Bouillabaisse polievka - doprajte si báječný!

Z histórie bouillabaisse polievky

Mnohí ľudia venovali pozornosť módnym lesklým magazínom, a preto mnohí ľudia venovali pozornosť názvu, ktorý bol pre naše uši trochu nezvyčajný - polievka bouillabaisse. Avšak, keď sa dozvedeli cenu tohto pokrmu v reštauráciách vo Francúzsku, mnohí znalci histórie budú prekvapení, pretože pôvodne bolo toto jedlo považované za najlacnejšie jedlo určené pre chudobných ľudí.

Budete prekvapení, ako sa táto polievka objavila ako prvý kurz! Na pobreží Stredozemného mora vo Francúzsku, kde si tisíce rybárov zarobili na živobytie iba lovom a predajom rýb, neboli žiadne drahé reštaurácie ani veľmi bohatí ľudia. Preto si predávajúci nemohli dovoliť hodiť do večera zvyšky rýb, ktoré neboli počas dňa predané - tak prišli s varením z nich.

S rozvojom cestovného ruchu v týchto oblastiach sa začal rozvíjať reštauračný biznis, ktorého hlavné tváre - slávni šéfkuchári Marseille - tiež nevadili sporenie tým, že robili jednoduché, ale zároveň nezvyčajne chutné, a teda obľúbené jedlo. Takto sa objavila slávna francúzska bouillabaisse, prvé jedlo z homára a iných drahých morských plodov. A pretože nemusíte spochybňovať výhody používania polievok - prvé jedlá sú naozaj užitočné a dokonca potrebné - odporúčame vám naučiť sa variť takéto jedlo sami, pretože v niektorých reštauráciách v Provence vás požiadajú až o 200 eur za časť takejto pochúťky.

Nuances varenie bouillabaisse polievka

Existujú dva základné recepty pre bouillabaisse: Marseille a Norman. Je tu jeden významný rozdiel: Marseille sú vyrábané výlučne z morských plodov, zatiaľ čo zemiaky sa pridávajú k normanom bez toho, aby sa to nepodarilo. Praví znalci tohto pokrmu vám radia, aby ste nechodili do reštaurácie hneď po otvorení: varenie bouillabaisse trvá najmenej päť hodín!

Je dôležité pochopiť, že klasický recept zahŕňa použitie presne definovaných zložiek a neumožňuje žiadnu výmenu! Tieto recepty, ktoré sú ponúkané našim hosteskám, sú však často prispôsobené, pretože Marseille bouillabaisse vyžaduje použitie takýchto druhov morských plodov:

  • Sea cock
  • Morský škorpión
  • úzky čln

To sú hlavné zložky, okrem toho, že od 7 do 10 druhov rýb a morských plodov sú pridané, s uvedením, že čím väčšia odroda, chutnejšie bude bouillabaisse rybia polievka. Doma používajte dostupné druhy morského života, ale nie menej ako 4-5 odrôd.

Postup varenia Bouillabaisse

Spočiatku varený vývar, ktorý môže byť pripravený buď z malých lacných rýb, alebo z chvostov a hláv hlavných zložiek polievky. Potom sa vývar filtruje, použité ryby už nie sú potrebné.

Počas prípravy bujónu, vezmite hlavnú zložku tejto bouillabaisse - "kytice garni": nakrájajte pomarančovú kôru na veľké kúsky, vezmite niekoľko listov vavrínu, 7-8 hrachu z čierneho nového korenia, šafranu, bazalky a tymiánu - podľa chuti. Ak máte v pláne variť bouillabaisos často, šiť špeciálnu tašku z tenkej látky pre korenie, a obyčajné gázy, v ktorom je potrebné zložiť všetko dohromady a kravatu to raz.

Rozdrviť dve veľké cibule a hlavu cesnaku, smažiť je v hrubostennej panvici v rastlinnom oleji. Pridajte tam tri veľké rozdrvené čerstvé paradajky, pohárik bieleho vína a po niekoľkých minútach vylejte vývar a položte „kyticu garni“. Nechajte stáť bez ohňa.

Teraz je čas pridať hrubo nasekané ryby a zemiaky, ak budete postupovať podľa receptu Normana. Nerobte drahý exotický recept z bouillabaisse - použite dostupné produkty. Priveďte do varu, znížte teplo a po 20 minútach pridajte morské šupky - mušle, chobotnice, krevety. Po piatich minútach vypnite teplo, vyberte vrece korenia - a polievka je pripravená. Mal by sa podávať s bielymi sušienkami, čo by malo byť dosť veľa.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár