Neinjekčná mesoterapia pre tvár - čo to je?

Neinjekčná mesoterapia tváre je bezpečný, účinný omladzovací postup, ktorý spočíva v zavedení špeciálne navrhnutých "koktailov" s použitím zariadení na kryo, magnetické, laserové a iónové terapie.

Čo je neinjekčná mezoterapia

Mezoterapia je liečba pre stredné vrstvy kože. Mezoterapia bez ihly je terapeutický účinok na stredné vrstvy bez použitia injekcií. Táto metóda získava na popularite u zákazníkov, ktorí potrebujú rýchly výrazný výsledok a nemajú čas na dlhé obdobie obnovy.
Okrem vizuálne viditeľného účinku procedúry je jeho významnou výhodou bezbolestnosť: manipulácia nevyžaduje prepichnutie pokožky (alebo akéhokoľvek iného efektu, ktorý porušuje jej integritu) a nie je sprevádzaná takými možnými následkami, ako je hematóm, papule alebo infekcia miesta vpichu. Neinvazívna mezoterapia je účinnou metódou omladzovania, ktorá je známa pomerne nedávno. Pozrime sa na podrobnosti postupu.

typy

Na neinjekčnú mezoterapiu tváre sa používa niekoľko typov zariadení, ako aj špeciálne koktaily, ktorých zloženie kozmetika vyberá individuálne, pričom sa berie do úvahy stav pokožky pacienta, alebo používa hotové ampulkové prípravky.

Koktaily pre neinvazívnu mesoterapiu tváre

Na mezoterapiu bez prepichnutia pokožky, nie na monokomponent, ale sú použité komplexné prostriedky na omladenie. Obsahujú kyselinu hyalurónovú, kolagén, aminokyseliny, vitamíny, mikroelementy, antioxidanty, ceramidy a homeopatické prostriedky. Regeneračný kokteil môže byť doplnený ďalšími zložkami s protizápalovým, omladzujúcim alebo zvlhčujúcim účinkom.

Kozmetik môže použiť špeciálne vytvorený hotový výrobok pre postup, alebo si vybrať kompozíciu na vlastnú päsť. Pripravené aj pripravené zmesi majú svoje výhody a nevýhody. Koktejly vytvorené výrobcami sú vyvážené a univerzálne používané, ale ak je pacient alergický a odhalí sa atypická reakcia imunitného systému na akúkoľvek zložku, potom liek nemožno použiť.

Individuálne vybrané zložky vám umožňujú vylúčiť zložku, ktorá spôsobuje alergie, ale účinok zložiek sa nedá vždy predpovedať (niekedy niektoré látky potláčajú činnosť iných) a postup nemusí byť účinný.

Hlavné zložky kokteilov proti starnutiu:

 1. Kyselina hyalurónová. Neinjekčná mezoterapia kyselinou hyalurónovou obnovuje elasticitu pokožky, zlepšuje tón pleti a stimuluje proces bunkovej výživy.
 2. Vitamín C prispieva k vyrovnaniu a sprísneniu dermis, zápasí s vyrážkami, akné.
 3. X-ADN gél v kombinácii s kyselinou hyalurónovou eliminuje prejavy starnutia a negatívne vonkajšie vplyvy.
 4. glutatiónu - peptid, vykonávajúci funkciu detoxikácie, regenerácie buniek.
 5. Kyselina glykolová. Liek prispieva k rozvoju prírodného kolagénu a elastínu, zlepšuje elasticitu pokožky, vyhladzuje vrásky, bojuje proti poruchám, ako sú napríklad vekové škvrny.

Okrem týchto komponentov sa používa mnoho ďalších, ktoré zvyšujú účinok základných materiálov.

Výber komponentov pre individuálny kokteil by mal vykonávať odborník, aby sa zabránilo neutralizácii pôsobenia jednej látky druhou látkou. Doma sa odporúča používať špeciálne prípravky v ampulkách. Sú vyvážené a eliminujú možnosť neefektívnej kombinácie zložiek.

Koktaily pre bezbolestnú mezoterapiu tváre sú zvyčajne rozdelené do dvoch skupín:

 1. liečebný - používa sa na boj proti kožným ochoreniam (akné, ružovka) a jazvám. Ich zloženie môže zahŕňať antibiotiká a liečivá, ktoré zlepšujú prietok krvi v kapilárach. Zložky pôsobia lokálne, bez ovplyvnenia práce organizmu ako celku.
 2. omladzujúci - používa sa na elimináciu zmien na koži tváre súvisiacich s vekom (ochabnutosť, previs, vrásky a záhyby). Základom takýchto liečiv sú zložky, ktoré zvyšujú elasticitu vlákien - kyselinu hyalurónovú, elastín, kolagén.

Koktaily sú základom bezihlovej mezoterapie, ale hardvérová zložka postupu nie je bezvýznamná.

Prístroje na mezoterapiu

Hardvérová časť kozmetického postupu sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi, a to použitím:

 • kryogénne zariadenie (vystavenie chladu);
 • laser;
 • Magnetické prístroje;
 • vystavenie účinkom iónov;
 • ultrazvukové zariadenia.

Zvážte najpopulárnejšie techniky:

 1. Voľný kyslík Mesoterapia umožňuje dostať sa do buniek nielen z kokteilov, ale aj kyslíka. Je založený na zavádzaní účinných látok spôsobom vstrekovania kyslíka (tlak sa vykonáva pomocou špeciálneho zariadenia).
 2. Gidromezoterapiya - inovatívny postup založený na elektroforéze, ktorý umožňuje terapeutickým zložkám dostať sa do hlbín dermy.
 3. Kriomezoterapiya - účinok chladu a elektrovrstvy na epidermu, čo zvyšuje nielen priepustnosť buniek, ale tiež posilňuje steny krvných ciev a tiež poskytuje ťahový účinok.
 4. elektroporácie - zložky regeneračného alebo terapeutického koktailu sa dostávajú do pokožky pod vplyvom elektromagnetického žiarenia. Impulzy otvárajú póry na povrchu kože a tiež zvyšujú priepustnosť bunkovej membrány až 400-krát. Takýto špecifický účinok umožňuje, aby sa do buniek dostali aj veľké molekuly (napríklad kyselina hyalurónová).
 5. Laserová terapia - Účinné látky prenikajú pokožkou pôsobením laserového lúča. Procedúra je absolútne bezbolestná a pomáha zvýšiť účinnosť koktailu.

Použitie zariadení na neinjekčnú mesoterapiu vám umožňuje dosiahnuť výrazný výsledok tým, že sa prospešné zložky vystavia hlbším vrstvám pokožky bez toho, aby sa poškodili.

Mezoterapia bez ihly je neinvazívny analóg injekčnej metódy, ktorý pomáha prekonávať zmeny súvisiace s vekom a prejavy dermatologických ochorení bez bolesti a dlhého obdobia zotavenia.

Výhody neinjekčnej mezoterapie

Neinjekčná mezoterapia je obľúbená nielen pre jej účinnosť, ale aj z mnohých iných dôvodov.

Výhody kozmetického postupu zahŕňajú:

 • bezbolestné;
 • pohodlie podniku;
 • neprítomnosť dlhého a bolestivého obdobia rehabilitácie;
 • široký rozsah použitia;
 • možnosť použitia v dospievaní (od 12 rokov);
 • sterility, nevyžaduje poškodenie kože, takže neexistuje riziko patogénnych baktérií v krvi;
 • môže byť použitý s kontraindikáciou subkutánnych injekcií.

Analóg injekčnej mezoterapie je tak populárny v dôsledku neprítomnosti dlhej doby zotavenia: nie je tu žiadny závažný opuch, hematómy, na mieste vpichu neexistuje riziko zápalu.

Nevýhody neinjekčnej mezoterapie

Neinvazívna mezoterapia má niekoľko nedostatkov. Patria medzi ne vysoké náklady na postup a nízka účinnosť s výrazným starnutím pokožky tváre. Cena za priebeh konania sa oplatí znateľným výsledkom. V prípade omladenia pacientov s procesmi hlbokého starnutia je lepšie zvoliť radikálnejšiu metódu obnovy pokožky a používať medzi ihlami bezihlovú mezoterapiu, aby sa dosiahol výsledok.

Indikácie pre použitie omladzovacej techniky

Non-injekčná terapia sa vzťahuje na anti-aging postupy - manipulácie, ktoré znižujú vek-súvisiace chyby na koži tváre.

Okrem toho, že sa bojuje s previsnutím pokožky a vráskami, môžu byť nasledujúce indikácie považované za indikácie postupu:

 • akné;
 • hyperpigmentácia;
 • strie;
 • vizuálne viditeľné póry;
 • jazvy;
 • růžovka;
 • nadmerne aktívna práca mazových žliaz;
 • podliatiny a vrecká pod očami;
 • suchá koža;
 • lúpanie;
 • dvojitá brada;
 • nezdravá pleť;
 • hrboľatý povrch;
 • strata pružnosti.

V závislosti od defektov pokožky stanovených kozmetológom je z terapeutických zložiek vybraný individuálny kokteil.

Kto by to nemal robiť. kontraindikácie

Vzhľadom k tomu, že tento postup nevyžaduje porušenie integrity kože a užívanie liekov s veľkým množstvom kontraindikácií, existuje len málo zákazov na použitie neinjekčnej mezoterapie.

Kozmetická manipulácia je kontraindikovaná:

 • počas tehotenstva a dojčenia;
 • v prítomnosti ohnísk zápalu na koži;
 • s existenciou mechanického poškodenia;
 • v prítomnosti infekcií v akútnom období;
 • s lupienkou a ekzémom;
 • s precitlivenosťou kože;
 • v prítomnosti kovových implantátov v mieste nárazu;
 • alergické na kokteilové zložky;
 • počas hypertermie;
 • s diagnostikovanými patológiami centrálneho nervového systému;
 • s rakovinou;
 • s existenciou kardiostimulátora;
 • v prítomnosti nití, ktoré podporujú kontúru tváre;
 • osoby trpiace cholelitiázou (postup je zakázaný z dôvodu choleretického účinku použitých koktailov).

Neinvazívna mesoterapia tváre sa považuje za populárny postup kvôli svojej bezpečnosti, bezbolestnosti, niekoľkým kontraindikáciám a vedľajším účinkom. Pre úspešný výsledok manipulácie proti starnutiu by ste mali vziať do úvahy všetky odporúčania a zákazy, ako aj vybrať kvalifikovaného špecialistu na túto reláciu.

Ako sa postupuje

Mesoterapia bez ihly (1 sedenie) trvá približne 20-30 minút. Na očistenú pokožku sa aplikuje predvarený kokteil aktívnych zložiek. Potom sa povrch ošetrí špeciálnym zariadením, ktoré zvyšuje permeabilitu bunkovej membrány až 400-krát. Vďaka tejto vlastnosti prenikajú dovnútra, kde zostávajú v hĺbke 1-2 mm, užitočné látky z kože. Podľa potreby ďalej používané vrstvami dermis.

Na dosiahnutie pozitívneho výsledku je potrebné uplatniť kurz pozostávajúci zo 4 - 6 sedení (1 sedenie za 10 dní). Tento počet procedúr je optimálny pre dlhodobé omladenie a ochranu pokožky tváre - účinok zostane asi 1 rok.

Etapy bezihlovej mezoterapie:

 1. Postup na čistenie pleti.
 2. Odlupovanie (eliminácia vrchnej časti, kornatená vrstva s použitím enzýmu, kyslých prípravkov alebo ultrazvuku).
 3. Aplikácia lieku na mezoterapiu na povrchu tváre.
 4. Vplyv hardvéru.
 5. Maska aplikácie. Kompozícia je vybraná na základe vlastností pokožky pacienta, môže to byť výživná, sprísňujúca alebo zvlhčujúca maska.

Niekedy všetky opísané manipulácie predchádza kryomasáž, ktorá posilňuje steny ciev a aktivuje krvný obeh.

Ak nie je možné absolvovať priebeh liečby, aplikuje sa jednorazový postup zameraný na odstránenie opuchov a redukčných vakov pod očami. Táto technika vám umožní rýchlo získať výsledok, čo je dôležité, ak pacient okamžite potrebuje zlepšiť svoj vzhľad.

Obdobie rehabilitácie

Po zákroku musíte dodržiavať odporúčania kozmetológa. To pomôže obnoviť v krátkych líniách a získať požadovaný výsledok.

Odporúčania pre obdobie rehabilitácie:

 • vyhnúť sa slnečnému žiareniu;
 • nepoužívajte drogy;
 • nezneužívať alkohol;
 • nepoužívajte bazén, kúpeľ, saunu;
 • obmedziť fyzickú aktivitu;
 • Nepoužívajte make-up.

Odporúčania počas obdobia regenerácie obmedzujú tie činnosti, ktoré prispievajú k rýchlemu odstráneniu zložiek kokteilu z kožných buniek a všeobecne majú negatívny vplyv na vrstvy dermis.

Pred a po

Výsledok z prvej relácie môžete vyhodnotiť takmer okamžite, po 2 hodinách zotavenia po zákroku. Tento efekt je najvýraznejší v tých oblastiach, kde bola mriežka jemných vrások a prejavov suchej kože (svrbenie, lúpanie).

Aby sa povrch tváre čo najviac zotavil, je potrebné vykonať 4-6 sedení bezihlovej mezoterapie (1 sedenie za 10 dní). V náročných prípadoch môže kurz pozostávať z 10 postupov.

Neinvazívna tvárová mezoterapia môže byť použitá ako pomocná manipulácia medzi použitím kardinálnych omladzovacích techník. Na udržanie výsledku je potrebné uskutočniť sedenie raz za 6 mesiacov. S týmto účinkom vrstvy pokožky okamžite doplnia množstvo elastanu a kolagénu, nasýtia sa vitamínmi, aminokyselinami a zachovajú elasticitu a sviežosť.

Možné komplikácie

Tento postup nie je traumatický, ale niekedy sa takéto komplikácie môžu vyskytnúť:

 • začervenanie kože (účinok trvá niekoľko hodín);
 • kožná infekcia (vyskytuje sa pri poranení vrstvy, ktorá sa niekedy vyskytuje počas procedúry doma);
 • erytematózna vyrážka - alergická reakcia na zložky liečiva;
 • svrbenie, jeden z prejavov alergií, alebo reakcia precitlivenej kože na účinky.

Na minimalizáciu rizika komplikácií sa odporúča vykonať test alergie na zložky koktailu, dôverovať kvalifikovanému špecialistovi a splniť všetky odporúčania pre obdobie zotavenia.

Neinjekčná mezoterapia tváre je účinná inovatívna metóda, ktorá umožňuje prekonať zmeny súvisiace s vekom, prejavy dermatologických patológií a vizuálne viditeľné jazvy. Procedúra je bezbolestná a nevyžaduje dlhodobú špecifickú starostlivosť o pleť počas regenerácie. Priebeh 4-6 sedení pomôže nielen odstrániť jemné vrásky, ale aj urobiť menej nápadné hlboké záhyby v nasolabiálnom trojuholníku alebo na čele. Kombinácia mezoterapie s kryo-masážou zvýši efekt zdvíhania, umožní vám dotiahnuť kožu, obnoviť kontúry tváre.

Kozmetická metóda nemá prakticky žiadne kontraindikácie, riziká komplikácií sú minimálne. Preto je mezoterapia bez injekcií tak populárna medzi ľuďmi, ktorí sa starajú o svoj vzhľad a zdravie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár