Linex alebo Bifiform - čo je lepšie: porovnanie liekov, zloženie, dávkovanie, analógy probiotík

Po antibiotikách sa pacienti často stretávajú s nerovnováhou črevnej mikroflóry. Takéto ochorenie má nepríjemné následky, najmä problémy s trávením. Moderná farmakológia môže ponúknuť širokú škálu probiotík, takže pacienti sa často zaujímajú o to, čo je lepšie: Linex alebo Bifiform.

Porovnávacie charakteristiky Linex alebo Bifiform

V prípade dysbakteriózy, akútnej intoxikácie tela a otravy môžu byť predpísané lieky, ktoré predstavujú skupinu probiotík. S cieľom urobiť správnu voľbu a vybrať optimálny liek sa odporúča oboznámiť sa s porovnaním prípravkov Bifiform a Linex.

Zloženie a formy uvoľňovania

Obe terapeutické činidlá patria do tretej generácie probiotík, ktoré obsahujú mikroenkapsulované prospešné baktérie niekoľkých odrôd naraz.

Linex je dostupný v takých formách na použitie: kapsuly, prášok a kvapky pre deti. Jej hlavnou zlúčeninou je lebenín. Liek Bifiform je vo forme prášku, kapsúl a sladkých žuvacích tabliet.

Bifiform obsahuje bifidobaktérium (300 mg), ako aj enterokoky (enterococcus faecium). Kým v Linex rovnaký zoznam dobrých baktérií, ale s pridaním laktobacilli. Z toho vyplýva, že počet mikroorganizmov potrebných v druhom je o niečo väčší.

A tiež v dvoch prípravkoch existuje množstvo ďalších zlúčenín: laktóza, stearát horečnatý, škrob.

Stojí za zmienku, že Bifiform obsahuje laktulózu, ktorá je nebezpečná pre ľudí s neznášanlivosťou mliečneho cukru.

Vplyv na telo

Porovnané terapeutické liečivá majú podobný farmakologický účinok na telo pacienta vzhľadom na zloženie ich zložiek. Najvýznamnejším terapeutickým účinkom je normalizácia a obnovenie normálnej rovnováhy mikroflóry v čreve s dysbiózou a inými poruchami. Potrebné bifidobaktérie (bifidobacterium longum) majú pozitívny vplyv na prostredie fermentovaného mlieka v žalúdku.

Okrem základných farmakologických vlastností môžu oba prípravky odstraňovať toxíny z tela, zlepšovať tráviaci proces, posilňovať celkovú imunitu a vytvárať ochranný film na povrchu slizníc. Tieto prostriedky sa často používajú pri liečbe malých detí, aby sa normalizovalo fungovanie čreva. Prospešné zloženie mikroorganizmov prispieva k produkcii vitamínov B a K, ktoré tiež poskytujú ochrannú funkciu a spomaľujú reprodukciu patogénnych mikróbov.

Indikácie na použitie

Linex aj Bifiform sa zvyčajne predpisujú na terapeutickú liečbu rôznych črevných porúch. Indikácie na používanie týchto liekov sú rovnaké, ale existujú určité rozdiely.

Probiotiká sa majú užívať v nasledujúcich prípadoch:

 • otrava jedlom;
 • prevencia črevných porúch, zápchy, dysbakteriózy a rotavírusu;
 • terapeutická liečba dysbiózy, ktorá je sprevádzaná porušením stoličky, záchvatmi vracania a bolestivými pocitmi v žalúdku;
 • pri akútnej alebo chronickej hnačke rôznych etymológií;
 • plynatosť;
 • obnovenie črevnej flóry po infekčnej črevnej infekcii;
 • chronická zápcha;
 • liečených antibiotikami.

Významnou výhodou lieku Bifiform je možnosť terapie v prípade žalúdočnej kolitídy a gastroenteritídy. Odborníci poznamenávajú, že tento liek je o niečo účinnejší pri riešení takýchto porúch.

Dávkovanie a podávanie

Pretože obe liečivá majú rôzne dávkovacie formy, spôsoby použitia a dávkovanie môžu byť odlišné.

Optimálna forma Linexu je zvolená s prihliadnutím na vekové charakteristiky a ďalšie individuálne podmienky:

 1. Linex pre deti v kvapkách sa riedi v akejkoľvek tekutine, štandardná dávka je 6 kvapiek denne.
 2. Sáčkový prášok sa tiež riedi kvapalinou. Novorodenci a deti do 7 rokov majú jeden sáčok denne. Dospelí by mali užívať dve vrecúška denne.
 3. Kapsuly Kojenci Linex Forte a deti do dvoch rokov sú uvedené v jednej dávke denne. Od dvoch do 12 rokov užívajte 2 kapsuly trikrát denne. Dospievajúci a dospelí - 3 kapsuly denne.

Liek Bifiform odporúčaný na použitie podľa tejto schémy:

 1. Kapsuly Bifiform deti od dvoch rokov a dospelí užívajú 2-3 ks denne. V prípade potreby sa môže množstvo zvýšiť na 4 kapsuly.
 2. Práškové vrecúška pre pacientov mladších ako 3 roky sa odporúča jeden sáčok trikrát denne. Pacienti starší ako 3 roky užívajú dve.
 3. Žuvacie tablety pre deti do 3 rokov sú uvedené v množstve jedného kusa trikrát denne. Starší pacienti užívajú dve tablety trikrát denne.

Tak ako tento liek, má sa predpisovať dieťaťu už po jednom roku.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Významnou nevýhodou Bififormu je, že obsahuje príchute. Takéto látky môžu spôsobiť rozvoj alergií, najmä u malých detí. Rovnako ako vážna nevýhoda je skutočnosť, že tento liek je povolený pre deti staršie ako 1 rok.

Linex je však povolený aj pre dojčatá. Medzi kontraindikácie a vedľajšie účinky oboch liekov len individuálne zložka zložka neznášanlivosti.

Môžem piť drogy súčasne

Podľa návodu na použitie sú obe lieky dobre kombinované s inými liekmi. Treba tiež poznamenať, že Linex a Bifiform sa môžu spotrebovať súčasne. Pre takúto kombináciu je však potrebné dodržiavať nasledujúce podmienky: medzi užívaním liekov musí uplynúť najmenej dve hodiny.

Čo znamená lepšie - znalecký posudok

Stojí za zmienku, že experti takmer jednomyseľne súhlasia s účinnosťou Linexu a Bififormu. Lekári poznamenávajú, že obe lieky sú hlavnými látkami pre dysbakteriózu.

Každý liek sa vyberie v závislosti od účelu, histórie a veku pacienta.

Takže pre dieťa bude najlepším liekom Linex, pretože je úplne bezpečný. Avšak na liečbu kolitídy a gastroenteritídy zvoľte Bifiform.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár