Beshbarmak - 6 receptov, ako variť

Beshbarmak sa už dlho mení z tradičného pokrmu turkických národov na obľúbený medzinárodný variant chutných a bohatých jedál na dovolenku a na každodenné stravovanie. V tejto zbierke budeme učiť zaujímavé recepty beshbarmak, povieme o neobvyklých možnostiach s klobásou a demokratickým kuracím mäsom.

Sochni na beshbarmak - tajomstvo varenia

Beshbarmak - legendárne jedlo všetkých kočovných národov. Názov pochádza zo spojenia dvoch baškirských slov - "besh", čo znamená päť, a "barmak" - prsty. Od nepamäti sa pokrm jedol z jedného veľkého kotla, hrabal kúsky mäsa a cesta po dlani. Toto výdatné jedlo zachránilo celé kmene pred hladom viac ako raz a nebolo ťažké uhádnuť kočovníkov, že na ceremoniály nebol čas.

Teraz sa príbory používajú všade, ale hodnota potravín sa nestratí. V Kirgizsku sa životná úroveň ľudí dokonca meria „beshbarmakovým indexom“: umožňuje vám porovnávať príjmy ľudí z rôznych regiónov krajiny so zameraním na cenu surovín za jedlo.

Začnite variť beshbarmak s prípravou "šťavnaté", tak správne nazývané špeciálne rezance v podobe diamantov. Chuť celého beshbarmaku závisí od zručnosti hostesky. Ako variť najlepšie sochni?

Hrubé rezance sú známkou neschopnosti a neskúsenosti kuchára a tenké rezance sa môžu rozpadnúť a urobiť vývar zakalený.

Pre test pripravíme:

 • 500 g múky;
 • 2 vajcia;
 • pol pohára vody;
 • štipka soli.

V preosiatej múke pridajte vodu, vajcia, začnite hniesť, neustále pridávajte múku. Mieste, kým sa cesto nestane pružným, hustým, elastickým. Potom vyvaľkáme cesto do jednej vrstvy. Je veľmi dôležité, aby hrúbka rezervoáru bola rovnaká a nepresahovala 3 mm. Mali by vzniknúť ťažkosti: takéto cesto sa ľahko zvinie. Zostáva ostrihať nožom na diamantové kusy alebo štvorce - obe formy sa považujú za prijateľné. Posledná etapa - posypeme múkou a necháme čakať na okamih, kedy sa varí.

Tajomstvo - sochni možno urobiť aj deň pred plánovaným sviatkom.

Klasický Beshbarmak s jahňacím mäsom

Všetky krajiny a republiky, v ktorých žili nomádske kmene, budú pravdepodobne spochybňovať právo na najsprávnejší recept. Bashkiria, Tatarstan, Kazachstan, Kirgizsko a mnoho ďalších od nepamäti pripravujú beshbarmak svojím spôsobom.

Tradičný recept vám umožňuje používať štyri druhy mäsa - hovädzie mäso, konské mäso, jahňacie mäso a dokonca aj ťavie mäso, ale časy sa dnes menia a používajú kurča - na tom nie je nič zlého. Ale klasika je stále jahňacie. Dovoľte nám povedať, ako pripraviť beshbarmak jahňacie od obyvateľov Kazachstanu.

Lahodný recept: ako variť beshbarmak?

Pre prípravu potrebujeme:

 • 1 kg čerstvého jahňacieho mäsa;
 • schni (recept pozri vyššie);
 • maslo -150 g;
 • cibuľa - 2 hlavy;
 • cesnak - 2 zuby;
 • soľ, čierne korenie podľa chuti.

Mäso by sa malo doslova vzdialiť od kosti; rozpadnite ho do jednotlivých vlákien rukami.

Na začiatku varíme mäso s cibuľou, cesnakom a korením na najmenšom ohni. Mala by byť tak mäkká, že sa rozpadne na jednotlivé vlákna, akonáhle sa jej dotknete vidličkou. Roztrhneme sa na samostatných vláknach. Doteraz vyžadovala technológia sekanie mäsa na jemné vlákna hrubé ako vlasy. Tak vzdali hold aksakals, ktorí od staroby nemali zuby a žuť s ťažkosťami. Ale dnes sa situácia zmenila - je módne slúžiť veľké kusy mäsa, ktoré hovoria o prosperite v dome.

V procese varenia vývaru je dôležité z neho odstrániť penu, inak bude vývar zakalený.

Počas chladenia mäsa pripravte omáčku. Nakrájajte cibuľu na polkruhy, na vrch položte maslo, pridajte čierne korenie. Nalejte vývar, kde mäso chradlo. Omáčka je pripravená!

Súčasne varte šťavu v mäsovom vývare. Zostáva zbierať beshbarmak. K tomu, nalejte mäsovú omáčku, ležať ďalej (alebo na vrchole cesta). Zľahka nalejte vývar.

Snažte sa to nepreháňať s vývarom: spočiatku jedli pokrm s rukami, takže to vyzeralo skôr ako druhý, a vývar len pridal extra šťavnatosť. Mimochodom, veľmi často sa vývar podáva v samostatných miskách na pitie a každý hosť si môže podľa vlastného uváženia piť.

Pripravené beshbarmak - hrubé, bohaté, viacvrstvové a veľmi voňavé. V Ázii je konzumovaná veľkou spoločnosťou, zaplavená silným čiernym čajom s mliekom a soľou. Miska je sebestačná, ale je celkom možné ju ozdobiť veľkorysým strachom zelených a jesť s plátkami teplých chlebových koláčov.

S hovädzím mäsom

S úctou konštatujeme, že kôň a jahňacina sú na európskom území Ruska považované za pomerne špecifické druhy mäsa. Pre takýchto gurmánov vám beshbarmakový recept demokraticky umožňuje ustúpiť od tradícií kočovníkov, nahradiť mäso kusom hovädzieho alebo teľacieho mäsa. Pre jedlo bude potrebovať akúkoľvek časť hovädzieho mäsa, ale je lepšie, aby sa mladé a jemné teľacie.

Kilogram mäsa sa varí v malom množstve vody, až kým nie je mäkký. Spolu s hovädzím mäsom môžete dať korene a korenie, napríklad koreň zeleru alebo petržlenové korene. Kým je mäso varené, pripravte si kúsky cesta, pripravte omáčku a potom ju položte v rovnakom poradí ako v klasickom recepte.

Miska sa podáva na veľkej spoločnej miske a zjedz ju rukami. Mimochodom, v staroveku, hygiena bola postaraná vopred: pred podávaním, majiteľ išiel okolo hostí a osobne im podal džbán teplej vody na umývanie rúk. Môžete to urobiť a vy: potom prejsť nielen pohostinní, ale aj pohostinní hostiteľa domu.

Kazašský štýl s klobásou konského mäsa

Na veľkých sviatkoch pripravili nomádi variant beshbarmaku z klobásy z konských kazajiek - v dávnych dobách bolo toto jedlo uctievané ako slávnostné a slúžilo len vybraným hosťom. Kazaksha em (tzv. Beshmark) a dnes sa Kazaši pripravujú na zvláštne príležitosti. Skúste s vami experimentovať.

Je jasné, že kazi možno získať len v krajinách, kde jedia konské mäso, ale ak si to želáte, môžete si ho variť sami. K tomu, v čreve kone (hľadáme to na trhoch mesta) pevne veci konské mäso z rebier zvierat, a potom trieť so soľou, čierne korenie, rasca. Varená klobása by mala byť opláchnutá v studenej vode a ponechaná na pár hodín na tmavom, chladnom mieste. Na tomto konci zložitosť - môžete sledovať tipy z klasického receptu a variť beshbarmak, ako obvykle.

Proces vyzerá takto:

 1. Polotovar varte s korením v kotli s vodou, až kým nie je mäkký.
 2. Rozprestreli sme sa na jedlo.
 3. Vo vriacom vývare, kde bol varený kazi, vyhoďte kúsky cesta.
 4. Nakrájajte klobásu na kúsky.
 5. Rozotrite na okrajoch vareného cesta.
 6. Posypte všetky cibuľové krúžky, čierne korenie.

Môžete podávať vývar v samostatných miskách na pitie, pridať jedlo do misky, ošetrovať hostí teplým chlebom - to všetko závisí od želania a schopností majiteľa. Je jasné, že si nemusíte variť tortu sami, ak sa vám podarí získať dobrý kus vysoko kvalitnej klobásy.

S bravčovým mäsom

Bravčové mäso je milované svojou jemnosťou a jemnou štruktúrou, okrem toho toto mäso stojí pod jahňacím mäsom, konským mäsom a je oveľa ľahšie ho nájsť na policiach. Hlavnou vecou je nájsť bravčové mäso na kosti, a najlepšie, kŕmené obilím - takže jedlo bude vonné a vývar je veľmi bohatý.

Ďalej konáme, dodržiavame tieto rady:

 1. Mäso by sa malo dôkladne umyť, uvariť v malom množstve (500-600 ml) vody s korením.
 2. Zvyčajne je kilogram mäsa varený 2 hodiny pri nízkom teple.
 3. Akonáhle sa vývar varí - my z neho odstránime penu, bude to transparentné.
 4. Z korenia si môžete dať klinček, čierne korenie, vavrín, nové korenie a soľ.
 5. Varenie omáčka s cibuľou, maslom, vývarom.
 6. Varíme vo vývarových diamantoch z cesta.
 7. Rozprestierame na miske vo vrstvách - cesto, mäso, omáčka.
 8. Posypte zelenými.

Plus beshbarmak s bravčovým mäsom v relatívnej rýchlosti varenia. A mäso sa ukáže šťavnaté, najmä ak ste varili kus pruhovaného tuku. Mimochodom, môžete sa pokúsiť variť beshbarmak súčasne s bravčovým mäsom a kuracím mäsom, bravčovým mäsom a hovädzím mäsom - to bude veľmi chutné a nezvyčajné!

Ako variť v pomalom hrnci?

Náš čas určuje vlastné pravidlá a rýchlosť. Mnohé ženy v domácnosti jednoducho nemajú čas variť podľa starovekých kánonov, a potom také inteligentné zariadenie ako pomalý varič príde na záchranu. Krása varenia je, že nepotrebujete odstrániť penu, sledovať čas a stupeň pripravenosti - stačí dať mäso na dno misy a zapnúť požadovaný režim.

Zvyčajne je mäso dobre uvarené s režimom "kalenia", "polievky" a "mäkkosti" a najchutnejšie sa získava v pomalom hrnci, ktorý sa varí pod tlakom. Medzitým sa mäso varí, pripravíme si rezance sami alebo pripravíme hotové džúsy (teraz ich kúpime v každom supermarkete). Nudle položíme 10 minút pred koncom pripravenosti a podávame beshbarmak so zelenými, chlebom a - ak je to žiaduce - posypeme semenami granátového jablka.

Beshbarmak s kuracím mäsom

Beshbarmak kurča - najrýchlejšia a najdemokratickejšia verzia pokrmu. Môžete si vziať jedno kurča, alebo "rozriediť" s morom, králik, kus bravčového mäsa - všetko podľa vlastného uváženia. Hlavnou vecou je udržať mäso čerstvé a jatočné telo je hladké a elastické.

Beshbarmak pripravuje jednoducho:

 1. Varíme kurča na mäkkosť.
 2. Dajte vychladnúť.
 3. Oddelené od kostí.
 4. V bujóne variť rombiki rezance.
 5. Varenie omáčka z cibule, masla, čierneho korenia.
 6. Dajte kuracie kúsky na jedlo, a vedľa neho - plátky hotových rezancov.
 7. Nalejte všetku omáčku.

Samostatne, kurča kurča beshbarmak môže byť podávaný silný kurací vývar s greeny, a kúsky chleba.

Beshbarmak je tak chutný, že ho milujeme stovky rokov a pestuje sa v mnohých krajinách, kde sa recepty uchovávajú ako jablko ich očí. Nakoniec vám povieme malý príbeh. Pred niekoľkými rokmi bol beshbarmak vyrobený v Kazachstane, ktorý vstúpil do Guinnessovej knihy rekordov. Na varenie bolo vynaložených viac ako 700 kilogramov mäsa a jedlo si mohli vyskúšať stovky obyvateľov republiky. Uisťujeme vás, že pokrm vo vašej rodine rozbije všetky záznamy popularity, ak budete mať problémy a variť aspoň raz. Bon appetit a nové kulinárske objavy!

Pozrite si video: Рецепт Жаркого из Говядины. Жаркое из говядины рецепт. Жаркое Домашнее по - Украински (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár