Psychologické thrillery Best - zoznam filmov

Psychologické thrillery sú pre diváka mimoriadne príťažlivé. Tento žáner kina je známy svojimi neuveriteľnými dejmi a nepredvídateľným finále. Predpovedať vývoj skriptu je takmer nemožné. Niekedy sa obeť stáva zločincom a vrah nie je vinný ničím. Napätie sa zvyšuje s každou minútou filmu, a musíte použiť maximálnu pozornosť chytiť všetky dôležité nuansy. Ponúkame vám zoznam najlepších psychologických thrillerov, ktoré si vyberiete, než večerné šteklenie vašich nervov.

Top psychologické thrillery so zlým koncom

Akonáhle Alfred Hitchcock poznamenal, že šťastný koniec filmu nemôže byť povinný.

Ak sa ukáže, že dej je vzrušujúci, publikum môže dokonca súhlasiť so zlým koncom.

Tu je jeden z tých filmov, ktoré nenechávajú žiadnu nádej pre jeho hlavnú postavu "Ostrov prekliatych" (2010). Z psychiatrickej nemocnice pre zločincov, ktorí spáchali najohavnejšie zverstvá, uniká Rachel Solando, odsúdená za vraždu jej troch detí. Dvaja zástupcovia orgánov činných v trestnom konaní sú poslaní na ostrov, kde sa nachádza táto klinika, aby vyšetrili tento úžasný prípad. V miestnosti, v ktorej bola zaniknutá žena držaná, je tajomná poznámka. A jeden z pacientov v zápisníku vyšetrovateľa Teddyho Danielsa píše slovo "Beh".

Zrazu stúpa hurikán, ktorý spôsobuje násilné správanie väzňov v nemocnici, zločincov, psychopatov, organizujú nepokoje. Nie je možné uniknúť z ostrova, búrka v mori. Teddy Daniels zachráni svojho partnera tým, že ho vezme na cintorín. A vysvetľuje mu, že tu skutočne hľadá maniaka, ktorý kedysi zabil svoju ženu Doloresovú.

S dobrým koncom

Tradičný hollywoodsky šťastný koniec, možno, je zvláštny pre mnoho psychologických thrillerov.

Úspešná záchrana na poslednú chvíľu je takmer predpokladom popularity filmu.

Je známe, že aby sa tento princíp potešil, hollywoodski scenáristi prepracovali aj slávne klasické grafy. Napríklad film "Bratia Karamazov", na rozdiel od ruskej literatúry, skončil veľmi šťastne.

Napríklad krásny a vzrušujúci milostný príbeh. Hrajú: Angelina Jolie a Antonio Banderos. film "Temptation" s jasným sprisahaním, vriacou vášňou, krásne natáčanými erotickými scénami. Akcia sa koná v 19. storočí, bohatý, krásny a ušľachtilý majiteľ kávovej plantáže, Senor Vargas sa rozhodol oženiť. Našiel sa v korešpondencii krásna, dobre vychovaná nevesta Julia, ktorá to videla vlastnými očami, jednoducho žasla nad svojou krásou a vydala sa v ten istý deň.

V skutočnosti však mladá žena vôbec nebola slušná dáma, ale skôr geniálny podvodník, ktorý predstieral, že je ďalšia dievčina, ktorá bola brutálne zavraždená. Obávajúc sa, že bude vystavená, opustí Vargasa svojimi peniazmi. Zamilovaný a rozzúrený seigneur ide hľadať svojho zradného milenca, ktorému sa už podarilo zviesť ďalšiu obeť.

S neočakávaným výsledkom - zoznam najlepších

Nepredvídateľnosť je jednou z dôležitých podmienok nielen deja psychologického thrilleru, ale aj jeho ukončenia.

Keď nie je možné predpovedať, ako fascinujúci príbeh skončí, ako sa hlavná postava vynorí z tejto ťažkej situácie. Divák na posledné minúty filmu by mal zostať v napätí.

Tu sú thrillery s neočakávaným koncom zoznamu najlepších:

 • "Než som zaspala" - film, natočený v roku 2013 podľa knihy S. Watsona, v hlavnej úlohe - Nicole Kidman. Hovorí o žene, ktorá stratila pamäť po prežití psychologickej traumy. Každý deň sa zobudí a začína svoj život od nuly. Pozerá sa cez včerajšie video, ktoré sa robí každý večer. Toto video jej pomáha pochopiť, kto je, zapamätať si udalosti svojho života a včera. Určite si musí spomenúť, čo sa jej stalo v deň, keď stratila pamäť. Vďaka jej video denníku, žena nájde nejaké stopy a začne byť vážne podozrivá zo spáchania krutosti svojho milujúceho manžela.
 • "Ilúzia letu" - jasný detektív v roku 2005 s Jodie Foster v hlavnej úlohe. Mladá vdova s ​​malou dcérou sa dostane do lietadla a nevie, že tento let bude v jej živote najviac bolestivý a strašný. Unavená žena chvíľu zaspí v kresle a keď otvorí oči, jej šesťročná dcéra sa nikde nenachádza. A aj veliteľ posádky pochybuje, že nastúpila do lietadla s dievčaťom. V skutočnosti sa teroristická skupina, aby mohla robiť svoju špinavú prácu, rozhodla, že táto žena bude frontmankou v jej zločine. A len úžasná odvaha, vytrvalosť, silný materský inštinkt pomohli mladej žene urobiť neuveriteľné.
 • „Šiesty zmysel“ - tento veľmi slávny thriller pravdepodobne nikoho nenechá ľahostajným. To bolo natočené v roku 1999. Hrajú: Bruce Willis, a to hovorí veľa. Detský psychológ Malcolm Crowe raz pracoval s ťažkým pacientom Vincentom Grayom. Uplynulo mnoho rokov, dieťa dozrelo, ale nezbavilo sa svojej psychopatie. Jednu noc napadne dom svojho bývalého lekára a strieľa ho a potom spácha samovraždu. Tragédia vážne ovplyvnila samotného lekára, hľadá riešenie tohto podivného správania svojho bývalého pacienta. A potom je tu nový malý pacient s presne rovnakou diagnózou, ako má Vincent Gray.
 • "Sedem" - vzrušujúci film, ktorý až do samého konca vám neumožňuje uniknúť z obrazovky so skvele skrúteným grafom. Dvaja detektívi vyšetrujú sériu vraždy, ktoré sú venované siedmim smrteľným hriechom. Určitý John Doe venuje každú vraždu jednému z hriechov. Mimoriadne starostlivo pripravuje svoje zločiny. Jeden po druhom, vraždy nasledujú: "obžerstvo" - mŕtvy tuk, "chamtivosť" - obeť sa stáva právnikom.
 • Detektívi takmer odhalia zločin, keď príde na symbol ďalšieho hriechu - "nečinnosť". Preto sa maniak ponáhľa a spácha nové vraždy jeden po druhom: "žiadostivosť", "pýcha". Náhle sa však prizná a núti políciu, aby sa s ním dohodla. Rozhodne sa ukázať miesto, kde pochoval mŕtvoly. Na zozname bláznivého vraha sú však stále dve smrtiace hriechy - „závisť“ a „hnev“. Kto bude obeťou?
 • "Fight Club" 1999, hrať Brad Pitt. Nevýznamný úradník, vyčerpaný nudou každodenného života a nespavosťou, chce uniknúť z večného behu v kruhu hlúpyho života. On náhodou stretne jasnú osobnosť - predajca mydla Tyler Darden. Tento zvláštny typ vyznáva zlú, ale šialene príťažlivú filozofiu. Verí, že hlavnou vecou v živote je sebazničenie, nie stvorenie a zlepšenie.

Po nejakom čase, títo dvaja chlapci, nevediac, v skutočnosti, ako a kde vyhodiť svoju silu a silu, násilne bojujú medzi sebou na parkovisku v blízkosti miestneho baru. A neočakávane sa z tejto dosť krutej zábavy tešia neuveriteľné potešenie. Okrem toho nájdu rovnako zmýšľajúcich ľudí a dokonca aj iných kamarátov a organizujú tajomný Bojový klub, ktorý sa v určitom spoločenskom prostredí stáva veľmi populárnym. Avšak, udalosti rastú, a vo finále všetkých členov tejto podivnej spoločnosti čaká na neuveriteľné. Ani si nevedeli predstaviť, čo by ich veľmi zábavné hobby viedlo.

mystický

Duchovia, tajomné vraždy, zlovestné bytosti z iných svetov a ľudia s mimoriadnymi mimosmyslovými schopnosťami - to sú zvyčajné súbory komponentov pre dobrý mystický thriller. Mysticizmus je vždy atraktívny svojou sofistikovanou fantáziou, hraničiacou, niekedy s šialenými a nočnými mami snov o chorej predstavivosti. Existujú však skutočne mystické thrillery, ktoré sú skutočne nádherné vo svojej filozofickej hĺbke, ktorá je nepochybne považovaná za perly svetového filmu.

 • Devil's Advocate je skutočne ikonický film, ktorý sa stal klasikou tohto žánru. Hrajú hlavnú Al Pacino, Keanu Reeves a Charlize Theron. Talentovaný mladý právnik John Milton úspešne zvláda najviac "neúspešné" prípady. On doslova ťahá svoje obvinenia z poplatku, nájsť originálne riešenia. Jedného dňa mu bude ponúknutá dobrá pozícia v známej advokátskej kancelárii v New Yorku. Toto je vážna kariéra, svetlá budúcnosť, John Milton s radosťou súhlasí. Ukazuje sa však, že bude musieť chrániť práva nielen bohatých ľudí, ale stať sa právnikom pre samotného diabla a podporovať jeho záujmy vo svete ľudí.
 • "Izba 1408" - tento film je založený na nádhernom príbehu Stephena Kinga. Je to skvelý príklad nielen mystického thrilleru, ale aj hororu. Tu je realita tak fantasticky prepletená s fantáziami a pocitmi mladého talentovaného spisovateľa, že nie je možné oddeliť, kde je fikcia a kde je realita. Skôr slávny spisovateľ, ktorý sa vo svojich príbehoch vždy snažil rozptýliť existenciu druhého sveta, sa rozhodol ísť do konca. Usadil sa v hotelovej izbe, v ktorej sa konala celá séria podivných samovrážd rôznych ľudí. Ignoroval varovanie zamestnanca hotela, že v miestnosti č. 1408 sa deje niečo zlé, v úmysle odhaliť ďalší mestský mýtus. Prežije úplne strašnú noc.
 • "Sleepy Hollow" je jedným z najlepších mystických thrillerov, hlavnú úlohu hrá nádherný Johnny Depp. Jeho hrdina, detektív Ikabord Crane musí odhaliť sériu nepochopiteľných a brutálnych zločinov vo vzdialenej dedine, ktorá sa už dlho nazýva Sleepy Hollow. Snaží sa vyriešiť prípad z hľadiska racionalizmu a vedy. Musí však urobiť niečo úplne iné - bojovať proti zúrivo zúriacim mimozemským silám.

To najlepšie z ruskej kinematografie

Ruská kinematografia sa úspešne rozvíja, v posledných rokoch sa nakrúcalo množstvo filmov, ktorým by sa mala venovať pozornosť. Po prvé, ich popularita je určená životnými okolnosťami blízkymi našim divákom, okolím blízkym realite a veľmi známymi postavami.

Najlepšie psychologické thrillery ruskej produkcie:

 • "Fan" - film bol natočený v roku 1999. Trinásťročné dievča žije so svojou matkou po rozvode rodičov. Chce pomôcť svojej matke, nájde prácu na čiastočný úväzok v pošte. Zamestnanci pošty s hororom vychutnávajú podrobnosti o zločinoch maniakov, ktorí terorizujú svoje mesto. Skupina hooligans nečakane útočí na dievča vracajúce sa domov večer. Zachráni jej zvláštneho muža, ktorý mu zakrýva tvár. Hrdinka je presvedčená, že jej spasiteľ je rovnaký maniak.
 • "Brownie" od roku 2008. Anton Prachenko, spisovateľ veľmi populárnych bulvárnych románov, bol svedkom zločinu. Hrozný zločin prezývaný Brownie brutálne zabije dvoch ľudí pred sebou. To inšpiruje mladého spisovateľa k novému detektívovi.
 • "Zberateľ" - film v roku 2016. Hviezdou ruskej hviezdy kina je Konstantin Khabensky. Jeho hrdina menom Arthur pracuje ako zberateľ. Je najvyšší profesionál vo svojom odbore a komunikuje len s veľmi bohatými klientmi. Arthur nikdy nepoužíva metódy fyzického vplyvu na dlžníkov, ale iba psychologický tlak. Zrazu sa sám stáva predmetom prenasledovania zberateľov. Má len jednu noc, aby sa zachránil.

Nové psychologické thrillery 2017

Rok 2017 bol veľmi plodný v Hollywoode a nielen pre psychologické thrillery. Každý z nich si zaslúži pozornosť diváka a je svojím spôsobom dobrý.

Najčastejšie sa verejnosti páčili obrazy, mimoriadne fascinujúce nielen ich dejom, ale aj ich silnou emocionálnou energiou:

 • "Snehuliak" - film bol vytvorený podľa knihy Y.Nesbyo. Akcia sa koná v roku 2004 v Osle. Každý rok, keď padne prvý sneh, bláznivý maniak vrah unesie prosperujúce vydaté ženy. Chytiť ho je takmer nemožné, pretože veľmi prefíkaný zločinec starostlivo skryl všetky stopy po zločine.

Detektív Harry Hole počas vyšetrovania zistí, že šialený maniak skrýva oddelené hlavy svojich obetí v snehuliakoch. Vyšetrovanie je oneskorené a veľmi skoro príde zima, prvý sneh padne. Harry Hole musí ponáhľať, aby zachránil život budúcej obete.

 • "Geraldova hra" je jedným z najlepších filmov, na základe sprisahania je román Stephena Kinga. Pár odchádza do vidieckeho domu, ktorý sa nachádza na samote. Najbližších susedov je niekoľko kilometrov. Predpokladajú radosť, ktorú chcú z erotických hier.

Jesse a Gerald sa konečne ocitnú v uvítacej posteli. Manžel kladie putá na ruky svojej ženy a pripája ich na čelo postele. V momente veľmi hektického sexu Gerald náhle zomrie na zástavu srdca. A Jesse je úplne sám, vedľa tela svojho manžela, s okovenými rukami. A nie je tu nikto na mnoho kilometrov, ktorý by jej mohol pomôcť.

 • "Vražda posvätného jeleňa" - film, ktorý oddeľuje závoje tajomstva, ktoré má hlavná postava Stephen Murphy, zdanlivo úžasný manžel vo všetkých ohľadoch a slávny srdcový chirurg. Stephen z vlastnej iniciatívy chránil chlapca vo svojom dome, ktorý zostal bez rodičov. A teraz to bude musieť horko ľutovať. Od teraz je všetko tajné a nepríjemné, že hlavná postava by sa chcela skryť pred ostatnými, postupne sa stáva zjavnou. Stephen život sa stáva skutočnou hrôzou.

Top 10 psychologických thrillers

 • 10 miesto - film 2014 "Prechádzka medzi hrobmi." Toto je sériový zločin. Bývalý obchodník oslovuje bývalého policajta. Jeho žena bola brutálne zavraždená - maniak roztrhal telo nešťastníka. Vyšetrovanie odhalí celkom úžasné fakty brutality.
 • 9. miesto zaujme maľba „Buried Alive“, natočená v roku 2010. Je to film o terorizme. Muž menom Paul sa nečakane zobudil v rakve. Vo vrecku nájde telefón a chce zavolať svojim priateľom, ale v tom okamihu zazvoní zvonček. Hlas s orientálnym prízvukom naliehavo vyžaduje, aby Paul vytvoril video na svojom mobile a poslal ho svojim priateľom. Teroristi dychtia po tom, aby za neho dostali výkupné. Avšak hrdina filmu nemá v úmysle vzdať sa, bude zúfalo bojovať za svoj život.
 • 8. miesto udelené thrilleru "Zmizol" v roku 2014. Šťastný pár chce osláviť piate výročie spoločného života. Majú vlastnú rodinnú tradíciu - manželka vždy pripravuje prekvapenie pre svojho milovaného muža na taký deň. Listy roztomilé malé poznámky, aby mohol nájsť darček skrytý v dome. Tentokrát však manžel nájde úplnú ranu v dome a stopy krvi. A poznámky, ktoré zanechala jeho manželka, svedčia o prospechu jej manžela. Chápe, že toto je stredný čin vraždy, v ktorej je obvinený, ale napriek všetkému sa snaží dostať na dno pravdy.
 • 7. miesto patrí k jednému z najlepších psihotriller 2002 "24 hodín". Hickey pár - profesionálni zločinci. Uberajú ľudí za peniaze. Avšak tentoraz, okrem veľkej sumy, ich cieľom je pomsta. Pred časom ich dcéra zomrela kvôli nedbanlivosti určitého lekára. Teraz uniesli dcéru muža, ktorý je považovaný za vinného zo smrti svojho dieťaťa. Len 24 hodín je k dispozícii rodičom dieťaťa pre jej spásu.
 • 6 miesto je takmer najlepší thriller v roku 1991 "V posteli s nepriateľom." Príjemná žena Laura sa vydáva za lásku. Jej mladý manžel Martin je však maniak, ktorý rád bije ženy na dužinu, o ktorej je Laura presvedčená hneď po svadbe. Keď simulovala jej smrť, utečie pred manželom. Po nejakom čase sa stretáva s iným mužom, ktorému nakoniec dôveruje. Avšak šťastie bolo krátkodobé. Bývalý manžel Martin, ktorý zistil, že jeho Laura vôbec nezomrela, otvára svoju "poľovnícku sezónu".
 • 5. miesto právom patrí do filmu 1999 „S otvorenými očami“. Zaslúžene získal Cenu Benátskeho festivalu. Dej je založený na dosť zvláštnom vzťahu medzi dvoma manželmi - Billom a Alice Harwardovou. Sú príliš vášniví pre svoje erotické sny, ktoré ich vedú príliš ďaleko.
 • 4. miesto - pomerne pozoruhodný film z roku 2000 "Pamätajte". Leonard Shelby má zvláštnu chorobu - amnéziu. Zabudol na všetko, čo bolo s ním pred 15 minútami. Dobre si však pamätá všetko, čo sa stalo pred zranením, v dôsledku čoho ochorel. Vie, že jeho manželka je zavraždená a snaží sa nájsť vinníka. Leonardo má priateľov - Teddyho a Natalie, ktorí mu chcú pomôcť. Nemali by sa im však vôbec dôverovať.
 • 3. miesto - obrázok "Wake-up call", natočený v roku 2013. Zamestnanec záchrannej služby, Jordánsko, dostane výzvu od dievčaťa, ktoré je ponechané v dome, kde sa potuluje maniak. Polícia opustila hovor, Jordánsko poskytuje psychologickú pomoc dieťaťu telefonicky. Hovor je však neočakávane prerušený. Jordánsko zavolá späť na číslo, z ktorého prišiel hovor, a tým nevedomky dáva umiestnenie skryté dievča. Полиция приезжает на место преступления слишком поздно, девочку найти не удается. Через некоторое время в службу спасения снова поступает звонок от подростка Кейси, которую похитил всё тот же преступник и пытается увезти в багажнике автомобиля. Джордан отправляется по следу убийцы.
 • 2 место - фильм французского производства 2006 года "Не говори никому". Восемь лет назад на супружескую пару нападает преступник. Женщина гибнет, а её муж Александр Бек остается в живых. Polícia v tomto prípade nájde nové dôkazy a Alexander je presvedčený, že jeho žena žije. Podozrenie však pripadá na samotného Monsieura Becka, takže utečie z domu a ponáhľa na rande, ktorú mu menovala údajne mŕtve manželka Margot.
 • 1. miesto - najlepší psychologický thriller všetkých čias a národov "Silence of the Lambs", natočený v roku 1991 na základe románu T. Harrisa. Tento film získal päť Oscarov naraz. Agentka FBI Clarissa Sterlingová vyšetruje sériu vraždy, ktorých sa maniak dopúšťa. Keďže zločin je duševne nevyvážený človek, Clarissa sa stretáva v psychiatrickej nemocnici s iným maniakom, bývalým doktorom psychológie Hannibalom Lecturerom, kde je držaný pre kanibalizmus. Súhlasí s tým, že sa zúčastní na vyšetrovaní, ale stanoví podmienku, aby sa dozvedel o podrobnostiach svojho osobného života. Clarissa hovorí o svojich spomienkach na detstvo, ktoré ju kedysi traumatizovali. Vďaka výzvam Hannibala Lectora ide na stopu vraha.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár