Na ktorej strane sú muži a ženy hodinky, pravidlá etikety a štýlu?

Náramkové hodinky sú mnohými vnímané ako bežné príslušenstvo. Aby sme však v rozhodujúcom momente nevyzerali hlúpo, je dôležité vedieť, na akej strane sú hodinky v danej situácii as určitým oblečením oblečené. To je dôležité pre dodržiavanie štýlu, etikety. Všetko však závisí od stavu rúk, všeobecnej úcty, postavenia a zamestnania.

Na ktorej strane sú hodinky, pravidlá etikety a štýlu

Odporúča sa upevniť všetky hodinky na nevyužitú ruku. To znamená, že na tradične nefunguje. Pravicovia by ich teda mali položiť na ľavú ruku a ľavákov na opačnú stranu. To je výhodné, keď sa potrebujete pozerať na čas - pracovná ruka zostáva zaneprázdnená a druhá môže byť kedykoľvek privedená do očí. Okrem toho, keď sa na pracovnú ruku nasadzujú hodinky, je ľahké ich poškodiť.

Pravidlá pre nosenie dlhých rukávov:

 1. Ak sú rukávy úzke alebo oblečené v ležérnom štýle, môže byť popruh pripevnený cez látku.
 2. V iných prípadoch si pravidlá etikety vyžadujú nosenie hodiniek na koži. S manžetou sa úplne zatvoria, keď je ruka spustená. Látka by sa nemala nafukovať. Na zápästí ohnutého ramena mierne pokukujú.

Podľa etikety sú pre rôzne podujatia potrebné rôzne hodiny:

 • Pre úradníkov, obchodné vhodné diskrétne verzie nenápadných farieb. Ich popruh alebo náramok by mal byť vyrobený z kože alebo kovu.
 • Svetlé, viacfarebné modely neobvyklej, extravagantnej formy sa najlepšie nosia vo vašom voľnom čase.
 • Pre obchodné možnosti je dôležitý nielen štýl. Ak je osoba nie chudobným podnikateľom alebo len verejnou osobou, náklady na hodiny by nemali byť nižšie ako jeho priemerný príjem za dva mesiace.

Zabezpečenie bezpečnosti hodín je dôležitou súčasťou etikety.

Nezáleží na tom, že si človek môže dovoliť zmeniť hodiny aspoň každý týždeň. Je zvykom nosiť hodinky do bazéna alebo na športový tréning, najvhodnejšie situácie. Príslušenstvo s náramkom z kovu, syntetiky alebo gumy sa tak priblíži. Pravá koža absorbuje pot a mikróby. Potom bude takmer nemožné zbaviť sa zápachu.

Kombinácia s iným príslušenstvom:

 1. Bežnou prijateľnou možnosťou sú hodinky na jednej strane, na druhej jeden alebo niekoľko náramkov.
 2. Extravagantná možnosť pre fanúšikov nezvyčajných - niekoľko hodín na jednej alebo dvoch rukách. Ale väčšina ľudí to považuje za zlý vkus.
 3. Náramky na jednej strane s hodinkami nad nimi.
 4. Dievčatá môžu nosiť nezvyčajný model hodiniek cez dlhé rukavice.
 5. Ak používate manžetové gombíky, hodinky by mali byť kombinované s nimi v štýle a odtieni.

Prečo bolo zvykom chodiť s hodinami na ľavej ruke? Na začiatku boli náramkové hodinky mechanické. Často sa museli otáčať otáčaním vyčnievajúcej hlavy na pravej strane číselníka. Pravá ruka je považovaná za pracovnú ruku, preto boli pre pohodlie umiestnené chronometre na ľavej strane - bolo ľahšie ich navíjať. Toto pravidlo funguje teraz, ak sú hodinky mechanické. Ale s rozšírením elektronických druhov pre mnohých, táto funkcia už zohráva úlohu.

Podľa etikety, nemôžete sa pozerať na hodiny, keď hovoríte s niekým, preč, pri akejkoľvek obchodnej alebo neformálnej udalosti. To dáva ostatným jasne najavo, že osoba je v zhone, chce ukončiť konverzáciu, chce odísť alebo viesť hostí. Preto na oficiálnych podujatiach môžete hodiny otočiť nadol. Ale nerobte to často, aby nedošlo k poškodeniu skla.

Pre mužov

Pravidlom je, že náramkové hodinky pre mužov nie sú ozdobou, ale indikátorom stavu, závažnosti osoby. Akú ruku nosia muži? Podľa obchodnej etikety je potrebné dať ich na ľavú ruku.

Muži s vysokým statusom, ktorí sa neboja verejnej mienky, ktorí pre seba menia celý svet, môžu nosiť hodinky na pravej strane.

Je žiaduce, aby muž nemal hodinky vyššie ako zápästie.

Pre ženy

Ženy nie sú veľmi dôležité, na ktorých ruke je hodinky. Akú ruku nosia ženy? Zvyčajne vpravo. Ale ak žena preferuje obchodný štýl alebo zaujíma vysokú pozíciu, potom by sa mala nosiť na ľavej strane.

Ženy zvyčajne nosia hodinky ako šperky. Preto postačuje, ak sa jednoducho priblížia k všeobecnému obrazu. Ženy môžu nosiť príslušenstvo v spodnej časti, na zápästí av akejkoľvek výške nad predlaktím. Výnimkou je obchodný štýl.

Zaujímavé je, že staroveká čínska medicína tvrdí, že na zápästí sú body, ktoré majú priame spojenie so srdcom. Aby sa nenarušili jeho normálne fungovanie, ženám sa odporúča nosiť príslušenstvo na ľavej strane a muži naopak.

Psychologický aspekt

Všeobecný názor psychológov na nosenie hodiniek je nasledovný:

 • Na pravej strane hodiniek sú aktívni, energickí ľudia, ktorí sa snažia o svoj cieľ za každú cenu. Sú pripravení prejsť všetky prekážky. Patria sem tvorivé osobnosti - umelci, speváci, básnici, dizajnéri, hudobníci.
 • Druhá možnosť - ľavá strana - v podvedomí osoby je spojená s minulosťou. Nasadenie na hodinky vľavo, človek sa pozerá späť do minulosti, premýšľa o strávenom čase. Inak jeho myšlienky smerujú do budúcnosti. Hodiny na pravej strane sú symbolom túžby mať čas urobiť všetko včas.

Zaujímavé: bývalo to, že zlodeji nosili hodinky vpravo. Bolo potrebné rozlišovať medzi „ich“.

V závislosti od veľkosti a tvaru tela

Teleso konkrétneho modelu by malo mať v priemere rovnakú šírku ako zápästie. Hodinky s veľkým ciferníkom nebudú vyzerať na tenkej ruke, aj keď sú popruhy malé. Príliš malé telo tiež vyzerá nevhodné.

Ovládač by mal pevne sedieť na ramene. Jeho voľná rotácia nie je povolená.

Remienok alebo náramok

Pre tenké krehké ruky, široký masívny náramok nebude robiť. A na trénovaných svalových ramenách tenký popruh vyzerá zábavne.

Výrobok musí spĺňať všeobecný štýl majiteľa.

Ak je remienok na hodinky tenký, môžete ho nosiť na akejkoľvek ruke. Nebudú zasahovať do práce alebo inej činnosti.

Pás by nemal zvierať zápästie, bude to nepríjemné a vyzerá to nepríjemne. Bude silne zasahovať do visiacich hodín. Všetko musí byť starostlivo upevnené, pričom nesmie zasahovať do pohybu rúk. Volič môžete posunúť o 1 až 2 cm nahor alebo nadol. Optimálne umiestnenie popruhu nie je nižšie, ako kosť vyčnievajúca na zápästí.

Náramkové hodinky môžu byť jednoduchým doplnkom, dekoráciou a indikátorom stavu osoby. So správnou voľbou zdôraznia celkový štýl.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár