Krém z kondenzovaného mlieka a masla - 6 receptov

Krém z kondenzovaného mlieka a masla sa často používa na mazanie koláčov pri vytváraní koláčov a pečiva, plnení vzdušných dezertov. Príprava smotany pomerne rýchlo a nevyžaduje špeciálne zručnosti v smere cukroviniek. Nižšie ponúkame niekoľko možností výroby sladkej smotany.

Krém z kondenzovaného mlieka a masla - základný recept

Najjednoduchší krém z kondenzovaného mlieka a masla pozostáva z minimálneho množstva produktov. Jeho príprava nevyžaduje viac ako 10 minút. Vhodné pre rôzne dezerty.

Krém je pripravený z nasledujúcich produktov:

 • 250 gr kanalizácie. olej;
 • 1 zásobník Sladené kondenzované mlieko;
 • jeden tretí vak vanilkového cukru.

Odporúča sa odstrániť olej z chladničky a nechať ho mäknúť. Po šľahaní v miske tak, aby sa hmota stala krémovou a mierne sa rozjasnila.

Potom postupne pridávajte mlieko bez toho, aby ste zastavili prácu s metlou alebo šľahačom. Spolu s mliekom zalejeme cukrom. Porazte 5-7 minút.

Krém je pripravený urobiť tortu. Zostáva len rozmazať koláče a poslať dezert namočený v chladničke.

Na poznámke. Chuť smotany môže byť viac originálna pridaním lyžice brandy. Vďaka tomuto nápoju získa základ ľahkú chuť vlašských orechov.

S pridaním kyslej smotany

Kyslá smotana robí krém tenkým a jemnejším podľa chuti. Táto pochúťka môže byť použitá na naplnenie zákuskov alebo slúžiť sami.

Príprava mliečneho krémového krému: t

 • plechovka kondenzovaného mlieka s cukrom;
 • 400 g tuku kyslej smotany 20-25%;
 • 1-2 čaj. l. citrónová kôra.

Všetko premiešajte s metla vo veľkej miske.

Môžete pridať konzervované alebo sušené bobule a ovocie, čokoládové lupienky, nie hrubo sušené ovocie a ako výsledok získať sladký, sladký dezert, ktorý sa podáva v malých krémoch.

Na poznámke. Ak sa vám nepáči veľmi sladká smotana, rozrieďte ju 1-2 tabuľky. l. citrónová šťava. Postupne pridávajte pri šľahaní, ochutnávajte výsledok.

Varený kondenzovaný mliečny olej krém

Olejový krém má silnejšiu konzistenciu v porovnaní s klasickou verziou. To sa vysvetľuje nielen množstvom masla, ale aj použitím vareného kondenzovaného mlieka, ktoré je vždy hrubšie ako bežný výrobok.

 • 1 plechovku vareného kondenzovaného mlieka;
 • 200 gr kanalizácie. olej;
 • vrece vanilky;
 • drvené orechy.

Najprv pracujeme s mixérom s mäkkým olejom. Potom rozložte kondenzované mlieko a nalejte vanilín. Pracujeme niekoľko minút s mixérom pri strednej rýchlosti. Na konci nalejte rozdrvené orechy a opatrne premiešajte lyžičkou.

Podiel masla a kondenzovaného mlieka je možné nastaviť podľa vašich predstáv. To ovplyvní chuť dezertu a jeho textúru, schopnosť namočiť koláče a zmraziť.

Na poznámke. Varené varenie možno variť doma, ak je tu banka obyčajného kondenzovaného mlieka. Toto sa vykonáva nasledovne: nádoba sa umiestni do panvy s vodou, privedie sa do varu a varí sa hodinu na strednom ohni. Potom by mala byť banka ponechaná vychladnúť, po ktorej môže byť otvorená a použitá na určený účel.

Čokoládová ganache z kondenzovaného mlieka a masla

Len málo z nich nemusí mať rád pochúťku s prídavkom čokolády. Čokoládový krém je neuveriteľne sladký a chutný. Môže sa použiť na výrobu koláčov, zákuskov a iných dezertov.

Na výrobu čokoládovej smotany potrebujete iba tri produkty:

 • 250 gramov vysoko kvalitnej tmavej čokolády;
 • 200 gr kanalizácie. olej;
 • 150 gramov kondenzovaného mlieka.

Oddelene od seba vo vodnom kúpeli, roztopte čokoládu, po rozbití na kúsky a maslo. Ten nemôže byť roztavený, ale len udržiavaný pri izbovej teplote, takže sa stáva mäkkou. Potom minútu minúte, nalejte kondenzované mlieko a spolu s ním porazte a nakoniec pridajte upečenú čokoládu a jednu minútu pracujte s mixérom / šľahačom.

Krém sa musí okamžite použiť na určený účel, inak bude príliš hrubý na vrstvu koláča.

Namiesto čokoládových tyčiniek sa môže použiť kakaový prášok. Pre tento podiel postačuje 2-3 lyžičky. produktu.

S prídavkom brandy

Pôvodná chuť a niektoré zjemnenie smotany dáva malé množstvo brandy.

Odporúčame skúsiť nasledujúci recept:

 • 150 gramov masla;
 • 3 tabuľka. l. práškový cukor;
 • 3 tabuľka. l. kondenzované mlieko;
 • 3 tabuľka. l. kakaa;
 • 1 tabuľka. l. koňak.

Postup prípravy sa nelíši od predchádzajúcich možností - mäkký olej sa kombinuje s inými zložkami pomocou mixéra. Krém je okamžite pripravený na použitie, nemusí byť podávaný infúziou alebo ochladený pred zdobením koláča a koláčov.

Na poznámke. Jedna z nezvyčajných možností pre krém - s pridaním banánového pyré z prvého ovocia. Ovocné pyré spravidla plní funkciu nezávislej prísady. S ním nemusíte pridávať brandy alebo iné vysoko aromatické zložky.

Ako zahustiť krém z masla a kondenzovaného mlieka?

Na prípravu hustého, chutného krému na báze masla a kondenzovaného mlieka odporúčame použiť nasledujúci recept:

 • 600 gr kanalizácie. olej;
 • 300 g kondenzovaného mlieka;
 • 2 tabuľka. l. kakaa;
 • niektoré vanilky.

Mäkké maslo, bite až do bielenia a rovnomernosti obrobku. Potom pridáme zvyšné zložky a niekoľko minút pracujeme v mixéri.

Krém sa okamžite aplikuje na koláče a potom sa vloží do chladničky. Kakaový prášok absorbuje časť vlhkosti a maslo v chlade zamrzne. Krém sa tak stane hustejším a silnejším, pretože mal čas trochu namočiť koláče.

Na poznámke. V kréme, môžete pridať malé množstvo sušeného mlieka a pár lyžice kokosových lupienkov. Dezert tak získa chuť známych a mnohých obľúbených barov Bounty, a preto bude ešte hrubší a stabilnejší. Môžete tiež experimentovať s drvenými orechmi rôznych odrôd, instantnou kávou, kakaom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár