Grilované kurča v rúre - 11 receptov

Je ťažké si byť istí čerstvosťou a chuťou grilovaného kurča z kaviarne s rýchlym občerstvením. Ak chcete zaobchádzať s týmto jedlo doma, je lepšie variť sami. Doma môžete grilované kuracie mäso v rúre urobiť naraz niekoľkými spôsobmi.

Grilované kurča v rúre na špíz

Zloženie: celé stredné kuracie jatočné telo, 1 polievková lyžica. l. (so šmykľavkou) horčica, pol šálky kyslej smotany, soľ, korenie z hydiny, suchý cesnak, zmes papriky.

 1. Po prvé, jatočné telo je odtrhnuté od zvyškov peria, oddeľuje mazové žľazy v oblasti chvosta. Kurča sa premyje a mierne vysuší. Potom ho môžete marinovať.
 2. Pre marinádu, horčicu, kyslú smotanu, soľ a všetky korenia odporúčané v recepte sú zmiešané v šálke. Ich set možno zmeniť podľa vlastnej chuti.
 3. Kuracie mäso sa dôkladne trením výslednou voňavou zmesou nielen zvonka, ale aj zvnútra. Ako taký, je ponechaný na spodnej polici chladničky cez noc. Ak nie je k dispozícii žiadna časová rezerva, nechajte polotovar ležať v marináde aspoň niekoľko hodín.
 4. Potom je kostra navlečená na ražni. Je potrebné spojiť krídla a nohy.
 5. Špíz sa nastaví v peci vyhriatej na 200-210 stupňov.
 6. Grilované kuracie mäso sa varí v rúre na pečenie 1,5-2 hodiny v režime "Gril". Presný čas závisí od jeho veľkosti.

Pod ražňou s vtákom si určite nainštalujte plech na pečenie s vodou, aby ste zbierali kvapkajúci tuk.

Recept na plech

Zloženie: veľké kuracie mäso, jemná soľ, 80-90 g majonézy, 20 g horčice, 4-5 strúčikov cesnaku, štipka mletého korenia.

 1. Po umytí a vysušení sa kuracie mäso zo všetkých strán treje zmesou soli, korenia a drveného cesnaku.
 2. Marináda je vyrobená zo slanej majonézy s horčicou. Výsledná hmota sa vtiera vtákom, po ktorej sa na hodinu v chlade odstráni.
 3. Pripravené jatočné telo zabalené vo fólii a rozložené na plech.
 4. Miska sa pečie pri 40-45 minútach pri priemernej teplote pece.

10-15 minút pred pripravenosťou sa fólia rozvinie tak, že kostra zhnedne.

S cesnakom

Zloženie: jatočné telo, 6-7 strúčiky cesnaku, akékoľvek voňavé byliny, soľ podľa chuti, 1 polievková lyžica. filtrovaná voda.

 1. Kuracie mäso sa umyje, suší a potom sa treje soľou, zmesou papriky a niektorým drveným cesnakom. Ako taký, bude stáť v chlade najmenej 2 hodiny. A je lepšie nechať sochory na celú noc.
 2. Zvyšný cesnak je narezaný a uložený vo vnútri jatočného tela. Môžete pridať akékoľvek korenie na to.
 3. Vták bude pripravený na špeciálny okrúhly stojan. Vo vnútri konštrukcie sa naleje voda. Na kovové "mriežky" posilnené kurča.

Príprava pokrmu bude vo veľmi horúcej rúre 60-90 minút. Presný čas závisí od veľkosti jatočného tela.

Pikantné grilované kurča v sójovej omáčke

Zloženie: kuracie jatočné telo asi 1,5 kg, 2 polievkové lyžice. mastná majonéza, pikantný kečup, sójová omáčka, cesnak na chuť, 1 lyžička. akékoľvek korenie pre hydinu, med, muškátový oriešok a korenistú adzhiku.

 1. Cesnak je mletý a zmiešaný s adjikou, sójovou omáčkou, medom, korením a ďalšími zložkami receptu.
 2. Výsledná pasta musí byť dôkladne zoškrabaná zo všetkých strán. V ideálnom prípade by v marináde mala stáť celú noc. Ale aspoň obrobok zostane niekoľko hodín.
 3. Grilované jatočné telo v rúre na mriežke 80-90 minút pri teplote 210 až 220 ° C.

Toto jedlo môžete variť na fľaši.

Ako variť na grile?

Zloženie: jatočné telá vtákov, 5-6 polievková lyžica. rafinovaný olej, 4 cibule, 5-6 stredných zemiakov, 270 g čerstvých húb, niekoľko vetvičiek rozmarínu, soľ.

 1. Vták sa dobre umyje a suší papierovými uterákmi. Potom je zo všetkých strán potiahnutý zmesou oleja a soli. Môžete pridať svoje obľúbené koreniny.
 2. Všetka zelenina je hrubo nasekaná, posypaná olejom, posypaná soľou. Sú rozložené na plech s nakrájanými hubami a vetvičkami rozmarínu.
 3. Nad panvica na stojane fit kurča. Celá štruktúra sa ponechá v peci 70 minút.

Akonáhle z miesta vpichu na jatočnom tele začne prúdiť čistá šťava, znamená to, že kurča je úplne pripravené.

S citrónom v rúre

Zloženie: celé vtáčie telo, soľ podľa chuti, 1 lyžička. koreniny pre hydinu, ½ lyžičky. horčičný prášok, cesnak podľa chuti, 2 celé citróny, zmes papriky, 2 polievkové lyžice. rafinovaný olej.

 1. Rúra sa zohreje na 180 stupňov.
 2. Pre marinádu, mletú papriku, drvený cesnak, horčicu, soľ, koreniny sa zmiešajú. Výsledná zmes sa umiestni do rafinovaného oleja. Tam je vytlačená šťava z dvoch citrónov.
 3. Marináda je pokrytá zvnútra aj zvonku. Potom sa obrobok nechá niekoľko hodín.

Kurča sa pečie vo veľmi horúcej rúre 80-90 minút na číry džús.

V syrovej marináde

Zloženie: celé vtáčie telo (asi 1,3 kg), 920 g taveného syra, muškátový oriešok podľa chuti, 2 polievkové lyžice. sójová omáčka, 3 polievkové lyžice. mastná majonéza, soľ a suchý cesnak.

 1. Pre marinádu sa syry kombinujú a zahrejú. Najlepšie je vziať mäkký, vodnatý syr. K tomu sa pridáva majonéza, suchý cesnak, sójová omáčka, muškátový oriešok. Ak je to potrebné, hmotnosť sa spočíta. Namiesto suchého cesnaku podľa chuti si môžete po čerstvom cesnakovom drviči vziať čerstvé.
 2. Výsledná zmes sa premyla a sušené kuracie mäso opatrne rozotrelo zo všetkých strán. Marináda by mala byť nielen mimo vtáka, ale aj vo vnútri. Potom sa obrobok ponechá najmenej 4 hodiny.

Pripravené jatočné telo sa umiestni na ražni a pečie v dobre vyhrievanej rúre na číry džús.

Grilované kurča v kefír

Zloženie: jatočné telá vtákov asi 1,3-1,4 kg, veľká cibuľa, pol citróna, pol litra mastného kefíru, cesnak na chuť, plné poháre kurací vývar, aromatické byliny, jemná soľ, 3 polievkové lyžice. rastlinného oleja.

 1. Pre marinádu, jemne nakrájanú cibuľu, cesnak je mletý akýmkoľvek pohodlným spôsobom. Do uvedených zložiek sa naleje olej.
 2. Nakoniec sa do marinády naleje kefír, čerstvo vylisovaná šťava z pol citróna, pridajú sa soľ a bylinky.
 3. Pranie a sušenie papierovými obrúskami kurča dôkladne namazané marinádou, prilepené do obalu. Zvyšnú zmes môžete naliať na vrch. V tejto forme bude vták marinovať v chlade najmenej 2 hodiny.
 4. Kurča sa varí na plechu na pečenie alebo na špeciálnom stojane po dobu 80-90 minút.

Každých 15 minút sa jatočné telo naleje na vývar na šťavnatosť.

Originálny recept na plechovku

Zloženie: celé kuracie mäso, soľ podľa chuti, zmes korenia (farebné mleté ​​papriky, sušená bazalka, mäta), olivový olej.

 1. Vtáčie jatočné telo je dobre umyté zo všetkých strán, napojené olivovým olejom a trením soľou, ako aj korením. Môžete ponechať prázdne v tejto forme po dobu niekoľkých hodín, takže mäso je nasýtené korenistou chuťou.
 2. Nádoba bude vyrobená zo skla - dokonale čistá (bez samolepiek a nie stopy).
 3. Nádoba je asi 2/3 vody. Zostávajúce korenie sa tam hodí. To umožní jatočnému telu nasiaknuť korenie zvnútra.
 4. Kurča sa položí na nádobu. Sklenený riad sa umiestni do nádoby na pečenie, do ktorej počas varenia pretečie tuk.

Jedlo bude pripravené 80-90 minút vo veľmi horúcej rúre.

S kyslou smotanou a provensálskymi bylinkami

Zloženie: celé vtáčie telo (s hmotnosťou asi 1,5 kg), 130 g kyslej smotany (najlepšie zo všetkých), stolová soľ podľa chuti, 2 malé. lyžice horčice, pár veľkých špetiek provensálskych bylín, zmes papriky.

 1. Kuracie mäso zo všetkých strán je umyté tečúcou vodou a dobre vysušené. Ak je na ňom perie, musí byť odstránené.
 2. V samostatnej miske sa zmieša domáca kyslá smotana, horčica, soľ, paprika a provensálske bylinky. Ak je obec mliečny výrobok nie je po ruke, môžete si vziať a nakupovať, ale s vysokým obsahom tuku.
 3. Marináda na báze kyslej smotany je úplne pokrytá jatočným telom. Musí byť potiahnutý vo vnútri aj zvonku. V ideálnom prípade nechajte sochory po celú noc, aby boli dobre nasiaknuté marinádou. Ak nie je také množstvo času, bude to stačiť aspoň 2-3 hodiny.
 4. Ďalej je kostra navlečená na špajdle alebo jednoducho položená na grile a odoslaná do dobre vyhrievanej rúry.
 5. Pri teplote 210 až 220 ° C sa pokrm varí 80 až 90 minút.

Pod špajdľou alebo grilom nezabudnite umiestniť plech na pečenie s malým množstvom vody, aby ste z neho vtlačili tuk.

S pomarančmi

Zloženie: celé vtáčie jatočné telo, mastná majonéza podľa chuti, 4 až 6 strúčikov cesnaku, 2 veľké zrelé pomaranče, stolová soľ, akékoľvek voňavé byliny. Nasledujúci text popisuje, ako správne variť grilované kurča s citrusmi doma.

 1. Kostra sa dobre premyje a vysuší.
 2. Jedno ovocie sa zbaví kože. Druhá, spolu s nadšením, je narezaná na tenké kruhy.
 3. Pripravené jatočné telo sa treje zmesou majonézovej soli, aromatických bylín a drveného cesnaku. Môžete nechať niekoľko strúčiky cesnaku a nashpigovat jatočných tiel.
 4. Tiež pod kožou vtáka zapadá niekoľko ovocných rezov.
 5. Zostávajúca celá pomaranč bez šupky sa zošíva vo vnútri jatočného tela. Pre viac arómy môžete kombinovať nielen s cesnakom, ale aj s inými aromatickými prísadami. Niektoré ženy v domácnosti, spolu s pomarančom, šijú kúsky ošúpaného koreňa zázvoru alebo celých tyčiniek škorice do kurča.

Pečené sochory v peci 80-90 minút pri vysokej teplote.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár