Ako odstrániť žalúdok a boky doma: najúčinnejšie cvičenie a strava pre rýchle chudnutie

Problém nadmernej hmotnosti sa netýka len vzhľadu. Tuční ľudia sú s väčšou pravdepodobnosťou chorí, menej vytrvalí, s rizikom diabetu 2. typu. Je potrebné riešiť problém komplexným spôsobom a výsledok bude mnohostranný: zlepšenie postavy aj zdravia. Pochopenie, ako odstrániť žalúdok a strany - najproblematickejšie miesta - zbaviť sa iných problémov sa rýchlo a efektívne prejaví.

Najúčinnejšie cvičenia, ako odstrániť brucho a boky

Dôvodom vzniku „záchranného lana“ v páse je nesprávne stravovacie návyky a sedavý spôsob života. Aby ste sa zbavili nadváhy, musíte prejsť na správnu výživu a začať priateľstvo so športom. Pre rýchle výsledky, napríklad ak chcete schudnúť v oblasti brucha o určitý dátum, je lepšie použiť najúčinnejšie cvičenia navrhnuté špeciálne pre túto situáciu. Môžete robiť doma, hlavná vec - nenechajte si ujsť tréningy.

Pre ženy

Mnohí fitness guru tvrdia, že nie je možné odstrániť strany a brucho za týždeň, musíte úplne schudnúť. Aby sme sa však zamerali na tieto problémové oblasti, nikto sa neobťažoval, a so zvoleným súborom cvičení, odídu ako prvý.

Všetky triedy začínajú rozcvičovaním. Je potrebné zahriať svaly celého tela, aspoň mierne rozvíriť kĺby. To bude telo pružnejšie a zabráni zraneniam.

Výsledkom je rovnomerné striedanie kardio zaťaženia a silových cvičení pre brušné svaly. Lekciu rozdelte v rovnakých časových intervaloch, napríklad 2 minúty. Po zahriatí si dajte náklad, aby ste urýchlili pulz, napríklad beh na mieste alebo napodobňovanie skokov na valčeku. Srdce začne intenzívne viesť krv cez telo, urýchľuje spaľovanie tukov. Po cvičení pre tlač. V každej výkonovej jednotke sa pokúste vypracovať rôzne svalové skupiny. Keď si telo zvykne na existujúci režim, zvýšte záťaž. Triedy poskytujú výsledky, keď prejdú na hranicu síl.

Pre mužov

Výskyt brušnej dutiny a klesajúcich strán u mužov, to znamená obezita ženského typu, je spojený s hormonálnou nerovnováhou. A zdravotné problémy vznikajú v dôsledku zlých návykov a sedavého životného štýlu.

Úlohou cvičení nie je len plytvanie maximálnymi kalórmi a pumpovanie správnych svalových skupín, ale aj stimulácia produkcie mužských hormónov. To pomôže silu cvičenia. Navyše, ak je to dosť pre ženy cvičiť 2 - 3 krát týždenne (v aktívnej fáze chudnutia - 4), potom je lepšie, aby muži chodili do posilňovne častejšie.

Pre vzhľad odvážnych reliéfov je potrebné veľa pracovať, robiť krátke, ale intenzívne prístupy k cvičeniam s minimom strií. Svaly v takom rytme sú skrátené, stávajú sa objemnými. Triedy s "železom" by sa mali striedať s kardiovaskulárnymi, napríklad s joggingom.

Po tehotenstve

Po gravidite sa u väčšiny žien objavujú problémy s nadváhou. Len málo ľudí sa vráti do svojej pôvodnej formy bez ďalšieho úsilia. Vážnym problémom sú okrem získaných kilogramov aj preťažené, oslabené brušné svaly. Najefektívnejšie v tejto situácii budú cvičenia, ktoré každý vie zo školy. Jedná sa o "nožnice" a "bicykel". Obidve sa vykonávajú v polohe na chrbte. Porodníci odporúčajú začať vykonávať tieto cvičenia ihneď po pôrode, akonáhle začne stav dovoliť. Tieto cvičenia prispievajú k redukcii svalov maternice a brušnej steny na plnú hĺbku. Po 2 - 3 týždňoch po narodení začnite robiť ľahké kardio.

Existujú cvičenia, ktoré vyhovujú všetkým. Vyrezávajú telo, pomáhajú rýchlo odstrániť žalúdok. Aby boli jednoduché, ale pre najlepší účinok, je dôležité pozorovať techniku. Jedná sa o dosku a jej variácie, "vákuum v žalúdku" a "horizontálny beh."

 • "Vákuum v žalúdku" vo vážnom variante sa vykonáva na lačný žalúdok ráno. Jednoduchá verzia sa môže a mala by sa vykonávať čo najčastejšie, v každej voľnej minúte. Musíš len ťahať brucho. Silné a dlhé, takže nielen membrána pracovala, ale aj svaly brušnej steny boli zapnuté.
 • „Horizontálny beh“ spočíva v energických ťahoch ohnutých nôh k hrudníku, zatiaľ čo v polohe „ležania“. Fitness tréneri považujú toto cvičenie za najúčinnejšie pre brucho.
 • Bar je dobrý sám o sebe a ako základ pre iné cvičenia. Telo pracuje s každou bunkou. Statická záťaž nasmerovaná na taký počet svalov dokonale vytvára napnutú siluetu.

Diéty pre rýchle chudnutie

Najlepší spôsob, ako odstrániť tuk z brucha a bokov je prehodnotiť stravovacie návyky a prejsť na zdravý životný štýl a správnu stravu. V niektorých prípadoch to však nestačí. Diéta pomôže schudnúť rýchlo a bez poškodenia zdravia.

S vekom sa metabolizmus spomaľuje. Počas stresu, nadobličky produkujú kortizol, ktorý znižuje metabolizmus, spôsobuje obezitu s tvorbou zlovestný "ryushek" okolo pása. Vážnym problémom je prítomnosť nadváhy s indexom telesnej hmotnosti (BMI) vyšším ako 27. V takýchto situáciách sú diéty s nedostatkom kalórií jednoducho potrebné. Pomôžu rýchlo odstrániť pár kíl, posunúc situáciu so stratou hmotnosti z „mŕtveho centra“. Tento ostrý a vizuálny výsledok dokonale motivuje k ďalšej dlhej a starostlivej práci na sebe.

Expresná diéta

Akékoľvek expresné diéty sú ťažké. Je možné na ne prepínať len s dobrým zdravotným stavom av nezaťaženom čase. Ak sa práca vykonáva v práci, sú potrebné urgentné správy alebo príprava na svadbu prebieha s množstvom starostí a stresov, telo je v stave šoku bez stravy. Okrem toho, potravinové systémy zamerané na prudký úbytok hmotnosti majú množstvo medicínskych kontraindikácií.

Ak je všetko v poriadku, odporúča sa ísť na expresnú diétu 3 - 5 dní, nie viac.

Nedostatok kalórií od 50%. Dennú energetickú normu môžete zistiť na špeciálnych stránkach kalkulačky. Zloženie zložky menu musí byť posunuté smerom k proteínom. Spotreba sacharidov je minimalizovaná a tie, ktoré sa objavujú na stole, by mali byť dlhé a hrubé, bohaté na vlákninu.

Vzorová ponuka vyzerá takto (pre každé jedlo vyberte jednu alebo druhú):

 • raňajky: ovsené vločky na vode, sendvič obilia chleba; tvaroh s chlebom; pohánka s kefirom;
 • obed: ovocie alebo hrsť orechov, prírodný jogurt alebo kefír; pohár nesladenej šťavy, chlieb, ovocný alebo zeleninový šalát;
 • obed: ľahká polievka so zeleninovým, hríbovým alebo nízkotučným kuracím vývarom, varené chudé mäso alebo ryba so zeleninou (surová alebo dusená);
 • Obed: nízkotučné mliečne výrobky, zelenina bez cukru (uhorka, korenie, zeler) alebo ovocie, orechy;
 • Večera: jedlá chudého mäsa alebo ryby bez vedľajších jedál, mliečne výrobky.

Časti sú potrebné, aby denné kalórie neprekračovali rámec. Sú úprimne malé (100-150 ml). Ak chcete zostať v správnom rozsahu, základ výživy v týchto dňoch bude musieť robiť nízkotučné mliečne výrobky, zeleninu a ovocie s nízkym obsahom škrobu.

Dobré výsledky sú dané krátkodobými kombinovanými mono diétami. Napríklad na tri dni. Prvý deň - mliečne výrobky, druhá zelenina, tretí - ovocie. Niektoré dievčatá hovoria, že takýto diétny sprint je z hľadiska psychológie ľahší: je vnímaný ako exotický, pestrý a rýchly.

Hmotnosť ide rýchlo a na dobrú hodnotu: 2 - 3 kg za 3 - 5 dní. Je dôležité si uvedomiť, že tento trend netrvá dlho. Telo je pod tlakom a po určitom čase začne tvoriť rezervy "na daždivý deň", rýchlosť metabolizmu prudko klesá. Expresná diéta môže byť preto zvolená na krátky čas.

týždenné

Ak potrebujete schudnúť na niekoľko kilogramov alebo ako začiatok dlhej práce na nadváhu, je vhodná týždenná strava. Nedostatok kalórií je v tomto prípade 30 - 45%. Dobré výsledky sú dané systémami, ktoré sú blízke mono diéte, to znamená s dôrazom na jeden produkt. Napríklad ovocie, zelenina, fermentované mlieko alebo proteínové diéty sa prenášajú pomerne ľahko, hmotnosť stúpa až na 3-4 kg.

Pri chudnutí je dôležité piť veľa, ale nezabudnite sledovať uvoľňovanie tekutiny. Obličky by mali fungovať dobre, inak, namiesto štíhlej postavy, budete zarábať vážne edém.

Raňajky musia obsahovať komplexné uhľohydráty a bielkoviny, ktoré dodajú organizmu energiu až do polovice dňa. Zvyšné jedlá môžu pozostávať prevažne alebo úplne zo zvoleného produktu.

jemný

Niekedy, okrem nadváhy, existujú zdravotné problémy. Ak existujú kontraindikácie na prísne diéty (ochorenie obličiek, gastrointestinálny trakt), zvážte pre seba šetriace. Nedávajú tak jasné výsledky, ale hmotnosť klesla nevráti tak rýchlo, ako odchádza.

Základom krehkého systému sú zásady správnej výživy. Je potrebné piť veľa, jesť viac. Jedlo potrebuje hrubý a teplý. Diétny steak preferuje dusené mäsové guľky alebo kuracie suflé. Je potrebné odmietnuť vyprážané, tukové, polotovary, sladké. Spotreba soli by sa mala znížiť na polovicu. Tým sa rýchlo odstráni prebytočná tekutina z tela.

Rozdiel medzi šetriacou diétou na chudnutie a každodennou zdravou výživou je príjem kalórií. Energetická hodnota denného menu by sa mala znížiť o 30 - 40%.

Pôst dní

Pôst dní - spôsob, ako radikálne schudnúť doma. Podstata metódy spočíva v jednodňovom prechode na rigidnú mono diétu s následným návratom do normálneho režimu. Ak potrebujete rýchlo odstrániť žalúdok a boky, potom výtok by mal byť usporiadaný na pozadí šetriacej stravy. Cvičenie tejto metódy chudnutie môže byť nie viac ako raz týždenne. Zároveň je lepšie zvoliť si deň, kedy záťaž v práci a doma nie je veľká. Ak je deň naplánovaný na minútu, musíte bežať ako veverička vo volante, potom je veľká pravdepodobnosť poruchy vo večerných hodinách.

Zo zoznamu nižšie môžete vybrať akýkoľvek typ preberania.

Všetci ľudia sú iní, každý nájde pohodlnú možnosť:

 • 1 - 1,5 l kefíru;
 • 1 - 1,5 kg jabĺk;
 • 1 - 1,5 kg jabĺk a čerstvých uhoriek;
 • 200 g vareného prsníka a pohár pohánky;
 • pohár pohánky a 1 liter kefíru;
 • zeleninové šaláty bez dressingu;
 • 200 g prsníka alebo vareného teľacieho mäsa a 1 kg zelených;
 • šalát "šľahač".

Pite vodu, čierny, zelený čaj bez cukru alebo bylinných čajov. V jeden deň pôstu trvá 1 kg. Ak zistíte, že "vaša" možnosť, chudnutie dosahuje 1,5 - 2 kg.

Je dôležité pochopiť, že princípom metódy je čistenie a odstraňovanie prebytočnej tekutiny z tela. Ak sa na druhý deň, opäť, začať jesť všetko, čo vidíte, potom váha klesla okamžite.

Výrobky, ktoré spaľujú tuk na bruchu a na bokoch

Neexistuje žiadny takýto produkt, opierajúci sa o ktorý rýchlo odstráni žalúdok a boky. Existujú však také, ktoré pomáhajú urýchliť metabolizmus a aktivujú príjem energie z tukových buniek.

 • Nízkokalorické potraviny s fermentovaným mliekom sú bohaté na bielkoviny, obsahujú tuky a sacharidy v ľahko stráviteľnej forme. Jogurty, tvarohové pasty a nesolené nakladané syry vám umožnia získať dostatok a necítiť pocit hladu, zatiaľ čo minimálny príjem kalórií je maximálny.
 • Kapusta - výrobok s negatívnym obsahom kalórií, zdrojom vlákniny, vitamínov a stopových prvkov. Energia na trávenie sa spotrebuje viac, ako sa extrahuje.
 • Citrusové plody (grapefruit, citróny) obsahujú ovocné kyseliny, ktoré urýchľujú metabolizmus.
 • Zelený čaj zlepšuje metabolizmus, posilňuje cievy. Okrem toho je to silný antioxidant.
 • Korenie: škorica, zázvor, feferónka. Tieto koreniny prispievajú k spaľovaniu tuku na bokoch, aktivujú metabolizmus, zlepšujú enzymatickú aktivitu gastrointestinálneho traktu. Formovať zdravý zvyk, ktorý vám pomôže schudnúť - piť pohár vody s citrónom a zázvorom ráno na prázdny žalúdok.

Ak chcete rýchlo a trvalo odstrániť strany a žalúdok, je potrebné pracovať veľa a tvrdo. Šport nie je potrebný sporadicky, ale v systéme. Zlé návyky sú nepriatelia zdravia a dobrého vzhľadu. Okrem toho, že zuby zožltnú z cigariet, spomaľujú metabolizmus, menia hormonálne procesy. Pitie alkoholu spôsobuje uvoľnenie kortizolu, ktorý narúša úbytok hmotnosti. Jedlo by malo byť zdravé, vyvážené, až kým nedosiahnete vytúžené čísla na váhe, ale navždy.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár