Ako zviazať úzku kravatu: 8 krok-za-krokom návod s diagramami a fotografiami

Kravata je znamením pevnosti a dobrých mravov. Ale po zakúpení tohto atribútu vyvstáva otázka, ako zviazať úzku kravatu, aby sa nasledovala móda a ukázala jej presnosť.

Klasický spôsob, ako uviazať úzku kravatu

Klasický spôsob je k dispozícii každému, pretože má jednoduchosť.

Často sa nazýva „štvorka“, pretože krok za krokom pozostáva iba z 4 bodov:

 1. Šatníková skriňa je umiestnená nad golierom takým spôsobom, že v dôsledku toho výrobok dostane vhodnú dĺžku, potom je najväčšia časť prekrytá na najmenšiu tak, aby úzka „vyzerala“ doľava.
 2. Široká časť sa ohýba a ide na pravú stranu. Priemer menšej časti nevyhnutne tvorí slučku.
 3. Široký koniec je ťahaný zdola nahor vo vnútri krčnej slučky.
 4. Navlečie sa do novo vytvoreného očka a dotiahne sa.

Klasická technika bude vyhovovať všetkým a zapadne do akéhokoľvek štýlu, takže to nevyjde z módy. Ale zároveň existujú aj iné typy uzlov, ktoré sa používajú s rôznymi modelmi oblečenia.

Pokyny krok za krokom s diagramami

Počet uzlov kravaty presahuje tucet. Niektoré z nich sú tradičné, ale sú chytľavé a nezvyčajné. Aby ste svoj obraz doplnili o nový diel každý deň, mali by ste zvládnuť aspoň niekoľko z nich.

Výkresy podrobne ilustrujú proces bez ohľadu na to, ako sa to môže zdať mätúce.

Anglický štýl

Ďalší názov pre túto metódu je Windsor, na počesť reprezentatívnej osoby Anglicka. Vhodné pre úradníkov a pre priateľskú alebo rodinnú dovolenku, ktorá sľubuje, že sa rýchlo skončí. Ide o to, že tento uzol sa dá uvoľniť jedným pohybom bez toho, aby sa odstránila alebo uvoľnila celá kravata. Veľmi pohodlné.

Jediná námietka - pôvodne musí byť príslušenstvo dlhšie ako obvykle, takže neskôr nevyzerá komicky krátko:

 1. Produkt mentálne rozdeľte tak, aby stredná časť nemala viac ako 30 cm, menší koniec šírky je kratší, tým väčší - dlhší.
 2. Kríž ich.
 3. Pretiahnite veľkú hranu cez hrdlovú slučku nahor.
 4. Znova ho spustite a otočte krátkym okrajom okolo neho tak, aby dlhé „body“ smerovali doprava, potom ho preneste v opačnom smere cez slučku (zhora nadol).

„Windsor“ je volumetrický sám o sebe, preto sa kombinuje len s tenkou kravatu. Hrubá tkanina alebo veľká šírka urobí z dizajnu objemný.

Ďalší spôsob, "viktoriánsky", prišiel k nám z Anglicka. Jeho meno dostal na počesť éry jeho popularity - XIX storočia, v čase vlády kráľovnej Viktórie.

Jeho druhé meno je „Štyri s krútením na polovicu“, ale nie preto, že to vyzerá ako klasická „Štyri“, ale kvôli tomu, že jeden koniec je zabalený do ďalších 4 krát:

 1. Hádzajte širokú hranu cez úzky a 4-násobne ju v smere zľava doprava.
 2. Závit vo voľnej medzere medzi golierom a kravatu.
 3. Znížte a upevnite „konštrukciu“.

V mladosti

Štýlovo a krásne kravata úzka kravata môže byť spôsob, ako "Van Wake", ktorý - nezvyčajný detail - prišiel s a popularizoval dievča-umelkyňa Lisa Van Wake. Výsledok nevyzerá striktne - detail, pre ktorý sa to páči mladým ľuďom.

Farba látky príslušenstva je lepšie zvoliť svetlo, takže nezvyčajné vinutie jasne vyniká, skôr než zlúčiť, ako by to bolo s tmavou tkaninou:

 1. Ako obvykle, široký koniec ťahá cez úzky koniec, potom omotaný okolo druhého. Jemnosť metódy: je zabalená trikrát a nie príliš tesne (mala by existovať malá medzera).
 2. Široký koniec prechádza najprv cez hrdlovú slučku zdola nahor, potom sa ťahá zhora nadol do medzery z bodu 1, takže vinutie zostáva na vrchu.
 3. Uzol je dotiahnutý a obnovený.

Iný spôsob, ktorý nie je vhodný na obrady, ale ktorý dokonale zapadá do obrazov mládeže, je „orientálna“. Nie je úplne symetrický, čo sa stáva zvláštnym detailom, pridáva hravosť a zámernú jednoduchosť. Jednoduchosť prevedenia môže prevážiť iba jedna nevýhoda - pre "Oriental" je lepšie zvoliť väzby z hustých tkanín, inak bude uzol visieť, bude musieť byť neustále opravovaný. V prípade potreby sa však dizajn ľahko uvoľní.

prevedenie:

 1. Odev je položený na krk lícom nadol a obruba.
 2. Široký koniec visí pod úzkym, potom prechádza pod ním a vytvára kríž.
 3. Uskutočňuje sa ešte jeden prechod, len teraz je druhý okraj na vrchole. Top vyzerá jeho tvár. Navíjanie je voľné, takže existuje možnosť pretiahnuť ďalšiu vrstvu tkaniny.
 4. Široký koniec je najprv vedený zdola nahor cez hrdlovú slučku, potom zhora nadol cez malú medzeru medzi vrstvami vinutia uvedenými v poslednej vete odseku 3.
 5. Výrobok sa vytiahne a dokončí.

Tam je uzol "Onassis", veľmi podobný "Oriental". Vykonáva sa rovnakým spôsobom, okrem toho, že široká časť bude musieť byť obalená okolo tenkej dvojnásobne namiesto jednej. Viazanie v podstate rovnakým spôsobom ako „Štyri“, takže sa každý vyrovná s „Onassis“. Zaujímavé je, že pochádza zo slnečného Grécka a je pomenovaný po modernom vodcovi Aristotelovi Onassisovi. Uzol vyzerá mlado, je dokonale kombinovaný s jasnými farbami a pútavými detailmi. Látkové výrobky výhodne ľahké.

Možnosť sledu sleďov

Jedným z uzlov, ktorých meno možno často počuť, je „Grandchester“, na počesť mesta neďaleko Cambridge a univerzity rovnakého mena, kde táto metóda vznikla. Hotový uzol, podobne ako Windsor, je veľmi masívny, preto sa používa len na tenkých pásoch (nazývajú sa aj sleďové kravaty).

Navyše sa odstráni dodatočná dĺžka príslušenstva:

 1. Zalepte výrobok nesprávnou stranou na golier. Široký koniec je na ľavej strane a visí pod úzkym.
 2. Kríž, s širokými prechádza doprava a pod úzky.
 3. Kríž v opačnom smere, teraz hádzanie široký okraj na vrchole, potom znovu pretiahnite zdola, pod úzkou.
 4. Znovu namontujte body 2 a 3 s tým výsledkom, že úzky koniec bude dvojnásobne opletený.
 5. Vytiahnite široký koniec nahor cez slučku krku.
 6. Natiahnite široký koniec zhora doprava, potom - pod úzky okraj a nad ním.
 7. Opakujte odsek 5 a potom pretiahnite väčší okraj cez vytvorené oko.
 8. Narovnajte produkt. Hotovo!

Ako krásne uviazať uzol semi-vietor

"Poluvindzor" - nepostrádateľná metóda poriadku klasiky. Je to veľmi podobné zvyku "Windsor", ale vyzerá menej luxusne a objemne.

V niektorých situáciách to môže byť plus, okrem vyhotovenia polovičnej verzie je jednoduchšia ako originál:

 1. Prekročte konce príslušenstva (široké je hore).
 2. Obal tenký koniec široký.
 3. Vytiahnite široký koniec k hrdlu a nite cez výslednú "tesniacu" pásku.
 4. Posuňte širokú hranu doľava a mierne ju potiahnite, posuňte ju horizontálne zľava doprava (vytvorí sa slučka).
 5. Potom znova potiahnite a znova prevlečte uzol.
 6. Preskočte široký koniec cez slučku od posledného bodu a utiahnite ho.
 7. Zarovnajte polohu veci.

Každá metóda je ľahko uskutočniteľná a na úplné zvládnutie stačí niekoľkokrát nezávisle naviazať úzku kravatu. Tlačený systém pomôže vyrovnať sa s prvými pokusmi bez toho, aby ste sa dostali online.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár