Krém Rosamet: návod na použitie, zloženie, analógy antibakteriálneho krému

Akné a iné nedokonalosti pokožky vplývajú na mnoho komplexov s ohľadom na ich vlastný vzhľad. Často dospievajúci v puberte čelia takýmto problémom, existujú však prípady, keď sa zápal vyskytuje u ľudí s vyšším vekom pod vplyvom vonkajších a vnútorných faktorov. V boji proti kožné vyrážky príde na pomoc anti-bakteriálne krém "Rozamet", ktorého činnosť je zameraná na úplné zničenie patogénu akné.

Zloženie antibakteriálneho krému

Prítomnosť antimikrobiálnej látky metronidazolu na báze liečiva robí činidlo najúčinnejším pri liečení akútnych zápalových procesov spôsobených reprodukciou patogénnej mikroflóry. Metronidazol zničí nebezpečnú baktériu Helicobacter pylori, ktorá, ako sa ukázalo na základe lekárskeho výskumu, je schopná vyvolať výskyt ružovky.

Zložka je tiež účinná proti hubám a grampozitívnym anaeróbnym baktériám - hlavným pôvodcom akné. Účinný terapeutický účinok sa dosahuje vďaka antiseptickým, protizápalovým a antiprotozoálnym vlastnostiam účinnej látky. Okrem toho zloženie krému má výrazný antioxidačný účinok, blokuje škodlivé účinky voľných radikálov na pokožku.

Okrem metronidazolu obsahuje antibakteriálny krém vo svojom zložení: t

 • glycerol;
 • emulgátor;
 • čistená voda;
 • kvapalný parafín;
 • konzervačné látky.

Náklady na akné krém v lekárni sa pohybuje od 200 do 300 rubľov.

Na čo je krém Rosamete predpísaný?

Tento nástroj zvyčajne predpisujú dermatológovia na liečbu akné, ružovky a pustulárnych erupcií kože. Regeneračný účinok lieku pomáha obnoviť integritu poškodených tkanív, čím eliminuje účinky zápalu vo forme post-akné. Kvôli svojmu metronidazolu sa krém Rosamet používa aj na liečbu takých zápalových procesov vonkajších pohlavných orgánov ako je balanopostitída a vulvovaginitída.

Poznámka: Širokospektrálne antimikrobiálne činidlo nevyvoláva výskyt teleangiektázií, čo je tendencia, ktorá sa objavuje u pacientov s ružovkou v dôsledku oslabenej vaskulárnej siete.

Krém "Rosamet" je tiež predpísaný na liečbu akné vulgaris, vyskytujúce sa na pozadí vážnych hormonálnych porúch v tele.

Návod na použitie lieku

Antibakteriálny krém je určený výhradne na vonkajšie použitie. Tenká vrstva liečiva sa ošetruje len poškodené oblasti epitelu dvakrát denne: ráno a večer. Pred použitím je nutné dôkladne vyčistiť pokožku od nahromadenej nečistoty a make-upu. Trvanie liečby závisí od závažnosti klinických príznakov akné, ako aj od stupňa kožných lézií.

Dermatológovia zvyčajne predpisujú lieky počas niekoľkých týždňov až 4 mesiacov. Vzhľadom na silný protizápalový účinok použitia je tento účinok zrejmý po prvom týždni liečby. V tomto prípade je dôležité, aby sa priebeh liečby vykonával až do konca, aby sa zabránilo riziku vzniku nových ohnísk zápalu. Pri liečbe pohlavných orgánov sa na poškodenú sliznicu aplikuje malé množstvo krému dvakrát denne a trvanie liečebného cyklu nie je dlhšie ako 10 dní.

Je to dôležité! Vyhnite sa kontaktu s očnou sliznicou, aby nedošlo k nadmernému slzeniu, opuchu a následným alergiám. V prípade náhodného kontaktu s očami okamžite umyte sliznicu veľkým množstvom teplej vody.

Počas tehotenstva a dojčenia

Aktívna zložka metronidazolu, keď sa požíva orálne, je schopná preniknúť placentou, čím spôsobuje vážne poškodenie vyvíjajúceho sa plodu v maternici. V prípade smotany, ktorá je určená na lokálne použitie, sa tento efekt výrazne znižuje.

Gynekológovia však spravidla nepredpisujú lieky v prvom trimestri po počatí, ako aj počas laktácie, aby sa predišlo rôznym komplikáciám. V neskorších štádiách tehotenstva predpisuje krém Rosamet akné špecialista len v prípade naliehavej potreby.

Liekové interakcie

Pri interakcii diskutovaného liečiva s inými liekmi neboli zaznamenané žiadne vedľajšie účinky. Vzhľadom na niektoré vlastnosti metronidazolu však lekári odporúčajú používať krém s opatrnosťou v kombinácii s inými liekmi.

Je dôležité zvážiť niektoré vlastnosti účinnej látky:

 • metronidazol v spojení s disulfiramom môže viesť k intoxikácii tela, spúšťaniu, teda k narušeniu nervového systému;
 • počas liečby je potrebné vylúčiť akékoľvek alkoholické nápoje, aby sa zabránilo výskytu disulfiramovej reakcie;
 • Cimetidín znižuje proces eliminácie metronidazolu, čím zvyšuje prípustnú rýchlosť účinnej látky v krvi.

Kontraindikácie, vedľajšie účinky a predávkovanie

Kontraindikácie zahŕňajú:

 • prvého trimestra gravidity a laktácie;
 • individuálnu neznášanlivosť účinných látok obsiahnutých v prípravku;
 • veku detí do 12 rokov.

Aby sa zabránilo alergickej reakcii, odporúča sa vykonať test citlivosti vopred.

Na to sa aplikuje malé množstvo krému na zadnej strane ruky a sleduje sa reakcia pokožky. Vedľajšie účinky sa často vyskytujú ako dôsledok nesúladu s pravidlami používania lieku alebo so zvýšením prípustnej dávky lieku. Sú sprevádzané bolestivým pálením, svrbením, začervenaním liečených oblastí, ako aj alergickou vyrážkou a urtikáriou.

analógy

Diskutovaný liek je lacný a vysoko účinný.

Farmaceutický priemysel však ponúka iné krémy s podobným zložením a účinkom:

 • "Klion" - najlepší analóg krém "Rosamet", ktorých účinné zložky sú metronidazol a triclosan. Tento kombinovaný prípravok porušuje membránovú štruktúru patogénnych mikroorganizmov, čím inhibuje ich ďalšiu reprodukciu. Aktívny proti gramnegatívnym aeróbnym baktériám sa používa na liečbu ružovky, ekzémov, akné a iných dermatologických ochorení, ktoré sú zápalové. Môžete si kúpiť masť za cenu v rozmedzí od 89 do 449 rubľov.
 • "Roex krém" - okrem metronidazolu obsahuje vo svojom zložení kyselinu mliečnu, ktorá má výborný exfoliačný a regeneračný účinok. Liek je najúčinnejší pri liečbe papulopustulárnych erupcií spôsobených prítomnosťou ružovky. Kontraindikované počas gravidity a laktácie. Náklady - 628 rubľov.

Avšak, nestojí za to nahradiť liek predpísaný špecialistom s niektorým z analógov sami. Napriek podobnému princípu pôsobenia sú ich zloženia odlišné a preto môžu spôsobiť úplne neočakávané negatívne účinky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár