Espumizan Baby: návod na použitie, zloženie, dávkovanie, analógy

Problémy s črevami spôsobujú veľa problémov nielen deťom, ale aj ich rodičom. Jedným zo spoločných problémov je črevná kolika, ktorá spôsobuje bolesť dieťaťu, zbavuje ju chuti do jedla, spánku a odpočinku. "Espumizan-Baby" zachráni dieťa pred týmito problémami, a on vyrastie zdravý a veselý.

Opis dávkovacích foriem a zloženie liečiva

Droga "Espumizan-Baby" - liečivo, ktoré sa predáva v akejkoľvek lekárni. Existuje len jedna forma uvoľňovania liečiva - vo forme kvapiek.

 • Droga má príjemnú vôňu banánov, ktoré majú deti radi.
 • Je zabalený v malých bublinách vyrobených z tmavého skla (toto je nevyhnutná podmienka skladovania).
 • Každá injekčná liekovka má dávkovač pipety. Takéto zariadenie vám umožňuje ľahko upustiť správne množstvo lieku do úst dieťaťa, bez toho, aby došlo k rozliatiu kvapky.
 • Súčasťou lieku je malá odmerka, ktorú možno použiť pre staršie deti.
 • Štandardná kapacita jednej liekovky je 30 ml lieku.

Zloženie lieku je pomerne jednoduché. Hlavnou zložkou, ktorá skutočne ovplyvňuje črevá, je simetikón.

Aj v kvapkách sú takéto ďalšie látky:

 • čistená voda;
 • sorbitol v kvapalnej forme;
 • aromatické prísady (banány);
 • E-200 konzervačný prostriedok;
 • chlorid sodný, citrát a hydroxid;

Ako súčasť "Espumizan-Baby" pre novorodencov nie je žiadny cukor, takže ho možno podať deťom, ktoré sú náchylné na cukrovku, bez strachu z následkov.

Čo je predpísané Espumizan Baby

Liek je určený na odstránenie črevnej koliky u novorodenca. Ide o dočasný jav spojený s nedokonalosťou tráviaceho ústrojenstva dojčiat, ktorý trvá až šesť mesiacov alebo menej.

Lekári hovoria o týchto príčinách koliky v detstve:

 1. Tráviaci systém nie je úplne rozvinutý a je tu nedostatočné množstvo enzýmov.
 2. Zo skutočnosti, že dieťa je neustále v polohe na bruchu, znižuje tón svalov čreva, čo sťažuje jeho vyprázdňovanie.

Okrem týchto dvoch fyziologických dôvodov existujú aj subjektívne faktory, ako napríklad:

 • používanie zakázaných potravín matkou počas obdobia dojčenia;
 • nadmerné alebo časté kŕmenie dieťaťa;
 • reakcie na umelé kŕmenie alebo doplnkové potraviny.

Prebytočný plyn sa zhromažďuje v črevách, čo spôsobuje, že dieťa má bolesť žalúdka. Plače, je rozmarná, stráca chuť do jedla a spí, nezvyšuje svoju váhu. Počas plaču dieťa prehltne ďalšiu časť vzduchu, čo zvyšuje opuch čriev. Liek zabraňuje tvorbe plynových bublín, čo uľahčuje celkový stav dieťaťa.

Liek "Espumizan Baby" poskytuje adaptáciu čreva na podmienky kŕmenia a zlepšuje pohyblivosť. Preto sa predpisuje pri prechode na umelé kŕmenie a pri zavádzaní doplnkových potravín.

Existujú aj iné, závažnejšie situácie, v ktorých je užívanie lieku nevyhnutné.

 1. Príprava dieťaťa na diagnostiku ochorení zažívacieho traktu.
 2. Príprava na operácie a obdobie obnovy po nich.
 3. Výskyt zvracania, zápchy alebo črevnej nevoľnosti.
 4. Otrava.

Liek zmierňuje bolesť počas prvých 10 minút po konzumácii.

V akom veku môžete dať dieťaťu

Telo dieťaťa je oveľa citlivejšie a zraniteľnejšie ako dospelý. Preto, lekárnici vyvinuli lieky určené špeciálne pre deti, vrátane "Espumizan-Bebi." Liek sa môže podávať deťom od prvých týždňov života, pretože je pre telo úplne bezpečný.

Hlavnou výhodou lieku je, že má liečivý účinok priamo na črevá, bez toho, aby sa absorboval do krvi. A pohodlné fľaše s dávkovačom pomáhajú znížiť požadované množstvo priamo do úst dieťaťa, ktoré ešte nevie, ako piť z lyžice.

Návod na použitie a dávkovanie

Vzhľadom na to, že liek sa predpisuje najmladším deťom, je potrebné postupovať veľmi presne a dávať dieťaťu viac, ako je uvedená dávka.

Varovanie! Pred podaním lieku pre dieťa musíte injekčnú liekovku niekoľkokrát pretrepať, aby sa obsah rovnomerne premiešal.

Požadované množstvo môžete odmerať do šálky alebo okamžite kvapkať do úst dieťaťa.

Množstvo liekov a frekvencia podávania závisí od niekoľkých faktorov:

 • vek dieťaťa;
 • účel aplikácie (liečba otravy, boj proti nadúvaniu alebo príprava na vyšetrenie brušnej dutiny);
 • závažnosť problému.

Približná dávka liečiva pre abdominálnu distenziu, flatulenciu a bolesť je nasledovná.

 • Dojčatá, ktoré nedosiahli vek jedného, ​​sa predpisujú od piatich do desiatich kvapiek lieku na dávku. Počet recepcií môže byť až päťkrát. Ak je však liek podávaný prvýkrát, je lepšie kvapkať niekoľko kvapiek do úst a pozrieť sa na reakciu tela. Pri absencii nežiaducich účinkov sa môže dávka zvýšiť.
 • Od veku jedného roka až do šiestich rokov sa jednorazové množstvo lieku zvýši na desať kvapiek. Liek môžete podať až päťkrát denne.
 • Od šiestich rokov, môžete dať 10-20 kvapiek 3 až 5 krát denne.

Najlepšie je podať liek pred dojčením alebo pridať do zmesi počas umelého kŕmenia. Niekoľko kvapiek "Espumizan-Baby" na noc poskytne dieťaťu silný a zdravý spánok.

V prípade, že sa liek používa na prípravu na vyšetrenie, pred alebo po chirurgickom zákroku, odporúčané dávky sú trochu odlišné.

 • Ak je plánovaná gastroskopia, potom bude dieťaťu podané 3 - 5 ml lieku priamo v ordinácii lekára a okamžite začne vyšetrenie. To sa robí s cieľom jasnejšie vidieť obraz toho, čo sa deje.
 • V prípade otravy chemickými prostriedkami na čistenie, umývanie, umývanie riadu, by sa obeť mala dostať do 4 ml lieku. Množstvo závisí od stupňa príznakov otravy.

Liekové interakcie

Liek je dobre kombinovaný s akýmkoľvek liečivom bez toho, aby spôsobil akékoľvek nežiaduce účinky. Jediné, čo nepotrebujete dať aktívne uhlie a iné lieky s podobným účinkom okamžite po "Espumizan-Bebi." V opačnom prípade sorbenty jednoducho odstránia liek z tela, nedávajú mu možnosť mať pozitívny vplyv na gastrointestinálny trakt.

Kontraindikácie, vedľajšie účinky a predávkovanie

"Espumizan-Baby" je vhodný pre takmer každého a zriedka spôsobuje vedľajšie účinky. Tento liek je však kontraindikovaný u ľudí, ktorí majú črevnú obštrukciu a intoleranciu na telo akýchkoľvek prvkov kompozície.

Vlastnosti lieku ho robia bezpečným na liečbu novorodencov, žien v maternici a matiek, ktoré dojčia dieťa.

Vedľajšie účinky liekov sa vyskytujú ako reakcia organizmu na látky obsiahnuté v jeho zložení. Zvyčajne sa objavujú ako vyrážka na koži alebo svrbení. V ťažkých prípadoch dochádza k opuchu hrdla, horúčke, kašľu a nádchu. Dieťa sa ťažko dýcha, sipotuje a dusí sa.

Ak po konzumácii Espumizan-Baby spozorujete podozrivé príznaky, okamžite prestaňte dávať dieťa a poraďte sa s lekárom.

Predávkovanie lieku je vylúčené, ak ho rodičia podajú dieťaťu presne podľa pokynov. Nie je potrebné konať na princípe: čím viac, tým lepšie, pretože príliš veľké dávky spôsobujú opačný účinok. Ak sa po všetkom, čo sa stalo, nesnažte sa dieťa vyliečiť sami. Najlepším riešením v tejto situácii je ísť na najbližšiu kliniku alebo zavolať lekára v dome.

Podobné v kompozičných liečivách

Napriek tomu, že "Espumizan-Baby" sa predáva vo všetkých lekárňach bez lekárskeho predpisu, môže nastať situácia, keď nie je po ruke v pravý čas. V tomto prípade môžete použiť analógy, to znamená lieky s podobným zložením a princípom účinku.

Najbežnejšie sú:

 • "Bobotik". Liek je založený na rovnakej látke ako Espumizan-Bebi. Dá sa však podať najskôr dva mesiace po narodení.
 • Francúzska medicína "Sub Simplex". Je to kompletný analóg "Espumizan-Bebi". Podáva sa aj novorodencom a ženám počas tehotenstva.
 • Deti staršie ako dva týždne môžu dostať "Plantex".

"Espumizan-Baby" - zdravé bruško od prvých dní života.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár