Mliečne huby - ako sa starať a jesť?

Výhody mliečnych výrobkov sú už dlho známe. V rôznych krajinách ľudia fermentovali mlieko pomocou vlastného druhu baktérií kyseliny mliečnej. Tibetská mliečna huba je pokrytá legendami, ktorých spoľahlivosť je ťažké overiť. Skutočnosť, že kefír získal s jeho pomocou má úžasné vlastnosti, je však nepochybná. Učíme sa, kde získať mliečnu hubu, ako sa starať a používať.

Užitočné vlastnosti mliečnej huby

Mladé mliečne huby pripomínajú malé zrná ryže, ktoré sú žltkastobielej farby. Nápoj získaný pomocou týchto malých zŕn má jedinečné liečivé vlastnosti. Jeho zloženie je veľmi bohaté. Ide o minerálne soli, baktérie mliečneho kvasenia, uhlie a kyseliny mliečne, malé množstvo alkoholu, tukov, bielkovín, ktoré telo ľahko vstrebáva, enzýmy, prírodné antibiotiká a mnohé ďalšie liečivé látky.

Liečebný účinok tibetského kefíru je rôznorodý, ovplyvňuje takmer všetky dôležité systémy ľudskej činnosti.

 • Normalizuje prácu čriev a všetkých ostatných orgánov gastrointestinálneho traktu, zvyšuje imunitu.
 • Fixuje črevnú mikroflóru.
 • Reguluje metabolizmus, pomáha eliminovať všetky škodlivé látky z tela.
 • Zlepšuje kardiovaskulárny systém, jeho použitie môže vyliečiť aj hypertenziu.
 • Zmierňuje alergie.
 • Pomáha rozpúšťať nádory, ktoré majú benígnu povahu.
 • Je to preventívne opatrenie, ktoré zabraňuje vzniku zhubných nádorov.
 • Má terapeutický účinok pri všetkých ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest. Pred príchodom antibiotík, tibetský kefír dokonca liečil tuberkulózu.
 • Znižuje zápal, potláča reprodukciu mikróbov.
 • Zmierňuje kŕče, odstraňuje kamene zo žlčníka a obličiek.
 • Pomáha vyrovnať sa s cukrovkou nezávislou od inzulínu.
 • Zabraňuje starnutiu a zlepšuje celkový stav tela, zvyšuje jeho tón.
 • Posilňuje steny ciev a zabraňuje ukladaniu aterosklerotických plakov na nich.

Prospešné vlastnosti tibetskej mliečnej huby sa na to neobmedzujú. Je schopný liečiť kandidózu. Je to nenahraditeľný nástroj pre kocovinu alebo otravu jedlom. Dlhý príjem pomáha zbaviť sa kameňov v pečeni. Výživný účinok sa rozširuje o zlepšenie pamäti a pozornosti.

Ako pestovať mliečne huby od nuly? Ako sa dá napiť?

Z ničoho tibetskej kefírovej huby nie je možné získať. Z bežného skladu je možné pestovať jogurt. Určite má liečivé účinky a v budúcnosti bude pravidelne kvasiť mlieko, ale nemá jedinečné vlastnosti, ktoré sú vlastné len tibetskému produktu. Preto pre chov bude potrebovať aspoň lyžicu pôvodného tibetského kefírového huby. Malé množstvo huby možno vždy zakúpiť v lekárni, v mliekarenskej kuchyni, alebo sa opýtať priateľov, ktorí majú túto hubu.

Rovnako ako ktorýkoľvek iný živý organizmus, tibetská mliečna huba je schopná rásť. K rastu dochádza, ak sa z neho pripravuje denný nápoj a vždy sa vylieva čerstvé mlieko.

Prvá porcia sa pripravuje z lyžice semena, naleje sa pohárom mlieka. Nádoba je pokrytá gázou. Po dennom udržiavaní na teplom mieste, ale nie vo svetle, je nápoj pripravený na použitie a huba - na umývanie a prípravu novej porcie tibetského kefíru.

Ak chcete zmeniť hubu na liečivý nápoj, budete potrebovať:

 • sklenená nádoba;
 • kúsok gázy, ktorý ju zakryje;
 • čistú vodu, je potrebné umývať huby medzi procesmi fermentácie;
 • mlieko, najlepšie, ak nie je prírodná pasterizácia, od súkromného výrobcu, kravy alebo kozy s dostatočným obsahom tuku, nemôže byť uvarená;
 • plastová lyžica a sito, cez ktoré sa finálny produkt filtruje a zrná kefíru sa v ňom premyjú.

Ako sa starať o túto kultúru?

Aby huba nebola chorá a pravidelne produkovala liečivé kefír, musíte dodržiavať niekoľko dôležitých podmienok:

 • nalejte denne mlieko;
 • po filtrácii je potrebné opláchnuť tečúcou čistou vodou pri izbovej teplote, v žiadnom prípade nie studenej alebo horúcej;
 • na starostlivosť o huby nepoužívajte žiadne kovové predmety, je povolené používať len sitá z nerezovej ocele;
 • fermentačný postup sa uskutočňuje pri teplote miestnosti;
 • Nenapĺňajte huby horúcim mliekom;
 • Nenechávajte pohár húb v jasnom svetle;
 • nezatvárajte veko nádoby;
 • Mlieko s hubou sa nesmie chladiť dlhšie ako 3 dni;
 • po takomto skladovaní sa musí vykonať fermentačný cyklus pri teplote miestnosti.

Všetko príslušenstvo na prípravu nápoja s použitím tibetskej kefírovej huby možno prať len sódou. Syntetické detergenty nie je možné použiť.

V priebehu času, huba je starnutie, veľké častice je potrebné odstrániť.

Podmienky používania

Aby tibetský kefír priniesol najväčší úžitok, je potrebné ho pravidelne používať v kurzoch trvajúcich 20 dní s desaťdňovou prestávkou. Plne účinok liečby nápojom sa môže prejaviť len jeden rok po začiatku liečby. Ak je prestávka na užívanie kefíru, nemali by byť žiadne prestávky na jeho prípravu. To je plné škody a dokonca aj smrti huby. Preto je potrebné ju pripraviť denne a používať mimo recepcie, aby sa zlepšil stav pokožky tváre a vlasov. Dospelý potrebuje denne štvrť litra nápoja. Najlepšie je piť asi hodinu pred spaním. Nevyhnutný stav - žalúdok počas recepcie by mal byť prázdny. Prvé dva týždne je obnovenie funkcie gastrointestinálneho traktu, teda zvýšená flatulencia, častá stolica. Moč môže stmavnúť a ak sú v žlčníku alebo obličkách kamene, bude vás trápiť bolesť. To všetko sú dočasné javy, ktoré zmiznú 14 dní od začiatku recepcie.

Čo sa nedá urobiť pri liečbe kefírovej huby?

 • Zakázané akékoľvek alkoholické nápoje.
 • Nemôžete brať žiadne lieky.
 • Príjem tibetský kefír nie je kombinovaný so zavedením inzulínu, pretože neutralizuje jeho činnosť.

Tibetské mliečne huby a chudnutie

Tibetský kefír - skvelý spôsob, ako schudnúť. Zlepšuje tráviaci trakt, normalizuje metabolizmus, je schopný rozložiť tuky na najjednoduchšie zlúčeniny, ktoré sa z tela ľahko odstraňujú. Okrem toho znižuje chuť do jedla. Na zníženie hmotnosti by mal byť liečivý nápoj opitý v noci denne. A okrem toho dvakrát týždenne držať pôstne dni, v ktorých môžete piť len kefír, jesť jablká a hrušky. Povolená kvapka medu. Dodržiavanie tejto výživy, môžete stratiť až 4 kg za mesiac.

Čo pozostáva zo dňa pôstu:

 1. Prvé raňajky sú pohárom kefíru a 1 jablka.
 2. Druhé raňajky - pohár kefíru, jablka a hrušky.
 3. Obed - pohár kefíru, ktorý umožňuje pridať kúsok čierneho chleba.
 4. Večera - hrušky a jablkový šalát s kefírovou omáčkou.
 5. Asi hodinu pred spaním - pohár kefíru, kde bola pridaná lyžička medu.

Aplikácia v kozmetike

Kozmetičky už dlho oceňujú jedinečné vlastnosti mliečnej huby a používajú ju na zlepšenie stavu akéhokoľvek typu pokožky, bielenia a starostlivosti o vlasy.

Masky pre suchú pokožku

 • Dvakrát týždenne ráno sa odporúča aplikovať zmes 2 lyžičiek kefíru, lyžičku tvarohu a žĺtok 1 vajcia. Na očnú oblasť neukladajú masku, sú jednoducho rozmazané jogurtom. Po 20 minútach masku opláchnite studenou vodou.
 • Ak sú kapiláry rozšírené, maska ​​2 lyžice tvarohu, lyžica čajových lístkov alebo petržlenová šťava, lyžice rybieho oleja s vitamínmi sa vloží na tvár, môžete ju nahradiť lyžičkou ľanového oleja. Pridajte do zmesi citrónovú kôru.
 • Môžete si urobiť masku z jedného tibetského kysnutého mlieka. Na noc sa na tvár aplikuje 7 vrstiev. Každá vrstva sa musí najprv absorbovať. Zvyšky masky sa zmývajú len ráno, večer len namočia tvár obrúskom.

Pre mastnú pleť

 • Ráno, dvakrát týždenne, položíme na tvár masku zmesi, ktorá sa pripravuje z rovnakého množstva tibetského kyslého mlieka a bielej hliny. Uchovávajte na tvár 20 minút, opláchnite teplou vodou.
 • Ak chcete utrieť tvár, môžete urobiť tonikum 2 polievkové lyžice srvátky, získané z jogurtu, a lyžičku vodky. K tomuto množstvu sa pridávajú iba 3 kvapky citrónovej šťavy. Tvár sa denne utiera ráno a po 10 minútach sa premyje studenou vodou.

Normálna koža

 • Najjednoduchší spôsob je umyť ráno v tibetskom jogurte trikrát týždenne a umyť ho studenou vodou.
 • Dvakrát týždenne v noci urobte masku zo zmesi jogurtového ovocia, bobuľoviny alebo zeleninového pyré a tvarohu. Všetky zložky sa odoberajú v rovnakých množstvách, zeleninová alebo ovocná zložka je žiaduca zmena čo najčastejšie. Držte 20 minút, opláchnite studenou vodou.

Dobré pre jogurt av boji proti starnutiu pleti.

 • Zmiešajte polievkovú lyžicu zemiakového škrobu, 2 lyžice tibetského kefíru, vaječný bielok, šťavu vylisovanú z jednej veľkej uhorky. Pridajte lyžičku brandy. Držte 20 minút, opláchnite studenou vodou. Stačí vyrobiť takúto masku dvakrát týždenne.
 • Zmiešajte dve polievkové lyžice srvátky z tibetského kyslého mlieka a ovsených vločiek, pridajte lyžicu medu a olivového oleja. Táto zmes sa udržiava na tvári 20 minút, frekvencia aplikácie je dvakrát týždenne.
 • Tinder na jemnom strúhadle olúpané hľuzy zemiakov strednej veľkosti. Vytlačte z neho šťavu. Potrebujeme tortu zo zemiakov, pridáme polievkovú lyžicu olivového oleja, 2 lyžice tibetského kefíru, lyžičku medu. Po zmiešaní pridajte 5 kvapiek chloridu vápenatého. Držte 20 minút. Frekvencia - dvakrát týždenne.

Mnoho žien trpí pehami a pigmentovanými škvrnami na koži. S tibetským kefírom sa tento problém veľmi ľahko zvládne. Stačí, ak s ním odstránite problémové oblasti. Pri pravidelnom používaní bude výsledok viditeľný za dva alebo tri týždne.

Infúzia mliečnej huby pre starostlivosť o vlasy bude tiež neoceniteľná. Ak pravidelne robíte masku na kefírové vlasy, potom môžete zabudnúť na rozdelené konce a vypadávanie vlasov. Budú svieže, husté a lesklé. Maska sa aplikuje na vlasy umyté šampónom a udržiava sa dve hodiny. Pre najlepší výsledok sa na hlavu položí plastový sáčok. Maska zabraňuje plešatosti, takže bude užitočná nielen pre ženy, ale aj pre mužov.

Kontraindikácie pre použitie mliečnej huby

Aj takýto zázračný liek má kontraindikácie.

 1. Nemôže piť pre tých, ktorí nemajú enzým, ktorý podporuje trávenie mliečnych výrobkov.
 2. Nepracuje s cukrovkou závislou od inzulínu.
 3. Ak potrebujete užívať lieky, nemôžete ich kombinovať s liečbou tibetského kefíru.
 4. Pre tých, ktorí majú astmu, je tento nápoj kontraindikovaný.
 5. Nemôžete ho užívať tehotným ženám a deťom do 3 rokov.

Rozhodnutie o liečbe kefíru zo samotnej tibetskej mliečnej huby nestojí za to, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Pozrite si video: Сбор грибов - гриб вешенка (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár