Suchý kašeľ u dospelých, liečba ľudových prostriedkov

Mnohí sa domnievajú, že kašeľ je dôsledkom prechladnutia, ale v skutočnosti môže byť príčinou oveľa vážnejší problém. Reflexné triašky kašľa sú možné v dôsledku abnormalít srdca, prítomnosti nádorov, ORL ochorení a ďalších. Zvážte dnes suchý kašeľ u dospelých a liečbu ľudovými liekmi.

Suchý kašeľ u dospelých - príčiny

Peľ a iné cudzie malé častice zo vzduchu, prenikajúce do dýchacieho traktu, nútia riasy epitelu, aby ich aktívne odtlačili odtiaľ, aby vyčistili priedušnicu a priedušky. Keď sú receptory podráždené, začína kašeľ. Mukus má tiež antimikrobiálny účinok.

Na očistenie tela je potrebné neustále pracovať s riasinkou epitelu a bol viskózny, elastický a tekutý hlien. Ak začne zápalový proces, tieto stavy sa zlomia, čo vedie k suchému kašľu. Podráždenie slizníc receptormi len zvyšuje útoky, čo je vysvetlené snahou tela vyrovnať sa s problémom samostatne.

Teraz sa obrátime priamo na dôvody, ktoré môžu spôsobiť takýto kašeľ:

 1. Zlý návyk je fajčenie. Dech v zložení tabaku dráždi priedušky.
 2. Prítomnosť prachu v miestnosti a nadmerne suchého vzduchu.
 3. Podráždenie dýchacích ciest sliznicami cudzími telesami.
 4. Ak máte anamnézu astmy, v ktorej sa v počiatočnom štádiu vyskytuje suchý kašeľ.
 5. Ochorenia súvisiace s ORL, ako je frontálna sinusitída alebo sinusitída.
 6. Ak ste dlhodobo v stave stresu. Suchý kašeľ sa nazýva psychogénny.
 7. Alergická reakcia na čokoľvek, ako je vlna, chemikálie a iné.
 8. Požitie vírusovej infekcie - bronchitída, pneumónia, čierny kašeľ alebo ARVI.
 9. Užívanie určitých liekov môže spôsobiť vedľajšiu reakciu vo forme suchého kašľa. Takéto lieky zahŕňajú lizinopril, enalapril a iné na hypertenziu.
 10. Onkológia hrdla, priedušiek, priedušnice a pľúc.
 11. Patológia štítnej žľazy.
 12. Zlyhanie srdca. Medzi ďalšie príznaky patrí dýchavičnosť, búšenie srdca a bolesť v srdci. Akútna forma je sprevádzaná uvoľňovaním hlienu zmiešaného s krvou pri kašli.
 13. Choroby gastrointestinálneho traktu, keď sa po jedle objaví suchý kašeľ.
 14. Zvýšená intenzita problému môže indikovať tuberkulózu.

Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim vznik suchého kašľa je preťaženie, ktoré je neustále v stresových situáciách, čo výrazne znižuje imunitu. To môže aktivovať prútik Koch, ktorý je prítomný v tele 80% ľudí stredného veku, bez ohľadu na ich sociálne postavenie.

Ako liečiť suchý kašeľ u dospelých

Skôr ako sa rozhodnete, ako liečiť suchý kašeľ, musíte urobiť správnu diagnózu. A na to budete musieť prejsť testami, urobiť röntgen hrudníka, endoskopiu, preskúmať dýchacie funkcie av prípade potreby navštíviť iných špecialistov na indikácie.

Existuje niekoľko charakteristických znakov na určenie príčiny suchého kašľa:

 • pohrudnice a akútna tracheitída sú sprevádzané ostrými útokmi;
 • pri patológii priedušnice a hrtanu sú hlasné a štekavé reflexné kontrakcie;
 • ak je podráždenie pohrudnice, kašeľ je častý a menší;
 • suchý paroxyzmálny kašeľ pri zvracaní sa objavuje pri čiernom kašli;
 • zápal lymfatických uzlín v uchu vyvíja reflexný suchý kašeľ;
 • tuberkulóza, sarkoidóza, pneumokonióza a iné podobné patológie sú sprevádzané pretrvávajúcim pretrvávajúcim kašľom;
 • nadsadnost a nízka produktivita reflexných kontrakcií pozorovaných pri aneuryzme aorty, nádoroch a kompresii lymfatických uzlín;
 • srdcové zlyhanie, čierny kašeľ, sinusitída a bronchiálna astma sú sprevádzané nočným suchým kašľom;
 • pretrvávajúci problém počas alebo po jedle, hovorí o neurogénnych problémoch, divertikule pažeráka, hiátovej hernii a tracheoezofageálnej pažeráka.

Silní fajčiari sú spravidla „mučení“ suchým kašľom po prebudení. V dopoludňajších hodinách je problém aj pri chronickej povahe bronchitídy, bronchiektázy a gastroezofageálneho refluxu.

liečba

Ak je neproduktívny a oslabujúci dlhodobý a paroxyzmálny kašeľ, odporúča sa liečiť Cinecodom, Stoptussinom alebo narkotickým kodeínom.

V prípade bronchitídy môže Ambroxol, ACC alebo Carbocysteín, ako aj Solutan alebo Mukaltin vykašliavanie pomôcť pri nariedení spúta.

Dôležité: súčasne nie je možné užívať expektorančné a antitusické lieky, čo môže vyvolať bronchiálnu obštrukciu spútom.

Antibiotiká vo forme tabliet pre suchý kašeľ sú predpísané pre dospelých, ak je diagnostikovaná bakteriálna povaha ochorenia - Amoxicilín alebo Ceftriaxón, ako aj Azithromycín alebo Clarithromycín pre streptokokové alebo stafylokokové infekcie.

Obštrukcia priedušiek je liečená Berodualom alebo Berotecom. Hormonálne lieky sú indikované, ak je diagnostikovaná astma.

Existujú lieky, ktoré nemajú preukázanú klinickú účinnosť, ale stále zmierňujú stav pacientov. Patrí medzi ne Erespal, Bronholitin, Stodal, Herbion a ďalšie.

To je zaujímavé: Herbion na kašeľ

Ľudové prostriedky na liečbu suchého kašľa u dospelých

Ľudia zaoberajúci sa liečbou pomocou ľudových prostriedkov ponúkajú mnoho spôsobov, ako zmierniť a zbaviť sa suchého kašľa, ako doplnkovej liečby vo forme zmesí, odvarov, inhalácií, obkladov, odierok a kúpeľov. Ak sa chcete zbaviť problému, musíte použiť rôzne procedúry externe, interne a inhaláciou.

Recepty lektvary a decoctions v boji proti suchému kašľu

Efektívne zmierňuje suchú zmes kašľa s použitím reďkovky - umyte koreň a nakrájajte na malé plátky, posypané na vrchole cukrom. Uvoľnená šťava po 6 hodinách je liečivou kompozíciou na vnútorné použitie.

V prítomnosti infekcie je cibuľa dobrá, ktorá je zbavená horného šupky, narezaná na polovicu krúžkov a po 6 hodinách sa odoberie šťava.

Odvar zo semien kôprom a anízu - 1 malú lyžicu, a ďalšie byliny umiestnené v pohári, naplnené horúcou vodou. Po 30 minútach infúzie, kmeň vývar a piť ako liek až 3 polievkové lyžice v čase každú pol hodinu.

Varíme harmanček spolu s podnožkou alebo divokým rozmarínom. A na odstránenie suchého kašľa pomôže nasledujúci recept na odvar z bylín - podbeľ, fialový, koreň sladkého drievka (všetky 1 veľká lyžica) zalejeme pohárom vriacej vody, čo umožňuje stáť až 40 minút. Pripravené zloženie, ktoré potrebujete vypiť celý deň až 8 dní v rade.

Účinná inhalácia kašľa

Inhalácia je bezpečný spôsob eliminácie suchého kašľa, ale napriek tomu sa neodporúča pre vysokú telesnú teplotu, zápal pľúc, edém hrtanu, hnisavú angínu a zväčšené póry na tvári.

Tu je jeden z najdostupnejších a najúčinnejších receptov na inhaláciu - vložte 2 kvapky jedlého oleja do varených a drvených zemiakov. Páry musia inhalovať aspoň 7 a nie viac ako 20 minút.

Ďalším receptom je naliať 400 ml prevarenej vody zmesou koreňa sladkého drievka, šalvie (listov) a borovicových pukov (všetko v 1 polievkovej lyžici). Postup je podobný predchádzajúcej metóde.

Pozri tiež: ľudové prostriedky na kašeľ

Tlaky, trenie a kúpele na suchý kašeľ

Pre obklady, známu horčica padne nám všetkým, eliminuje dokonca štekanie a pískanie kašeľ. Ak chcete pripraviť zloženie, vezmite pohár vody a nalejte naň malú lyžicu horčičného prášku. Dobre premiešajte, vložte miesto na priedušku a na neho handričku namočenú vo varenej horčici. Kompresiu udržiavajte až 15 minút.

Silný kašeľ zmizne, ak zmiešate soľ v litri vriacej vody. Zloženie na chladenie a blot utiera v ňom, prekrývajúce oblasť priedušiek. Stlačiť, aby sa po celú noc, zabalené a vytvára efekt kúpeľa.

Na brúsenie, nákup jazveca alebo husieho tuku, ako aj jedľového oleja. Všetky tieto zmesi, po trení, nosia teplé oblečenie a ísť do postele.

Pri normálnej telesnej teplote sa odporúča kúpať s prítomnosťou éterických olejov z eukalyptu, levandule, borovice a harmančeka.

Bude účinné sedieť v kúpeľni, kde sa pridá nasledovné zloženie - 30 ml medu, rovnaké množstvo mlieka a 2 kvapky esenciálnych olejov z predchádzajúceho receptu. Trvanie procedúry je 15 minút, po ktorej sa musíte zabaliť do teplej deky.

Expektoranciá pre suchý kašeľ v tradičnej medicíne

Indikáciou na použitie expektoranu na suchý kašeľ je diagnostikovaná akútna respiračná vírusová infekcia. Je potrebné starostlivo sledovať stav, aby sa včas zaznamenali primárne príznaky, aby sa zabránilo vzniku závažných komplikácií.

Okrem farmaceutických prípravkov existujú aj tradičné lieky, ktoré sú ľahko pripravené doma.

Na báze mlieka

To bude trvať 1 fig ovocie a 0,5 l mlieka - rozdeliť ovocie na polovicu a miesto v miske s mliekom, nastavenie na oheň po dobu 10 minút pitie hotového zloženia je potrebné v horúcej forme v malých dúškoch po celý deň.

Odlúpnite 3 hlavy cesnaku a jemne nakrájajte umiestnením pol litra mlieka a varením, až kým nebude cesnak mäkký. Zloženie filter a piť každú hodinu na 1 polievková lyžica.

Z koreňa sladkého drievka

Suchý koreň rastliny v množstve 100 g jemne nasekané, zalejeme 0,5 litra vody, dať na sporák a variť, kým varí, a potom ďalších 5 minút. Teraz vyberte z tepla a nechajte stáť jednu a pol hodiny. Pite 4 krát denne na veľkú polievkovú lyžicu.

Čierna reďkovka a med

Vynikajúci vykašliavanie je znížiť vrchol v koreňoch, urobiť depresiu v strede, naliať do neho med a nechať ho na jeden deň. Vezmite výsledný sirup až 3 krát denne, 2 malé lyžičky.

Vždy je lepšie zabrániť chorobe, ako ju liečiť, takže tu sú niektoré odporúčania:

 1. Zmeňte svoj životný štýl, zbavte sa zvyku fajčiť.
 2. Jedzte dobre a dodržiavajte optimálny spôsob práce a odpočinku.
 3. Nezanedbávajte základné pravidlá hygieny, umývanie rúk pred jedlom a po chôdzi, 2 krát denne čistite zuby a tak ďalej.
 4. Snažte sa byť na miestach s veľkými davmi.
 5. Harden a udržiavať nízke, pohodlné teploty vo vašej domácnosti.
 6. Spánok s otvoreným oknom bez ohľadu na sezónu.
 7. Užitočné cvičenie, ale pravidelné.
 8. Menej nervózny a vyhnúť sa stresu.

Je dôležité nosiť primerané poveternostné podmienky, nie prehriatie a neprepúšťanie tela. V letných mesiacoch by používanie klimatizačných zariadení malo byť opatrné, aby pri východe vonku nebol rozdiel teplôt väčší ako 6 stupňov. Postarajte sa o seba a svojich blízkych!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár