Trvalky do záhrady, kvitnúce celé leto

Sen každého záhradníka - trvalky do záhrady, kvitnúce celé leto. Kvetinová záhrada je vždy dekoratívna a nehovorí s kvetinovými sadenicami, okrem prvého roku pestovania. V skutočnosti existuje veľa takých trvaliek, a preto každý záhradník môže vyzdvihnúť rastliny v súlade s dizajnom a podmienkami svojho pozemku.

Trvalky do záhrady, kvitnúce celé leto, pre slnečné miesta

Kupodivu, ale farby, ktoré vydržia priame slnečné svetlo po celý deň, menej ako dobre rastúce v čiastočnom tieni. Ale ak sa pokúsite, existuje mnoho milovníkov priameho slnečného svetla, kvitnúce celé leto.

vysoký

 • Medzi gigantmi môžete najprv rozoznať eremurus. Táto rastlina je schopná stať sa sólistom a centrom každej záhony. Od polovice júna sú tu veľké šípkovité stonky kvetov, ktoré postupne odhaľujú stredne veľké kvety žltej a oranžovej farby. Kvetina nemá rád stojatú vodu, pre zimné výsadby je potrebné mulčovanie.
 • Populárna a nenáročná rastlina - sléz alebo zásoba. Najčastejšie sa pestuje v dvojročnej kultúre, ale väčšina druhov je trvalka. S dobrou starostlivosťou, prosím, pestovateľa s veľkými kvetmi - jednoduché a froté rôznych farieb a odtieňov - viac ako jeden rok. Mallow sa najčastejšie používa ako zariadenie druhého plánu, je schopný vyzdobiť nevzhľadné budovy a ploty. Kvetina je nenáročná na podmienky rastu, ale nemá rád nadmernú vlhkosť. Môže rásť na chudobných pôdach.
 • Park ruže sa môže pochváliť ich výškou. Väčšina odrôd rastie na 2 m alebo viac. Rôzne tvary a farby kvetenstvo s kráľovnou kvetov je ťažké argumentovať s inými rastlinami. Väčšina z nich má príjemnú arómu, niekedy veľmi silnú. Jediná nepríjemnosť - pre zimné ruže musia pokryť. Ale medzi širokou škálou odrôd môžete nájsť mrazuvzdorné, ktoré nepotrebujú prístrešok, napríklad kanadské ruže. Väčšina park ruže sú re-kvitnúce a kvety sa objavujú až do mrazu. Starostlivosť o ruže nespôsobuje veľa problémov. Okrem konvenčného zavlažovania a hnojenia budú potrebné iba preventívne ošetrenia chorôb.
 • Medzi zvonmi sú obri. Zvlášť dobré je pyramídový zvonček s vysokými stopkami, ktoré tvoria stredne veľké biele a modré zvonovité kvety, ktoré kvitnú takmer celé leto. Nezaostáva za ním a zvončekovými kvetmi. V čase jeho úplného vývoja (3-4 roky), niektoré druhy tejto rastliny dosahujú výšku 170 cm, počet modrých, bielych alebo ružových kvetov na rastline je jednoducho úžasný a jemná aróma je fascinujúca. Dobre vyvinutý ker z mliečneho kvetu vo veľkosti môže súťažiť s ríbezlí Bush. Takýto gigant by mal byť soliter, najlepšie zo všetkého, čo sa vyvíja s individuálnym pristátím bez susedov. Kvitnúť bolo dlhšie, vyblednuté kvety sú odstránené. Po niekoľkých rokoch musia kríky nahromadiť, aby zakryli korene vyčnievajúce zo zeme.
 • Ostrôžky. Tieto majestátne kvety ohromujú rôznymi farbami a dlhými stopkami. S výškou rastliny 2 m sa započítava polovica kvetu. Väčšina druhov kvitne viac ako mesiac, v polovici leta. Existujú však výnimky, ktoré potešia kvitnúce takmer všetky letné mesiace.

Stredne hrubá

Táto skupina kvetov je početnejšia. Medzi nimi kvetinárstvo nájde obyvateľov pre akúkoľvek kvetinovú záhradu.

Najviac dekoratívne sú ruže. Hybridný čaj, pôdny kryt a floribunda zriedka rastú nad 1 m.

Môžete ich skombinovať s mnohými rastlinami a dokonca aj ihličnanmi.

Ale najzaujímavejšie budú kvetinové záhony z niektorých ruží. Môžete si vybrať kontrastnú farbu kvetov v rôznych odrodách alebo vytvoriť lôžko ruží rôznych odtieňov rovnakej farby - priestor pre fantáziu záhradníka je jednoducho neobmedzený.

Pre tých, ktorí nechcú zakryť kráľovnú kvetov každý jeseň, môžete vyzdvihnúť menej rozmarné rastliny, ktoré sú vysoko dekoratívne.

 • Agastahe. Modré a biele kvety v tvare špice tejto rastliny sa objavujú začiatkom júla a potešia ich kvitnutím až do konca augusta. Jeho výška je asi 60 cm, Agastahe miluje slnko a vlhkú pôdu, ale bez stojatej vody.
 • V rovnakej dobe, kvety hojne v stredne-veľké modré, biele, ružové kvety, anhuza kapas. Rastlina vyzerá lepšie pri výsadbe niekoľkých kópií. Miluje slnko a hlinenú pôdu s vápnom
 • Zeleň. Tiež milovník vápenatých pôd, ale musia byť suché. Vytrvalé druhy sú veľmi dekoratívne, majú guľovité kríky vo výške asi pol metra na výšku, úplne pokryté malými ružovými alebo bielymi kvetmi, jednoduché alebo froté. Rastlina je nenáročná.
 • Astilbe. Väčšina druhov kvitne asi mesiac na vrchole leta, ale Dahurian astilba začína kvitnúť v júni a končí koncom augusta. Výška je asi 1 m. Farba lamiel je ružová a čerešňová.
 • Astrantia. Odroda Pink Symphony sa vyznačuje závideniahodnou výškou - asi 1 m a dlhým rozkvitnutím veľkých, trocha podobných sedmokráskam, kvetom.
 • Yarrow alebo Achilles. Rastlina je rovnako nenáročná, ako je dlhotrvajúca. Moderné odrody majú širokú paletu farieb, sú tu aj froté formy. Výška rastliny asi 80 cm.
 • Astry sú celoročné. Existuje veľké množstvo odrôd, ktoré kvitnú v rôznych časoch. Ak ich vyberiete a vysadíte správne, môžete vytvoriť leto rastlín, ktoré kvitnú počas leta.
 • Phlox paniculata. Táto rastlina má dlhé kvitnutie. Existujú odrody, ktoré začínajú kvitnúť od konca júna, zatiaľ čo iní radosť z kvitnutia až do mrazu. Paleta farieb obsahuje takmer všetky farby a odtiene.
 • Verbaskum. Má krásne žezlo kvetenstvo až 1 m na výšku s kvetmi do 4 cm v priemere, odrody Falls kvitne celé leto.
 • Veronica spiky a dlinnolistnaya zdobia každý kvetinový záhon. Pôvabné štíhle rastliny majú apikálne strapce modrej a ružovej. Výška 70 cm

Pozri tiež: trvalky zimujúce v otvorenom poli

príliš malý

Sú tiež veľa. Môžeme rozlíšiť nasledujúce:

 • Za takmer dva mesiace, rastliny hľadači radosť s ich modrými kvetmi, rastlina je nenáročný a ľahko sa udržiava, miluje ľahké pôdy textúrou;
 • Anacyclus nie je vyšší ako 25 cm, má biele harmančekové kvety so žltým centrom a ružovými púčikmi;
 • Vred do výšky 25 cm s kvetmi pôvodnej formy červenej alebo červenooranžovej farby, je nenáročný;
 • Verbena Lady odrody sen radosť s červenými a fialovými kvetmi od začiatku júna do veľmi mrazu, pre zimu vyžaduje prístrešie;
 • Arabis - forma s bielymi voňavými malými kvetmi kvitne po dobu 2 mesiacov, a arabis je klenutý s bordó a ružovými kvetmi - všetky letné mesiace, výška rastliny - 15 cm;
 • Viola Williamsová začína svoje kvitnutie skoro na jar a končí mrazom, farebná paleta je bohatá, výška rastliny je 20 cm;
 • Delosperm kvety s krásnymi kvetmi, ako je fialová a ružová harmanček celé leto;
 • Bell Carpathian poteší biele, modré a modré kvety počas letných mesiacov.

Tienidlá

Nie je toľko kvetov rastúcich v plnom tieni.

Väčšina z nich má vysoko okrasný kvet. Ich hlavnou výzdobou sú listy.

Dlhé kvitnutie, tiež nemôžu pochváliť. Hostitelia rastú najlepšie v tieni, ich okrasné listy majú najintenzívnejšiu farbu. Kapradiny sú tam dobré, ale kvitnú vôbec. Z kvetu tieň rastliny, Rogers možno nazvať gaštan a náprstník.

Penumbra rastliny

Tu sú schopní dobre rásť a dlho kvitnúť veľa rastlín. Z veľkých možno rozlíšiť bouzulniki. Ich obrovské listy a vysoké kvetinové stonky s kvetmi žltých odtieňov sú veľmi dekoratívne. Áno, a pomerne veľké obdobie kvitnutia - asi 2 mesiace.

 • Nie je to zlé v polostrove cítiť náprstník z veľmi malého trpaslíka na obry 1,5 ma vyššie. Kvety - zvislé zvony - sú vymaľované v rôznych odtieňoch.
 • Penumbra je schopná vydržať a akonit. Táto rastlina kvitne už v roku siatia a kvitne celé leto s modrými kvetmi.
 • Astilba v polostrove rastie vyššie a kvitne nádhernejšie a dlhšie ako na slnku.
 • Veľmi dekoratívne listy v aquilegia alebo povodia. Väčšina odrôd kvitne v prvej polovici leta. Originálna forma kvetov s ostruhami, jednoduchá a froté, majú rôzne farby.
 • Ďalšia rastlina s ozdobnými listami a pôvodnou formou kvetov vo forme zlomeného srdca - bielidla. Veľké druhy kvitnú začiatkom leta, viac zakrpatené - až do konca augusta.
 • Bazilika povodia kvitne lepšie a nádhernejšie v polostrove. Farba načechraných kvetov v korymboidných latách je jasnejšia a listy sú dekoratívnejšie. Výška zariadenia - do 1,2 m.
 • Má rád mokré miesta a polopapierový bod s elegantnými žltými hviezdicovými kvetmi v kvetinových kvetinách. Jeho výška - až 90 cm, kvitne v júni a júli.
 • Penumbra je skutočný raj pre violu a rohatú violu. Ich pestré, niekedy dvojfarebné, kvetenstvo sú pokryté hojnosťou nízkymi kríkmi od jari do mrazu.

Pozemky kryt trvalky

Najčastejšie ide o rastliny na alpské šmýkačky alebo skalné árie. Postupne sa rozširujú, pokrývajú zem pevným kobercom. Obvykle sa nelíšia vo veľkej výške, pretože hlavný smer ich rastu je široký.

Najzaujímavejšie dlhotrvajúce krajiny pokrývajú:

 • Drift ruže, nie je tak dávno, chované a majú doteraz málo odrôd. Vo výške rastú nie viac ako 30 cm, ale dospelý závod vyvíja plochu až 1 m2. m. Len ohromujúci - koberec kvitnúcich ruží!
 • Krstná matka - kvety s malými ružovými kvetmi, ktoré majú vôňu, takmer celé leto. Rýchlo rastie a zaberá veľkú plochu. Výška rastliny nie je väčšia ako 40 cm.
 • Fuopsis - malý, nie väčší ako 20 cm, rastlina s prudkým rastom, rýchlo pokrýva oblasti, ktoré sú na ňu vyčlenené, kvety s malými voňavými ružovými kvetmi, zhromaždené v apikálnom kvetenstve, celé leto.
 • Tsimbalaria - veľmi malá - nie viac ako 10 cm, kvitne jedným ružovým kvetom, podobným snapdragons, od júna do septembra. Listy brečtanu.
 • Plíživý tymián je korenie-ochutené a zem-krytina rastlina, ktorá kvitne lila alebo ružové kvety. Miluje slnko a suchú piesočnatú pôdu.
 • Karafiát-tráva sa vyznačuje veľkým množstvom voňavých kvetov rôznych farieb, kvitne celé leto.
 • Coronilla. Niekedy sa nazýva ďatelina králika. A jeho kvety sa veľmi podobajú kvetom ďateliny, ale správanie je nápadne odlišné. Rastlina rýchlo rastie výhonky až 1 m dlhé, premiestnenie všetkých susedov. Je nevyhnutný pre spevnenie piesčitých svahov a pre výsadbu proti kamenným múrom.

V tieni, Brčál s modrými kvetmi sa vyvíja dobre, je ružovo-kvetovaný formulár, a európsky kopytník s krásnou kopytá-tvarované dekoratívne listy.

Žiarovka a rhizomatous kvety

Žiarovka kvety nemôžu pochváliť dlhé kvitnutie.

Tulipány a narcisy v lete z väčšej časti už úplné kvitnutie. Ale predlžujú svoje ľalie. Rôzne druhy sa líšia z hľadiska kvitnutia, takže dopravník kvitnúcich ľalií môže trvať od začiatku do konca leta. Dobré kvitnutie a gladioly. To je miesto, kde obrovské množstvo odrôd a farieb. Je škoda, že život jednej šípky kvetu mečík je pomerne krátky.

 • Z rhizomatous kvety, daylilies sú najviac dlho-kvitnúce. Niektoré odrody začínajú kvitnúť na začiatku leta a končí na konci. Každý kvet žije len jeden deň, ale je nahradený novými. Daylily kvety môžu byť jednoduché a dvojité, rôznych farieb, niekedy z kombinácie dvoch alebo viacerých kvetov. Trvalka pomerne nenáročný a so správnou starostlivosťou je veľmi dekoratívny.
 • Dahlias sú skutoční králi v kvetinovej záhrade. Táto rastlina nemá menej odrôd ako gladioly, a čo odroda! Od detí nie viac ako 50 cm vysoký až po obrov 1,5 m vysoký. Líšia sa tvarom a veľkosťou kvetenstva a rôznorodosť farieb a ich odtieňov je jednoducho úžasná. Táto rastlina je termofilná a pre skoré kvitnutie vyžaduje ďalšie klíčenie v miestnosti. Ale s kvetmi to poteší až do mrazu.

Záhonu trvaliek na ich letnej chate

Dokonca aj začiatočník kvetinárstvo môže úspešne vytvoriť krásny kvetinový záhon kvitnúcich trvalých rastlín.

Ako to urobiť?

 • Určíme tvar záhonu a nakreslíme jeho presný plán.
 • Vyberte si kvitnúce rastliny a označte ich v pláne podľa požadovanej oblasti výživy.
 • Pripravíme pôdu a vysadíme rastliny.

Aké vzory treba dodržiavať?

 • Rastlinné rastliny by mali byť najvyššie, každá ďalšia vrstva je nižšia ako predchádzajúca, keď sú kvetinové záhony orientované zo severu na juh.
 • Rastliny by sa nemali navzájom zatieňovať.
 • Potreba osvetlenia, výživy, vlhkosti a textúry pôdy, jej kyslosť v kvetoch by mala byť približne rovnaká.
 • Je potrebné vyhnúť sa variácii v dizajne. Je lepšie zvoliť si jednu primárnu farbu a niekoľko kontrastných farieb, alebo naopak.

Možnosť predĺženia lôžok.

 • Pozadie - sléz ružová alebo karmínová. Ak je záhon na plote, v pozadí môžete zasadiť vinice.
 • Priemerný plán je biela phloxes, rebrík Cherry Queen, phloxes lila farby, na stranách sú daylilies s čerešňovými kvetmi.
 • Hranica bieleho a ružového karafiátu travy.

Okrúhly záhon.

 • V strede je dahlia s červenými alebo oranžovými kvetmi asi 80 cm vysoká.
 • Dva alebo tri rady veľkého kvetovaného modrého ľanu.
 • Astra Alpské biele Alpy.
 • Hranica zvonček preplnený Gnome a ancyclus. Vysadené striedavé rastliny.

Obe postele sa skladajú z rastlín, ktoré dobre rastú na slnku av čiastočnom tieni.

Najviac nenáročné kvety dať

Vytrvalé kvety, ktoré na nich mohli byť zasadené a zabudnuté, neexistujú v prírode. Každá rastlina bude potrebovať burinu, zalievanie a kŕmenie aspoň občas. Odpustiť chyby v starostlivosti o rebrík, Veronica, manžeta, plamienok, zhivuchka, gypsophila a niektoré ďalšie kvety. Ale s náležitou starostlivosťou, budú rásť a kvitnúť oveľa lepšie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár