Koľko kalórií v tvarohu, energetická hodnota fermentovaného mliečneho výrobku, výhody pre chudnutie

Bezpochyby by mal byť tvaroh prítomný v strave každého človeka. Je vhodný pre pohybový aparát a tráviaci trakt. Avšak, nie každý vie, koľko kalórií v tvaroh, aké výhody možno získať z neho, ak chcete schudnúť.

Chemické zloženie a energetická hodnota tvarohu

Možno to nie je tajomstvo pre každého, že tvaroh je výrobok získaný v dôsledku spracovania mlieka. Preto obsahuje slušné množstvo rôznych živín, ktoré sú obsiahnuté v mliečnych výrobkoch. Je to vďaka ich schopnosti dosiahnuť pocit sýtosti.

Na začiatku by sa malo objasniť, ktorý z prvkov sa skladá z tvarohu a tiež jeho energetická hodnota.

Je to dôležité! Pre chudnutie je lepšie zvoliť nízkotučné tvaroh, obsah tuku nie je vyšší ako 2%.

Údaje sú založené na 100 gramoch výrobku 5% tuku:

nutričná hodnota:

 • proteíny - 17, 2 g;
 • voda - 68,5 g;
 • tuk - 5 g;
 • sacharidy - 1,8 g

energetická hodnota (v závislosti od obsahu tuku): 121 kcal.

Obsah vitamínov a minerálov

Vitamíny sú jednou z najdôležitejších zložiek produktu. Koniec koncov, pomáhajú telu správne fungovať, podieľať sa na metabolických procesoch, ako aj sú zodpovedné za imunitu a vytrvalosť.

Treba poznamenať, že tvaroh obsahuje rôzne vitamíny a mikroelementy, napríklad B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, A, C, E, K. Produkt je tiež bohatý na železo, vápnik, sodík, horčík fosforu, fluóru, kyseliny listovej. Je to kvôli obsahu týchto stopových prvkov, že tvaroh sa ľahko vstrebáva do ľudského tela.

Okrem toho draslík a fosfor obsiahnutý v produkte pomáhajú pri posilňovaní kostry kostí. Najmä tvaroh je užitočný pre deti, ženy počas tehotenstva, ako aj pre pacientov so zlomeninami.

Koľko kalórií vo fermentovanom mliečnom produkte

Kalorický tvaroh závisí od percenta tuku. V závislosti od obsahu tuku môže byť výrobok klasifikovaný ako tuk bez obsahu tuku, stredného a veľmi tuku. Čím vyšší je obsah tuku, tým viac kalórií. Toto by sa malo zvážiť pri výbere výrobku.

Tak koľko kalórií v nízkotučné tvaroh, a koľko v tuku?

Údaje o kalorickom obsahu fermentovaného mliečneho výrobku sú nasledovné: t

 • 0% tvaroh (bez tuku) - 71 kcal na 100 g;
 • 2% tvaroh - 102 kcal;
 • 4% - 104 kcal;
 • 5 % - 121;
 • 9 % - 169;
 • 15 % - 200;
 • 18 % - 236.

Domáce mliečne výrobky majú často najvyšší obsah tuku, spravidla obsahujú nízke percento tuku.

Výhody tvarohu na chudnutie

Treba poznamenať, že tvaroh je jedným z najsprávnejších produktov pre tých, ktorí sa rozhodli schudnúť. K všetkému sa však musí vždy pristupovať múdro. Nemali by ste dúfať, že budete môcť schudnúť rýchlo av krátkom čase, jesť len tvaroh.

Pri pravidelnom používaní vo výžive fermentovaného mliečneho výrobku s vnútornými procesmi človeka dochádza k určitým zmenám. Telo dostáva vápnik v požadovanom množstve, čo má pozitívny vplyv na prácu trávenia, posilňuje kosti, zlepšuje metabolizmus, urýchľuje prácu obličiek a tým sa vylučuje prebytočná tekutina z tela. Tiež tvaroh zrýchľuje rast a silu nechtovej platne a vlasov, čo má pozitívny vplyv na celkový stav pokožky.

Napriek pozitívnym momentom by ste však nemali zneužiť diétu. Môžete venovať maximálne 3 až 5 dní, aby ste venovali pozornosť takejto výžive, a ešte lepšie zabezpečiť pravidelné dni pôstu na fermentovaných mliečnych výrobkoch. Potom by sa malo spotrebovať asi 500 g tvarohu za deň, pričom sa jeho príjem rozdelí na niekoľko porcií - každý deň ráno a večer jesť 250 g.

Vzhľadom k tomu, tento výrobok dokonale uspokojí hlad, potom s takou diétou, pocit plnosti po raňajkách bude trvať až do veľmi obeda, a večer to pomôže pokojne zaspať na plný žalúdok.

Odporúča sa tiež pri chudnutí na diéte tvarohu, aby sa dodržali jednoduché, ale dôležité pravidlá:

 • jesť výlučne čerstvý výrobok (tvaroh by mal mať bielu alebo mierne nažltlú farbu, vôňu peknú, byť bez zvláštneho zápachu);
 • vypite čo najviac tekutiny (najlepšie čistú prevarenú vodu);
 • Neaplikujte syr s cukrom, namiesto toho pridajte kyslú smotanu do výrobku s nízkym obsahom tuku;
 • denne používať najviac 300 g tvarohu (a na deň vykládky - 500 g).

Nezabudnite pri chudnutí a správnej kombinácii iných výrobkov s tvarohom. Malo by byť zahrnuté do diétnych sliviek, medu, čerstvých bylín (kôpor a petržlen), chleba, zeleniny a ovocia. Koniec koncov, obsahujú ďalšie vitamíny a živiny.

Nakoniec je potrebné poznamenať, že so správnym prístupom k výžive a voľbe výrobkov, môžete nielen dosiahnuť požadovaný výsledok v chudnutí, ale aj ďalšie zlepšenie vášho zdravia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár