Je indikovaný na chrípku, ARVI a herpes vredy. Dostupné v tabletách po 10 kusov v balení. Cena za balenie asi 230 rubľov, ale kurz pre dospelých bude potrebovať dva.

Medzi kontraindikácie výrobca zaznamenal tehotenstvo a vek do 3 rokov. Jednotlivé reakcie na liečivo nie sú vylúčené.

Pri prechladnutí počas prvých dvoch dní užívania lieku užívajte dávky šoku: pár tabliet každých 6 hodín. Ďalej sa po dobu dvoch dní zobrazí dávka znížená o polovicu.

ribavirín

Liečivo najširšieho spektra, ktoré má škodlivý účinok priamo na vírusy. Účinná látka je vložená do vírusovej RNA, čo spôsobuje smrť alebo mutácie, ktoré znižujú patogenitu mikroorganizmov. Dostupné v kapsulách alebo tabletách od rôznych výrobcov. Za 30 kusov budete musieť zaplatiť od 90 do 250 rubľov.

Napriek svojej vysokej účinnosti, nie každý má povolené vziať liek.

Kontraindikácie pre výrobcov zahŕňajú:

 • tehotenstvo a dojčenie;
 • ochorenia srdca;
 • vek do 18 rokov;
 • ochorenia pečene a obličiek, ako aj štítna žľaza;
 • autoimunitné ochorenia.

Nástroj má teratogénny účinok, pretože do šiestich mesiacov po jeho užití je tehotenstvo mimoriadne nežiaduce.

Liečba sa vykonáva na základe pomeru 15 mg / kg na deň.

Derin

Droga je imunomodulátor ruského vývoja. Je založený na deoxyribonukleáte sodnom, ktorý má komplexný účinok: aktivuje fagocyty, urýchľuje metabolizmus a posilňuje syntézu DNA. Je indikovaný na liečbu (dokonca ako jediný prostriedok) ARVI a zápalových procesov vírusovej a bakteriálnej etiológie. Najúčinnejšie v prvých dňoch ochorenia.

Derinat nemá žiadne kontraindikácie a je schválený na prijatie od detstva V prvý deň ochorenia sa liek kvapká v niekoľkých kvapkách v intervaloch hodinu a pol. Na druhý deň - 3-4 krát v rovnakej dávke.

Nástroj je dostupný vo forme kvapiek a spreja. Maloobchodná cena sa pohybuje od 225 do 290 rubľov za 10 ml.

Antivírus v komplexoch s imunomodulátormi a antihistaminikami

Dnes sú dnes veľmi populárne účinné lieky na prechladnutie a chrípku, ktoré majú komplexný účinok, ako je zmiernenie zápalu, kŕče, zdvíhanie imunity, zastavenie alergických reakcií.

Anaferon

Tento liek je z homeopatickej skupiny. Dostupné vo forme tabliet pre dospelých a deti a vo forme kvapiek pre najmenších pacientov. Anaferon má komplexný účinok, ničí vírusy, aktivuje imunitný systém. Je indikovaný na liečbu SARS, infekcií chrípky a herpesu. Náklady sa pohybujú od 180 do 220 rubľov.

Počas gravidity je možné použiť pomer rizika a prínosu.

Pri liečbe prechladnutia a chrípky sa má liečba začať čo najskôr. V prvých dvoch hodinách užívajú 4 tablety (každú pol hodinu). Vo zvyšných 22 hodinách trvať 3 ďalšie kusy. V nasledujúcich dňoch užívajte tabletku trikrát denne, kým príznaky nezmiznú.

Aflubin

Ďalší homeopatický liek vyrobený v Rakúsku na báze horca, akonitu a bryónia. Má komplexný účinok: stimuluje imunitný systém, ničí vírus, odstraňuje horúčku. K dispozícii v tekutej a tabletovej forme. Cenová politika je v rozsahu 360-500 rubľov.

Liek nie je označený inými kontraindikáciami, okrem individuálnej vysokej citlivosti. Deti Aflubin je povolený od narodenia, tehotná a dojčiaca - po porade s lekárom.

Na liečbu dospelých sa indikuje 10 kvapiek alebo jedna tableta trikrát denne. Lekár Vám predpíše dávku pre deti.

arbidol

Ďalší liek, ktorý aktivuje produkciu interferónu. Liečivo je umifenovírus. Indikované proti chrípke a iným vírusovým ochoreniam, črevným infekciám. Dostupné v zapuzdrenej, tabletovej forme, v suspenzii. Náklady na 20 tabliet (dosť pre kurz) je asi 450 rubľov.

Z dôvodu nedostatku výskumných zariadení nie je dovolené prijímať deti mladšie ako 2 roky, tehotné. Z kontraindikácií výrobcu liekov berie na vedomie iba individuálnu neznášanlivosť.

Pri liečbe dospelých užívajte tabletku 4 krát denne, deti - pol alebo štvrtinu s rovnakou frekvenciou. Priebeh liečby trvá 5 dní.

Ergoferon

Liek, patriaci do skupiny homeopatických liečiv, má antivírusový účinok a má antihistaminické vlastnosti. K dispozícii v tabletách po 20 kusoch v nákladoch od 280 do 320 rubľov.

Nástroj nemá žiadne obmedzenia na recepciu, okrem detí do šiestich mesiacov a individuálnych prípadov neznášanlivosti. Tehotné ženy majú užívať Ergoferon s opatrnosťou.

Pri liečbe najprv užívajte tabletku v intervale pol hodiny a potom ďalšie 3 tablety až do konca dňa. Od nasledujúceho dňa sa početnosť recepcií redukuje na tri.

Aby sa zabránilo infekcii, môže Erhoferon trvať až šesť mesiacov.

Ingavirin

Droga vyrábaná v Rusku má komplexný účinok: inhibuje reprodukciu vírusov a potláča zápalové procesy. Účinná látka vitaglutam. K dispozícii v dvoch formách, líšiacich sa koncentráciou účinnej látky v kapsule. Balené v balení po 7 kapsúl. Cena: od 450 do 480 pre dávkovanie pre dospelých.

Dávka v dávke pre deti je povolená na príjem od 7 rokov. Zvyšok nástroja nemá žiadne obmedzenia. Štúdie na tehotných ženách sa nevykonali.

Liečebný režim je veľmi jednoduchý - jedna kapsula raz denne po nástupe príznakov. Použitie bez odkazu na príjem potravy.

Inosine pranobex (Groprinosin, izoprinosin)

Nástroj má antivírusové a imunomodulačné účinky. Vzhľadom na príjem sa zvyšuje odolnosť organizmu voči vírusom, znižujú sa prejavy ochorenia a zrýchľuje sa regenerácia. Za 20 tabliet budete musieť zaplatiť asi 700 rubľov.

Liečba drog je zakázaná pre dnu a urolitiázu, arytmie a ochorenie obličiek. Tehotenstvo a vek do 3 rokov sú tiež kontraindikácie pre prijatie.

Dospelí pijú tabletu až štyrikrát denne. Deti - podľa pomeru 50 mg / kg.

Engystol

Homeopatický liek vo forme tabliet. Má antivírusový účinok, rovnako ako imunomodulačné a sympatolytické. Je indikovaný na chrípku a ARVI v kombinácii s inými liekmi. Päťdesiat piluliek bude stáť približne 450 rubľov.

Liečba Engystolom nie je indikovaná pre deti do troch rokov, ako aj pre osoby s intoleranciou na laktózu.

Tablety neprehĺtajú, ale rozpúšťajú sa jeden po druhom trikrát denne. Po užití na hodinu je nežiaduce jesť jedlo. Kurz je dva týždne.

Účinné bylinné antivirotiká

Ako bolo uvedené vyššie, takmer všetky opísané liečivá nepreukázali účinnosť a účinok niektorých z nich nie je dobre známy. Pretože dlhodobé využívanie alebo využívanie takýchto fondov ako preventívneho opatrenia spôsobuje, že niektorí ľudia majú obavy. Alternatívou k nim môžu byť rastlinné lieky.

hiporamin

Fytopreparácia, ktorá má inhibičný účinok na neuraminidázu vírusu, môže byť predpísaná ako pri chrípke, akútnych respiračných vírusových infekciách a herpesu. Hlavnou účinnou zložkou je extrakt z rakytníka. Dostupné v absorbovateľných tabletách po 20 kusoch v balení. Cena je od 130 do 145 rubľov.

Prístroj nesmie prijímať deti do troch rokov z dôvodu nemožnosti správneho používania. Nie sú k dispozícii údaje o použití gravidných a dojčiacich matiek.

Na liečbu chrípky a nachladnutia tablety sa Hyporamin absorbuje až 6-krát denne. Dávka detí sa znižuje v pomere. Trvanie kurzu je od 3 do 5 dní.

Oscillococcinum

Lieky súvisiace s homeopatickými prípravkami sa vyrábajú vo Francúzsku na základe pečeňových buniek a srdca špeciálneho plemena kačíc. Môže byť použitý na liečbu prechladnutia, SARS, chrípky. Dostupné v granulách, balené v skúmavkách. Náklady na 6 dávok sa pohybujú od 330 do 370 rubľov.

Liek nemá žiadne kontraindikácie, s výnimkou konkrétnych prípadov neznášanlivosti zložiek. V tehotenstve je potrebné dohodnúť sa s lekárom.

Dávka nezávisí od veku a je určená výlučne na základe závažnosti ochorenia. Keď sa prejavia príznaky nachladnutia, obsah jednej skúmavky sa tradične používa dvakrát denne. Terapia pokračuje 3 dni.

Immunal

Prostriedok echinacea s prídavkom vitamínu C. Dostupné vo forme tabliet a vo forme sirupu (Immunal plus). Stimuluje imunitu a je indikovaný na prevenciu a liečbu prechladnutia. Náklady na liek je približne 320-360 rubľov. Alternatívne si môžete kúpiť echinacea tinktúru v hodnote 90 rubľov.

Tento nástroj je povolený na prijímanie detí od 1 roka a tehotných žien po porade s lekárom. Nepite Immunal ľudí s autoimunitnými ochoreniami.

Liek sa vypije 3 ml trikrát denne. Deti znižujú dávku o 2-3 krát.

Alpizarin

Príprava domácej produkcie, získané z extraktov z dvoch druhov bylín kopechnik. Nástroj inhibuje reprodukciu vírusov v skorých štádiách ochorenia, aktivuje produkciu interferónu gama a má určitý antibakteriálny účinok. Je určený predovšetkým na liečbu herpesu a cytomegalovírusu. Выпускается в таблетках. Упаковка в 20 штук стоит приблизительно 175-190 рублей.

Дозировку определяет врач. Взрослым разрешён приём 2 таблеток до 4 раз в сутки.

Лекарство не рекомендуется беременным и кормящим грудью, а также маленьким пациентам до года.

Antivirotiká pre dospelých, lacné, ale účinné

Medzi rôznymi antivírusovými liekmi je vždy ťažké si vybrať. Lieky v rovnakej skupine účinnosti sú rovnocenné a medzi nimi nie je významný rozdiel. Voľba závisí od spotrebiteľa, ktorý je vo väčšine prípadov cenovo orientovaný.

Skôr ako si kúpite, požiadajte o radu lekárnika.

Príjemná cena je často klamlivá, pretože liek sa musí brať často a veľa. Liečba antivírusovými liečivami je v priemere 4-7 dní a bude stáť približne 400-600 rubľov na dospelého pacienta.

Existujú drahšie lieky, ako napríklad Relenza. Nástroj pôsobí len na chrípkový vírus a stojí okolo 880-1120 rubľov. Jeho účinnosť je tiež nedostatočne pochopená. Tak prečo platiť viac?

Okrem už opísaných prostriedkov existuje kategória liekov, ktoré pôsobia špecificky na určité vírusy. Nasledujúce lieky sú napríklad účinné proti vírusu chrípky.

Rimantadine (Rimantadine, Orvirem)

Synonymné lieky na báze rimantadínu. Blokuje schopnosť vírusu vstupovať do buniek, ale je účinný len proti chrípke. Jedná sa o najlacnejšie lieky na chrípku: rimantadín tablety budú stáť asi 40-50 rubľov.

Remantadín sa nepreukáže do 7 rokov, sirup Orvirem sa môže používať na liečbu detí z roka na rok. Oba lieky sú kontraindikované v prípade ochorení pečene a obličiek. Je nežiaduce užívať liek na epilepsiu. Ženy v pozícii a dojčiace matky sú tiež zakázané.

Liečba zahŕňa užívanie 300 mg prvý deň (jednorazovo alebo v niekoľkých dávkach), 200 mg počas nasledujúcich dvoch dní a 100 mg počas ďalších dvoch dní.

Oseltamivir (Tamiflu, Nomides, Oseltamivir)

Lieky-analógy účinné proti vírusom chrípky. Účinná látka ich inhibuje a inhibuje reprodukciu. Pre balenie po 10 tabliet po 75 mg bude musieť platiť od 640 rubľov (Oseltamivir) do 1200 (Tamiflu). Toto množstvo je dostatočné na celý priebeh terapie.

Napriek tomu, že lieky nemajú takmer žiadne kontraindikácie (vek menej ako jeden rok a neznášanlivosť na zložky), majú široké spektrum vedľajších účinkov. Od nevoľnosti a vracania po záchvaty a neuropsychiatrické poruchy. Čo spochybňuje vhodnosť užívania takýchto liekov, keď je trh plný iných, menej nebezpečných prostriedkov.

Kombináciou vyššie uvedeného ponúkame tabuľku lacných analógov drahých liekov.

Drahé značky drogLacný ekvivalent
Viferon, GrippferonLeukocytový interferón
OrviremRemantadín, rimantadín
Zovirax, Virolexacyklovir
ImmunalEchinacea sirup
Aflubin, ArbidolAnaferon
TamifluOseltamivir, Nomides

A berúc do úvahy, že zima nie je jedna, ale s vyčerpávajúcimi príznakmi, namiesto drahých liekov, ponúkame pomoc pri liečbe namiesto drahých liekov, lacných a účinných liekov na kašeľ, horúčku a iné prejavy ochorenia.

Drahé drogyúčinokvýmena
Aspirin, Upsarin UpsantipyretíkKyselina acetylsalicylová
Panadol, Coldrexantipyretíkparacetamol
NurofenAntipyretické, protizápalovéibuprofen
NospanumantispazmodickýDrotaverinum
Otrivin, pre nosProti prechladnutiugalazolin
Ambrobene, Lasolvanvykašliavanieambroxol
Mukaltin

Napriek rovnakej účinnosti týchto liekov, ak Vám lekár predpíše liek z ľavého stĺpca tabuľky, súhlasí s ním na náhrade.

Účinné antivirotiká pre deti

Bolo dokázané, že dojčené deti majú silnejšiu imunitu. Každá dojčiaca matka by mala vedieť, že ak je chorá, nemali by ste dieťa odstaviť. Pretože medzi prenikaním vírusu do tela (a tiež u detí s mliekom) a prejavenými príznakmi uplynie určitý čas. Naopak, ak matka neberie nelegálne drogy, jej mlieko nesie protilátky, ktoré pomáhajú detskej imunite. A toto je najlepší liek.

Deti a umelé a dojčiace deti s ochorením však nevyhnutne potrebujú lieky. Či dávate prednosť homeopatii, interferónu alebo syntetickým derivátom - je dobrovoľné. Ponúkame zoznam antivírusových liekov vo vekovom stupni.

Deti do jedného roka

Najkrajší vek, keď sa s výberom liekov má pristupovať s osobitnou opatrnosťou.

 1. V tomto veku, deti môžu kvapkať do trysky Interferon alebo Derinat.
 2. Rektálne čapíky Viferon sa môžu používať už od narodenia a dokonca aj predčasne narodené deti.
 3. Po dobu pol roka môže dieťa dostať homeopatický Ergoferon. Je dostupný vo forme tabliet, ale je ľahké ich rozpustiť vo vode a dať omrvinky lyžičkou, pipetou alebo striekačkou.
 4. Detský Anaferon je ďalší homeopatický liek, ktorý sa môže konzumovať po dosiahnutí 1 mesiaca. Tableta sa môže rozpustiť alebo kúpiť v kvapkách.
 5. Aflubin patrí do kategórie povolených od detstva. Kvapky sa môžu riediť vo vode alebo v materskom mlieku.

Deti od roku do troch rokov

V prípade choroby môžu mierne dospelé deti pokračovať v podávaní ktoréhokoľvek z vyššie uvedených prostriedkov.

 1. Lekárnička mladej matky môže byť doplnená Oseltamivirom alebo Tamiflu. Liek sa vyrába v kapsulách, ale je povolené otvoriť a pripraviť suspenziu. Obsah kapsúl je horký, pretože sa musí zriediť v sladkých zemiakoch, kondenzovanom mlieku alebo inom chutnom výrobku.
 2. Na liečbu prechladnutia je už možné podať Orvirem sirup (rimantadínový analóg, zriedený na bezpečnú koncentráciu).
 3. Vo veku dvoch detí povolil Arbidol vo forme suspenzie

Deti od troch rokov

Teraz Kagocel (pilulky) a každý z obvyklých prostriedkov od narodenia sa k dispozícii pre deti. Ale pred liečením dieťaťa sa poraďte s pediatrom. Okrem toho, počas epidémií, jeho skúsenosti s inými deťmi už môžu hrať do rúk a povedať, ktoré lieky sú obzvlášť citlivé na vírus v aktuálnej sezóne.

Antivírusové lieky povolené počas tehotenstva

Tehotenstvo nie je čas na chorobu, najmä v prvom trimestri. Oslabená imunita však často zlyhá budúcim mamičkám a robí z nich všetky požitky „studenej“ bez možnosti jej tradičného, ​​rýchleho ošetrenia.

Okrem tradičnej medicíny môžu tehotné ženy používať niektoré antivírusové látky. Lekári napríklad často predpisujú pre ženy lacné lieky na chlad na báze interferónu. Povolené a Derinat. Anaferon a Otsillococcinum sú tiež podmienečne bezpečné (produkty neboli testované na tehotných ženách, ale predpokladá sa, že sú pre plod neškodné). Všetky bylinné prípravky počas tohto obdobia sa majú liečiť opatrne.

Chrípka a choroby, ktoré sme nazývali prechladnutím, nie sú vôbec neškodné. Ich účinky môžu byť veľmi závažné, najmä u detí alebo dospelých so slabou imunitou. Preto, vzhľadom na účinnosť antivírusových látok, nie 100%, mali by ste sa starať o svoje zdravie v predstihu. Posilniť imunitu, cvičiť, stvrdnúť, plne jesť. Pokiaľ však ide o očkovanie proti chrípke - tento moment spôsobuje veľa mylných predstáv. Vzhľadom na to, že mazaný mikroorganizmus neustále zmutuje, pravdepodobnosť ochorenia po injekcii zostáva veľmi vysoká.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár