Kusy biši: definícia, liečba, následky

Často sa môžete stretnúť s ľuďmi, pod zygomatickou kosťou, ktorej sú viditeľné pečate dosť veľkých rozmerov. V niektorých prípadoch dosahujú veľkosť kuracieho vajca. To prináša nielen psychické nepohodlie, ale tiež narušuje funkciu svalov tváre. Takéto ložiská sa nazývajú "Bish kusy", podľa mena vedca, ktorý ich najprv identifikoval ako samostatnú anatomickú formáciu. Takže, Bishove hrudky: čo to je, ako s nimi zaobchádzať, aké sú dôsledky liečby alebo odmietnutia lekárskeho zásahu?

Aké sú zhluky Bisha?

Bisha je tuková kocka je anatomická formácia pozostávajúca z tukového tkaniva uzavretého v kapsule. Nachádza sa na oboch stranách tváre, pod lícnymi kosťami, medzi lícom a žuvacími svalmi.

Obvykle je prítomný vo všetkých ľuďoch a plní tieto funkcie:

 • účasť na úkone sania detí;
 • ochrana mimických svalov a nervových kmeňov pred mechanickým stresom;
 • znížené trenie pri žuvaní jedla.

Všetky vyššie uvedené funkcie sú realizované hrče Bish v detstve. S vývojom tkanív tváre zmizne potreba hromadenia tuku. Obracajú sa na podivné základy: nevykonávajú žiadne funkcie, nerastú spolu s okolitými tkanivami, mechanicky menia tvar tváre a dávajú lícom opuchy.

Vzhľadom na anatomické vlastnosti tela môžu mať tukové tkanivá tváre iný objem. U niektorých ľudí sú hrudky takmer neviditeľné, v iných - majú značné množstvo a vážne ovplyvňujú tvar tváre. S vekom sa ich veľkosť trochu znižuje, ale zároveň sa Bishove hrudky zmenšujú s tvorbou výrazného nasolabiálneho trojuholníka a takzvaných "buldogových" líčok. Z vyššie uvedeného vyšlo najavo, čo sú Bišiny hrudky. Prečo a v akých prípadoch je to však odstránené?

Prečo odstrániť hrudky Bish?

Odstránenie hrudiek Bish je takmer vždy vykonané len pre estetické účely. Faktom je, že tuky v mladom veku majú často veľké veľkosti a dávajú nafúknutý vzhľad dokonca aj tvári fit a atletických ľudí. S vekom, hrudky priehyb, ktorý, ako je uvedené vyššie, je príčinou vzhľadu tváre buldog a všeobecné zhoršenie vzhľadu.

Stojí za zmienku, že odstránenie tukových hrudiek neumožňuje vždy dosiahnuť požadovaný výsledok. Príčinou opuchov je často nadmerná výživa a anatomické vlastnosti osoby, ktoré nesúvisia s veľkosťou oblastí tváre. Preto skôr, ako sa uchýlite k pomoci plastickej chirurgie, mali by ste sa poradiť s odborníkom a vykonať počítačovú simuláciu výsledkov požadovaného chirurgického zákroku.

Indikácie na odstránenie

Indikácie na odstránenie hrudiek sú väčšinou estetické.

Prevádzka je predpísaná v prípadoch, keď: t

 • hrudky sú veľmi veľké, čo vedie k výraznej zmene tvaru tváre pre horšie;
 • v dôsledku hrudiek dochádza k prílišnému prolapsu lícnych tkanív súvisiacemu s vekom;
 • hrudky - príčina nadmerne výrazného nazálneho svalstva;
 • príliš zaoblené rysy tváre so všeobecne nízkou telesnou hmotnosťou;
 • potreba rýchleho pohybu určitého množstva tukového tkaniva počas plastickej chirurgie.

Je zaujímavé vedieť: v histórii medicíny existujú prípady, keď sa postup odstraňovania hrudiek uskutočňoval skôr podľa lekárskych ako estetických indikácií. Veľkosť telesného tuku u daného pacienta presiahla veľkosť slepačích vajec. Zároveň bola zhoršená funkcia čeľuste a žuvacích svalov. Odstránenie sa uskutočnilo okamžite, počas intervencie sa odrezali hrudky a pacient získal normálnu schopnosť jesť.

Technika odstraňovania

Príprava na operáciu na odstránenie tukových hrudiek môže trvať od jedného do niekoľkých dní. Tento ukazovateľ závisí od kapacity kliniky a času, ktorý laboratórium potrebuje na vykonanie potrebných analýz.

Prípravný komplex činností zahŕňa: t

 1. Prieskum pacienta, počas ktorého sa ukáže, že má chronické ochorenia, alergické reakcie na konkrétny liek, históriu života a zdravia. Pri identifikácii absolútnych kontraindikácií pre intervenciu vo fáze prieskumu sa zastaví príprava na okamžité odstránenie hrudiek Bish.
 2. Vyšetrenie, počas ktorého lekár určí rozsah a techniku ​​blížiaceho sa zásahu, vyberie spôsob odstránenia.
 3. Počítačová simulácia, v ktorej je pacientovi poskytnutá možnosť vopred posúdiť výsledok plánovaného zásahu. V niektorých prípadoch sa očakávania nezhodujú s realitou a osoba postup odmietne.
 4. Laboratórne vyšetrenie. Tak ako v prípade akejkoľvek inej operácie, pacient berie krv na sériu laboratórnych testov. Patrí sem všeobecný krvný test, biochemický krvný test, koagulogram a štúdia o infekciách prenášaných krvou.

Hrudy môžu byť odstránené pomocou laserovej alebo konvenčnej chirurgie.

Laserové odstránenie

Odstránenie hrudiek Bichatu pomocou chirurgického lasera je modernou metódou bischektómie s malým dopadom. Počas operácie lekár nerezne, ale tým, že odparuje tukové tkanivo lokálnym ohrevom. To znižuje riziko krvácania, stimuluje regeneračné procesy, koža je napnutá na požadovaný limit.

Technicky je laserová verzia postupu jednoduchšia ako tradičná chirurgická verzia. Keď sa vykonáva, chirurg vloží kanylu asi 1 mm hrubú na vnútornú stranu líca, cez ktorú je pripevnená sonda do tukového tkaniva. Hlavou je laserový žiarič.

Pri pôsobení žiarenia dochádza k horúčave a zničeniu iba tukových buniek bohatých na tuky. Nervové a cievne tkanivo nie je ovplyvnené. Laser funguje selektívne. Produkty rozpadu tuku sa vstrebávajú do krvi, neutralizujú sa v pečeni a vylučujú sa bez poškodenia.

Metóda laserovej bischektómie je dobrá, pretože umožňuje takmer okamžite vidieť výsledok chirurga. Okrem toho má lekár možnosť presnejšie určiť množstvo tkaniva odstránené s čiastočnou verziou operácie (hrudky nie sú vždy úplne odstránené).

Aplikácia skalpelu

Tradičná operatívna bischektómia sa používa vtedy, keď sú hrudky dostatočne veľké. Okrem toho môže byť operácia vykonávaná ako súčasť iných intervencií, ktoré vyžadujú tradičný prístup (face lift + bischectomy). V závislosti od pacientovej znášanlivosti anestetík je možné postup vykonávať v celkovej anestézii alebo v lokálnej anestézii.

Technický zásah je nasledovný: t

 1. Pacient je intubovaný a vstreknutý do anestézie.
 2. Chirurg urobí malý rez na vnútornej strane bukálnej sliznice;
 3. Cez rez poskytuje prístup do požadovanej oblasti.
 4. Lekár uchopí hrudku pinzetou a odstráni, postupne rozreže tkanivá, s ktorými narástol.
 5. Poskytuje sa odstránenie poškodenej oblasti a hemostáza v prítomnosti krvácania.
 6. Rana je zošitá absorbovateľnou niťou.
 7. Na ranu sa aplikuje antiseptická izolácia.

Interný typ on-line prístupu umožňuje, aby jazva z operácie neviditeľné, a tiež znižuje dobu zotavenia. Vzhľadom na baktericídne látky (lyzozým) obsiahnuté v slinách je riziko infekcie rán prakticky absentujúce.

Samozrejme, riziká chirurgického zákroku sú o niečo vyššie ako pri odstraňovaní hrudiek laserom. Hoci je riziko infekcie znížené, nezmizne úplne. Okrem toho nemôžeme vylúčiť možnosť pooperačného krvácania, trombózy, insolventnosti švov.

Obdobie vymáhania

Trvanie celého obdobia zotavenia po operatívnej bischektómii je 2-3 mesiace. Až potom môžete plne oceniť výsledok operácie. Odstránenie lasera si vyžaduje menej času na obnovenie v dôsledku menej traumatického zásahu.

V prvom týždni po operácii je zakázané jesť tuhé jedlá, ktoré žuvajú na žuvacie svaly. Je lepšie, ak diéta bude pozostávať z tekutých jedál. Po každom jedle si vypláchnite ústa chlórhexidínom. Okrem toho je potrebné sa vyhnúť masáži tváre a vystaveniu tkanív s vysokou teplotou (kúpeľ, sauna), pretože to môže spôsobiť krvácanie. Je potrebné spať na vysokom vankúši, takže hlava je nad úrovňou tela.

Pre rýchlu regeneráciu a prevenciu infekčných procesov môže chirurg predpísať priebeh antibiotickej terapie, regeneračných liečiv a činidiel zlepšujúcich mikrocirkuláciu. Priebeh liečby liekom spravidla nepresiahne 7-10 dní. Ďalej, potreba pre to zmizne.

Prevádzkové náklady v Rusku

Náklady na bischektómiu v Rusku sa výrazne líšia v závislosti od regiónu, kliniky, spôsobu intervencie a typu anestézie. Na klinikách „stredného ramena“ na periférii Ruskej federácie možno chirurgické hrudky odstrániť v lokálnej anestézii za 20-25 tisíc rubľov. Náklady na laserové operácie v módnych klinikách v Moskve a Petrohrade niekedy dosahujú 100-120 tisíc rubľov.

Kontraindikácie operácie

Medzi kontraindikácie na odstránenie hrudiek Bish patrí:

 • vek pacientov menej ako 25 rokov;
 • akútne duševné ochorenie;
 • hemofílie a iné koagulopatie;
 • akútne zápalové ochorenia v oblasti zamýšľanej intervencie;
 • akútne infekčné ochorenia;
 • nedávne operácie v celkovej anestézii;
 • nestabilná telesná hmotnosť (atléti striedajú hmotnostne nastavené periódy s intervalmi "sušenia").

Stojí za zmienku, že kontraindikácie zahŕňajú osobnú neochotu osoby podstúpiť operáciu. Niekedy ľudia prichádzajú na kliniky, ktoré nepovažujú intervenciu za potrebnú pre seba, ale súhlasia s odstránením kvôli želaniu príbuzných, manžela atď. Takíto zákazníci budú upustení.

Možné komplikácie po operácii

V dôsledku chirurgického odstránenia Bišiných hrčiek sa môžu vyvinúť nasledujúce komplikácie:

 • infekcia rán;
 • formovanie abscesu alebo flegmónu;
 • pooperačné krvácanie;
 • rozdiel medzi očakávanými a skutočnými výsledkami operácie;
 • nadmerné opuchy;
 • komplikácie spôsobené ľudským faktorom (chyba lekára, porušenie režimu uzdravenia pacientmi);
 • nesprávna redistribúcia tkanív v mieste zásahu.

Aby sa zabránilo pooperačným problémom, je potrebné podrobiť sa dôkladnému vyšetreniu a počítačovému modelovaniu tváre. Po bischectomii by ste sa mali dôsledne riadiť odporúčaniami špecialistov.

Bumps of Bish - fotografia "pred" a "po"

Oblasť, na ktorej sa nachádzajú bišovské hrudky, vyzerá úplne a úplne pred ich odstránením. Môžete to overiť na nasledujúcich fotografiách:

Alternatívne techniky redukcie Cheek

Mnohé ženy sa pýtajú, ako odstrániť Bishove hrudky bez chirurgického zákroku. Toto je bohužiaľ nemožné, pretože sú normálnou anatomickou štruktúrou a nie sú prístupné farmakologickej terapii. Môžete však znížiť objem tváre bez neho. Prvou prioritou je všeobecný telesný tréning a chudnutie. Izolovaná tvárová gymnastika pomáha zlepšovať svalový tonus, ale neznižuje telesný tuk.

Všeobecný telesný tréning zahŕňa hlavne aeróbne cvičenie: beh, skákanie, squatting a podobne. Keď k tomu dôjde, rozdelenie podkožného tuku a zníženie jeho objemu, vrátane tváre.

Strata telesnej hmotnosti je nemožná bez dobre zvolenej stravy. Potraviny s vysokým obsahom bielkovín by mali byť zahrnuté do diéty a zároveň obmedzovať príjem sacharidov a tukov. Celkové množstvo kalórií spotrebovaných za deň by malo byť o 100-200 kcal nižšie ako spotrebované.

Všeobecne platí, že Bisha je hrudky normálne tukové tkanivo. Preto by mali byť odstránené len v tých zriedkavých prípadoch, keď skutočne vážne zmenia vzhľad osoby za horšie. Chirurgický zákrok vykonaný na lícach s normálnymi anatomickými proporciami nemusí byť taký účinný ako pacient.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár