Tabuľka, ako zistiť veľkosť prsteňa na dievčenskom prste

Najlepší darček pre fair sex je šperk. Na svete nie je žiadna žena, ktorá by zostala ľahostajná k prsteňu, náramku alebo náušniciam. Ale ak sa s výberom z týchto problémov zriedka vyskytujú, potom dekorácie, ktoré budú nosené na prst by mal ideálne hodí majiteľa vo veľkosti. Ako zistiť veľkosť prsteňa, aby ste sa nemýlili s nákupom?

Tabuľka: ako nepostrehnuteľne zistiť veľkosť prsteňa na dievčenskom prste

Najjednoduchšou metódou je požiadať o to priamo alebo vyzdvihnúť vhodné šperky tým, že navštívite obchod s dievčaťom. Ale ak chcete urobiť prekvapenie, musíte ísť na trik. Je potrebné vykonať merania tak, aby sa dievča o ničom nedozvedelo. Ako to možno urobiť, zvážte nižšie, a teraz budeme venovať malú pozornosť výpočtu.

Veľkosť prstenca je určená veľkosťou prsta. Budete ho musieť zmerať a potom použiť tabuľku veľkosti prsteňa.

Veľkosť zvoneniaObvod (mm)
15,547,60
1650,80
16,552,39
1753,98
17,555,56-57,15
1858,74
18,560,33
1961,91
19,563,50
2065,09
20,566,68-68,26
2169,85
21,571,44-73,03
2274,61

Ďalší spôsob výpočtu veľkosti je priemer prsta. Ako vieme zo školy, na zistenie tejto hodnoty je potrebné rozdeliť obvod podľa 3.14. Výsledok bude zodpovedať veľkosti.

Veľkosť zvoneniaPriemer prsta, mm
15,515,7
16,516,5
1717,3
1818,2
1918,9
2019,8
20,520,6
21,521,3
2222,2

Varovanie! Meranie nie je potrebné vykonávať s meracím pásom. Je lepšie vziať tenkú šnúru, zmerať obvod prsta s ňou, potom pripojiť výsledný segment k pravítku a opraviť výsledok.

Ako zistiť pomocou iného zvonenia?

Aby sme sa nemýlili, môžete si vziať prsteň, ktorý dievča nosí na príslušnom prste, a v porovnaní s ním si vyzdvihnúť vhodný darček v obchode.

Ak nemáte možnosť "ukradnúť" šperky nejakú dobu, ale stále máte prístup k rakve, v ktorej je uložený, môžete si vytvoriť formu prsteňa na nejakom mäkkom materiáli, ako je plastelína, a potom pokojne vykonať potrebné merania.

Školské pravítko na meranie

Aj keď dievča odstráni dekoráciu len pri sprchovaní alebo pri čistení, stále máte čas vykonať všetky potrebné manipulácie. To pomôže bežnej školskej línii.

Stačí merať vnútorný priemer šperku, jeho veľkosť v milimetroch a bude zodpovedať veľkosti. Ak je výsledok napríklad 1,6 cm, potom krúžok zodpovedá 16 veľkostiam.

Ale čo keď dievča nie je súčasťou dekorácie a neodstráni ju? V tomto prípade je úloha zložitejšia, ale stále je to uskutočniteľné. Počkajte, kým priateľka zaspí a vykonajte merania jedným zo spôsobov uvedených nižšie.

Ako určiť šírku prsta?

Toto je najprimitívnejšia a menej spoľahlivá metóda merania, mala by sa používať len ako posledná možnosť, keď nezostali iné možnosti. Budete musieť merať šírku prsta na jeho základňu. Výsledná hodnota bude zodpovedať požadovanej veľkosti.

Ak je napríklad šírka prsta 17,3 mm, je to 17. veľkosť. Keď je hodnota medziľahlá, je lepšie ju zaokrúhliť, pretože zmenšenie veľkosti wheelletu, ak je to potrebné, je omnoho jednoduchšie ako jeho zväčšenie.

Ako identifikovať pomocou pruhu papiera?

Ak potrebujete poznať veľkosť nepostrehnuteľne, na meranie budete potrebovať pásik papiera, ktorého šírka zodpovedá zvolenému výrobku. Pripravenú časť omotajte okolo prsta a označte na správnom mieste. Potom ostáva len zmerať a zistiť veľkosť pomocou tabuľky.

Varovanie! Je dôležité vziať do úvahy, že krúžok by mal voľne prechádzať spojom, ktorý je o niečo širší ako základ prsta, a získať produkt s malým okrajom.

Ako zmerať veľkosť reťazca

Ďalším variantom nenápadného merania je použitie závitu. Mal by byť dosť hustý a skrútený z prírodných vlákien, posuvné syntetické materiály nebudú fungovať.

Budete musieť urobiť nasledovné:

  1. 5krát zalomte prst na správnom mieste so závitom. Zároveň by mal voľne prechádzať cez spoj.
  2. Opatrne odstráňte navíjanie, odrežte prebytok a rozložte niť.
  3. Zmerajte výsledný segment pomocou pásky alebo pravítka a výslednú hodnotu potom rozdelte na 15,7. Výsledok bude zodpovedať veľkosti.

Na poznámke. Veľkosť krúžkov je vždy násobkom 0,5. Ak sa na základe výpočtov získa číslo 16.2, stojí za to zaokrúhliť ho a kúpiť ozdobu zodpovedajúcu veľkosti 16,5.

Iné spôsoby, ako spoznať veľkosť prsteňa

Ak vám žiadna z vyššie uvedených metód nevyhovuje, nemali by ste zúfať, môžete vyskúšať niekoľko ďalších možností:

  1. Požiadajte priateľku priateľky, aby zistila veľkosť svojho malého prsteňa bez toho, aby vyvolala podozrenie.
  2. Pod nejakou zámienkou si vezmite produkt, ktorý má na prsteníčku priateľ a vyskúšajte ho na malom prstčeku. Ak sú vaše prsty široké a dekorácia sa im nehodí úplne, budete musieť urobiť značku perom alebo fixom na mieste, kde „pevne sedí“, a vybrať si obchod v obchode, skúste to sami.
  3. Venujte pozornosť veľkosti dievčenského oblečenia. To nie je najspoľahlivejší spôsob, ale týmto spôsobom môžete vypočítať parametre prstenca aspoň približne. Ak štítok označuje písmeno S, veľkosť dekorácie sa bude líšiť od 15,5 do 16,5, M - od 16,5 do 17,5, L - od 17,5 do 18,5, XL - od 18,5 do 19 5. Dievča, ktorá nosí oblečenie s označením XXL alebo XXXL, bude potrebovať šperky od 20 do 22 veľkostí.

Táto metóda však nie je veľmi spoľahlivá, pretože pomerne malé a drobné dievčatá majú široké prsty a ruky „pyshechek“ majú malé a tenké.

To je zaujímavé: ako preložiť veľkosť US topánky do ruštiny

Jemnosti a nuansy

Pri meraní prstov a výbere šperkov je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých bodov:

  • ak je klenot určený na nosenie na pravej strane, mal by byť na ňom meraný prst, pretože ľavý bude trochu tenší (toto pravidlo platí pre pravákov, ľavá osoba má tenšie prsty na pravej strane);
  • prsty majú zvláštnu vlastnosť napučať v horúcom počasí, počas prechladnutia alebo počas menštruácie, toto treba vziať do úvahy pri meraní;
  • Najlepšie je, aby ste svoje merania vykonali popoludní.

Na základe týchto pravidiel a jasného plnenia podľa pokynov si môžete vybrať správnu veľkosť pre svoju priateľku a vyhnúť sa nepríjemným chybám.

Pozrite si video: Pri akej teplote zamrzne nafta s aditivami a bez nich? Porovnanie - (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár