Varené víno - 5 receptov, ako variť doma

Moonshine z hrozna je pripravený pomerne ľahko, bez nutnosti ďalšieho spracovania. Farba, chuť a vôňa výstupu sú úžasné, nie je potrebné trvať na prírodných príchutiach. Okrem toho, nápoj si zachováva množstvo vitamínov a prospešných vlastností hrozna. Nepochybným plusom takéhoto domáceho mesačného svitu je, že ako surovina nemôžete použiť samotnú bobuľu, ale šupky vytvorené po prijatí šťavy z ovocia alebo polotovarov na víno.

Aký je názov mesačného svitu z hrozna

Krištáľovo čistá liehovina z hrozna, ktorú jednoducho nazývame mesačný svit, je na Kaukaze známa ako „chacha“ a v Taliansku sa nazýva ešte harmonickejšie - „grappa“. Stupne pevnosti plne zodpovedajú talianskym alebo gruzínskym temperamentom, niekedy dosahujúc 55%.

Moonshine sa tradične pripravuje doma - na základe domáceho varu, ktorý v prípade hrozna dozrieva veľmi rýchlo a podiel etanolu z neho, ako už bolo spomenuté, je pomerne vysoký.

Braga z hrozna na mesačný svit

Na prípravu hroznového koláča bude potrebné:

 • 15 litrov vody;
 • 5 litrov nefermentovanej výlisky alebo 10 litrov už fermentovanej buničiny;
 • 2,5 kg cukru;
 • 50 g lisovaných kvasníc (ak je to možné, je lepšie nahradiť 5 g vínnych kvasiniek!).

Pripravte si nádobu, v ktorej bude kaša zrelá. Vinári odporúčajú, aby ste si vybrali riad z nehrdzavejúcej ocele - tento materiál je veľmi silný, odolný voči účinkom kyselín a alkoholu a môže inhibovať rozvoj patogénnej mikroflóry, ktorá spôsobuje nevratné poškodenie bragy. Okrem toho, hotový výrobok, pripravený v takejto nádobe, má bohatšiu a príjemnejšiu vôňu ako podobná vôňa, ktorá dozrela v nádobe zo skla, hliníka alebo plastu. Čo sa týka veľkosti plavidla, pravidlo je nasledovné: jeho objem by mal byť aspoň trojnásobok objemu kvapaliny.

Postupná príprava vareného hrozna:

 1. Zaspávajte vo vybranom tanieri.
 2. Voda sa predhreje na 30 ° C.
 3. Varenie sirup z celého cukru a 2,5 litra teplej tekutiny.Je to dôležité! Množstvo cukru v recepte môže byť znížené, ak chcete získať viac hrozna chuť ready-made mesačný svit. A ak bobule rástli na juhu krajiny, kde počas vegetačného obdobia získali veľa vlastného cukru, stojí za to a ešte viac.
 4. Chováme kvasinky, riadime sa pokynmi ponúkanými na obale.
 5. Do pripravenej buničiny nalejte sirup a zriedené droždie, potom pridajte zvyšný objem vody.
 6. Dôkladne premiešajte všetky komponenty, zatvorte veko a nainštalujte tesnenie vodou (žiaduce, ale voliteľné). Ak je to potrebné, zabalíme (ak je teplota T ° C nižšia ako 25 stupňov) a ponecháme v priemere 1,5 týždňa na teplom tmavom mieste.

Aspoň raz denne musí byť nádoba s rmutom otvorená a sklopená „čiapka“ z koláča musí byť opäť spustená do kvapaliny. Ak sa tak nestane, pravdepodobnosť plesne v buničine je vysoká.

Jednoduchý recept krok za krokom

Po ukončení procesu fermentácie (keď plyn prestal vystupovať, sa farba kašovitej zmesi občas zmenšila a zrazenina sa vytvorila na dne), výsledný produkt sa musí filtrovať pomocou viacvrstvovej gázy, kusu vrecoviny alebo sita s jemnou bunkou. To sa robí tak, že tuhá časť zrelej zmesi nespáli počas destilačného procesu.

Voňavá kaša z hrozna na mesačný svit, alebo skôr jeho následná destilácia, je pripravená.

Ďalšie kroky:

 1. Používame mesačný svit stále akejkoľvek konfigurácie. Intenzívny var je zakázaný! Destilácia by sa mala vykonávať rovnomerne na miernom ohni.
 2. Prvých 30 - 40 ml výstupu, ktorý ľudia dostali meno "hlava", zbierať samostatne a vylejte. To isté sa odporúča urobiť s 20 - 30 ml zozbieraného alkoholického nápoja na každý kilogram cukru, ktorý bol pridaný. Ide o nebezpečnú frakciu, nevhodnú na spotrebu.
 3. Kaša je poháňaná "chvostom", neskôr je "odrezaná", keď pevnosť v potoku klesne na približne 45 - 40 stupňov. Odoberanie destilátu sa zastaví práve v tomto štádiu. Ak je to žiaduce, výsledná chacha môže byť znovu prekonaná doplnením prístroja parnou miskou, ktorá vám umožní zbaviť sa špecifického zápachu alkoholického nápoja, pričom zanechá len príjemnú vôňu hrozna.
 4. Je obvyklé veriť, že takýto mesačný svit by sa nemal čistiť mliekom alebo mangánom, pretože kazia jeho chuť. Môžete použiť dvojité čistenie pomocou aktívneho uhlia (aktívne uhlie), alebo pridať piniové orechy do nádoby s vyhnaný alkoholický nápoj, ktorý za pár týždňov môže absorbovať všetky škodlivé éterické oleje odtiaľ. Tento krok je variabilný a zostáva úplne na uvážení "kuchára".
 5. Výsledná zmes sa zriedi vodou na požadovanú pevnosť, zvyčajne 40 stupňov. Voda nemôže byť chlórovaná, ani destilovaná. Najlepšia voľba - dobre alebo mäkká, čistená.
 6. Po dobu 2 - 3 dní posielame hotový výrobok na tmavé miesto tak, aby jeho chuť bola stabilizovaná a vyvážená. Kapacita tesne uzavretá.

Z navrhovaného množstva ingrediencií pre braga, môžete nakoniec získať --2 - 3 litre domáceho hrozna mesačného svitu, s pevnosťou 50%.

Pozri tiež: medovinu doma

Bez použitia kvasiniek a cukru

Špecialisti v oblasti tvorby mesačného svitu trvajú na tom, že je absolútne neprijateľné zahrnúť droždie, ako aj cukor, do zoznamu zložiek zberu hrozna z domáceho hrozna. Prečo? Všetko je jednoduché - na koži bobúľ, a tak sú prirodzené, divoké kvasinky, vďaka ktorým je možné spontánne kvasenie.

Okrem toho sú zhluky s hrebeňmi (tzv. Stonky tvoriace hrozno) odobraté pre chachu vo svojej domovine, Gruzínsku, pretože obsahujú veľké percento tanínov a draslíka, ktoré tiež prispievajú k prirodzenej fermentácii. Cukor by sa nemal pridávať do receptu na varenie hrozna, pretože odstraňuje jedinečnú chuť hotového nápoja.

zloženie:

 • 25 kg hrozna s hrebeňmi (alebo hotový koláč);
 • 50 litrov vody.

Proces varenia sa nelíši od spôsobu, ktorý už bol opísaný. Je to "dozrievajú" Braga na prírodných kvasinkách oveľa dlhšie - až 60 dní. Produkcia hotového výrobku po destilácii je do 6 litrov, ak sa varí pripravila z hrozna a do 3 - 4 litrov - ak sa vyrobila na základe hroznového koláča.

Moonshine z hrozna Isabella doma

Dávajte pozor! Hrozno Isabella Chacha sa vždy pripravuje z pridaného cukru, pretože v tejto odrode je veľmi málo glukózy a naopak sa zvyšuje kyslosť. Berry bobule sú vyberané veľmi starostlivo - veľmi zrelé plody sú potrebné. Prítomnosť hrozna, listov alebo nezrelé hrozno je neprijateľná, inak sa konečný výrobok ukáže ako koláč a horký.

zloženie:

 • 5 litrov drveného hrozna;
 • 2 kg granulovaného cukru;
 • 15 litrov vody;
 • 40 g suchého alebo 200 g lisovaného droždia.

Krok za krokom varenie hrozna doma:

 1. Zrelé hrozno odoslané 12 hodín v mrazničke.
 2. Rozmrazujeme bobule, necháme ich pri izbovej teplote niekoľko hodín na prirodzené rozmrazenie, alebo ich len prelejeme teplou vodou.
 3. Opatrne zatlačte hrozno a výslednú hmotu odošlite do fermentačnej nádoby.
 4. Do buničiny pridáme teplú vodu, predtým zriedené droždie, cukor a všetko dôkladne premiešame.Skúsenosti v remeslách homebrewingu odporúčajú, aby sa pri príprave Chacha z hrozna Isabella podával cukor v 4 prístupoch: 1 kg na prvý deň a druhý v rovnakých častiach počas nasledujúcich 3 dní. Pri tejto jednoduchej technike sa občas ukáže, že nápoj je aromatický.
 5. Braga sa posiela na tmavé suché miesto po dobu 1,5 týždňa. Nezabudnite miešať každý deň skočil "čiapka", aby sa zabránilo vzniku plesní.
 6. Potom, čo som hral doma variť sa spojíme zo sedimentu, destilujeme ho cez mesačný svit, vedený vyššie uvedenými tipmi a jemnosťami.

Použitie suché hrozno

S cieľom vyhnať chachu doma podľa tohto receptu budete potrebovať nasledujúce zložky:

 • 2 kg suchého hrozna, t.j. hrozienok;
 • 10 litrov čistenej vody;
 • 100 g cukru.

Technológia varenia:

 1. Najprv pripravte štartér pre budúcu kašu. K tomu, zmiešajte 200 g nemytých hrozienok s cukrom, zalejeme 1,5 litra teplej vody a nechajte 2 hodiny rozpustiť sladké kryštály a bobtnať bobule.
 2. Vyberte hrozienka, rozomieľajte ich mixérom alebo mlynčekom na mäso, vráťte mletý výrobok späť do mladiny.
 3. Uzatvoríme nádobu lepiacou fóliou a vytvoríme v nej niekoľko malých otvorov - to je nevyhnutné pre proces chemickej fermentácie. Nechajte pôsobiť 2 dni na teplom mieste pred výskytom viditeľných príznakov bublajúceho.
 4. Zvyšné hrozienka sa po napučaní nalejú vodou, rozomelú a zmiešajú so zrelým kváskom.
 5. Výsledná zmes sa naleje do fermentačnej nádoby, voľne sa prikryje viečkom a odstráni sa do miestnosti s teplotou v rozmedzí 25 - 27 ° C počas 3 až 5 týždňov pred ukončením fermentačného procesu.
 6. Naplňte kašu cez filter, spustite ju cez mesačný svit trikrát a vychutnajte si najjemnejšiu arómu a veľmi jemnú chuť hroznového mesačného svitu.

Ako variť z domáceho vína

Na likvidáciu neúspešnej dávky domáceho vína môžete použiť osvedčený recept a získať vynikajúcu domácu kávu, ktorá je oveľa kvalitnejšou analógiou, poháňanou prídavkom cukru.

Technológia varenia:

 1. Odstráňte víno zo sedimentu (jeho kvalita, sila, starnutie nie je tak dôležité), nalejte do stále kocky.
 2. Prvýkrát sme sa spustili bez rozdelenia na frakcie. Keď pevnosť padá do potoka na 25 - 30%, proces je ukončený.
 3. Zmerajte silu nápoja, stanovte percentuálny podiel čistého alkoholu v ňom, zriedte vodou na 20%. Ihneď začne druhá destilácia.
 4. Zbierame "hlavu" samostatne, nezabudnite, že táto frakcia nie je vhodná na pitie.
 5. "Telo" sa zhromažďuje dovtedy, kým pevnosť neklesne pod 40%. Destilačný proces by mal byť pomalý, až 3 litre čistého produktu za hodinu.
 6. Destilovaný mesačný lesk sa opäť zriedi vodou na štandard 40%, naleje sa do sklenených fliaš, hermeticky uzatvorených. Na dokončenie všetkých chemických reakcií sa nápoj podáva približne 3 dni.

Pozri tiež: hrenovuha - recept z vodky

Voňavá chacha, ktorá je považovaná za jednu z najcennejších silných nápojov na svete, je pripravená. Je čas pozvať hostí na ochutnávku!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár